Startuoja akcija „Tvora“

Siekiant užtikrinti vandens telkinių ir jų pakrančių ekosistemų būklės gerinimą, piliečių teises nekliudomai patekti prie vandens telkinių, nuo gegužės 2 dienos iki gegužės 20 dienos organizuojama akcija ,,Tvora“. Šios akcijos metu tiksliniai reidai sausuma ir vandeniu bus vