Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymas – nuo įtraukiančių pranešimų iki kūrybos
JaunimasSuaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymas – nuo įtraukiančių pranešimų iki kūrybos
2017 lapkričio 21, Antradienis 14:38

Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymas – nuo įtraukiančių pranešimų iki kūrybos

Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymas – nuo įtraukiančių pranešimų iki kūrybos
  • 8 foto

Praėjusį penktadienį Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko nacionalinės Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ atidarymas, kurį organizavo Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Švietimo mainų paramos fondas, Utenos kolegija. Renginio metu buvo aptartos pagrindinės suaugusiųjų mokymosi savaitės idėjos – kaip mokymasis padeda atskleisti žmogaus galimybes ir talentus, kuo praturtina žmogaus būtį.

Netradiciniai pranešimai
Ši Savaitė, vykstanti jau 18-tą kartą, skirta Europos suaugusiųjų mokymosi metams, Europos profesinių gebėjimų savaitei bei Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos įkūrimo 25-erių metų sukakčiai. Jos atidarymo šventė Utenoje subūrė ne tik uteniškius, bet ir Vilniaus, Klaipėdos, Telšių, Jonavos, Kėdainių, Panevėžio, Zarasų, Visagino suaugusiųjų mokymo ekspertus, mokytojus ir besimokančiuosius. Renginį vedė Utenos kultūros centro kultūros projektų vadovė Vaida Skardinskaitė.

Gausiai susirinkusius reginio dalyvius pasveikino Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas. Sveikinimą Savaitės atidarymo proga atsiuntė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Didelio dėmesio sulaukė ir minčių sukėlė netradiciniai konferencijos pranešimai ir lektorių įžvalgos apie suaugusiųjų mokymąsi bei jų asmeninė patirtis. Žurnalistas Virginijus Savukynas, Europos suaugusiųjų švietimo elektroninės platformos „Epale“ autoritetas Lietuvoje, LRT televizijos laidos „Istorijos detektyvai" autorius, pakvietė paieškoti atsakymo į klausimą ,,Kodėl Vytautui Didžiajam pradėjo sektis po 60-mečio?". Intriguojančiame pasakojime lektorius ypač pabrėžė didžiojo kunigaikščio fizinį ir dvasinį aktyvumą, leidusį stipriam ir gyvybingam sulaukti tais laikais ypač reto 80-ties metų amžiaus.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos ekspertas Arūnas Bėkša pristatė nuotaikingą, pozityvų ir motyvuojantį pranešimą „Už mokymosi žavesį!“, nuspalvintą jo paties asmenine patirtimi ir gyvenimiškais pavyzdžiais.

Metų nominacijos
Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė dr. Edita Trečiokienė pristatė ir apdovanojo ,,Epale" metų andragogus. Šis vardas buvo suteiktas 12 suaugusiųjų švietėjų iš įvairių Lietuvos institucijų, kurie 2017 m. ,,Epale" platformoje paskelbė ypač aktualios ir vertingos medžiagos.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos prezidentė dr. Vilija Lukošūnienė pasidžiaugė per 25-erius metus išaugusia ir sustiprėjusia suaugusiųjų švietėjų ir besimokančiųjų bendruomene. Kartu su A. Bėkšta prezidentė paskelbė ir apdovanojimą – mokslo simbolį - pelėdą įteikė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos 25-mečio andragogui. Juo komisija, įvertinusi ilgametę veiklą ir asmeninį indėlį į suaugusiųjų švietimą, išrinko profesorių Vincentą Dienį.

Taip pat buvo pagerbti Mokymosi savaitės projektų konkurso laureatai. Aukščiausius komisijos įvertinimus gavo Soros International House projektas „Seniors Online“, Panevėžio r. švietimo centro projektas „Skaitymo mentoriai“ ir Vilniaus „Varpo“ gimnazijos projektas „Žemės ratu“.

Naujos mokymosi patirtys
Sveikinimai, pranešimai ir apdovanojimai tikrai neprailgo – juos paįvairino, geros nuotaikos ir žvalumo suteikė Utenos r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės Inos Meidienės mankštos pamokėlė. Tikra atgaiva sielai buvo ansamblio „Magistrų trio“ vadovės Zitos Lukošiūnienės ir Gedimino Kaušylo atliekama muzika.

Po pietų dalyviai rinkosi į kūrybines dirbtuves. Tekstilininkė, Utenos skiautininkų klubo „Vorė“ narė Danutė Blažienė mokė kurti mažus stebuklus iš skiautinių.

Tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė supažindino su karpinių kūryba. Užsiėmimą „Sportas su pagretėjimu“ vedė ir energija dalinosi Alma Gaidienė ir Ina Meidienė iš Visuomenės sveikatos biuro. Kolegijos docentė dr. Jūratė Urbonienė ir lektorius Arūnas Pranaitis atskleidė, kokios kūrybos su informacinėmis technologijomis galimybės. Paklausyti naujų garsų pakvietė kolegijos absolventas Tomas Karklinis, kurio sukurtas muzikos instrumentas „Erdvinis metalofonas“ stebina savo forma ir subtiliu skambėjimu. Iš kūrybinių dirbtuvių dalyviai grįžo su naujais potyriais ir įspūdžiais, kuriais pasidalino vieni su kitais.

Lapkričio 20–26 dienomis įvairiuose Lietuvos kampeliuose vyks Lietuvos suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiai, kviečiantys ieškoti mokymosi žavesio ir suteikdami papildomų galių gyventi ir veikti kartu.

Utenos kolegijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • L. Šmergelis: „Mane žino dėl kūrybos savitumo“

    Utenoje gyvenančio profesionalaus dailininko Laimono Šmergelio kūryba išskirtinė ir unikali: viename iš jo paveikslų žvelgia besijuokiantis garbanotas storažandis berniukas, kitame – susimąstęs ar, rodos, tuoj pravirksiantis mažylis. Pasakodamas apie savo kūrybinį kelią, uteniškis prisiminė pirmuosius savo paveikslus su pakvailiojimais. Sukūrus šeimą reikėjo rimtai mąstyti ir apie jos išlaikymą, tad kūryba tapo pragyvenimo šaltiniu.

  • Miglė Saladžiutė emocijų neslepia nei darbe, nei kūryboje

    Uteniškė Miglė Saladžiutė jau bemaž 15 metų dirba socialine pedagoge „Saulės" gimnazijoje. Ji – buvusi NBA krepšininko Jono Valančiūno klasės auklėtoja, palaikanti su sportininku artimus ryšius. Vienas iš M. Saladžiutės laisvalaikio praleidimo būdų – karpiniai. Juose dažniausiai atsispindi gamtos motyvai, vaizduojami angelai. Kūrėja teigė, kad karpiniai padeda jai užmiršti dienos rūpesčius, nukelia į paslaptingą meno pasaulį.

  • „Saulutės“ auklėtojai laimės teikia vaikai ir kūryba

    Mineiškiemio kaime (Saldutiškio sen.) augusi uteniškė Ramutė Tutinienė nuo pat mažų dienų svajojo tapti vaikų darželio auklėtoja. Svajonei buvo lemta išsipildyti – bemaž dešimtmetį tuometės „Žiburio" pradinės mokyklos auklėtinius mokslo keliu vedusi pedagogė prieš aštuonerius metus sėkmingai įsiliejo į vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" kolektyvą. „Paukštelių" grupę savo rankdarbiais puošianti auklėtoja turi daugybę talentų – siuva, neria, mezga, velia, karpo, riša sodus. Kūrėja į pasaulį žvelgia optimizmo kupinomis akimis ir yra įsitikinusi – jeigu nori, viskas įmanoma.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1729
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46863
Šį mėnesį apsilankė:57677
Viso (nuo 2015-02-16):14324837
Šiuo metu naršo:
65
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!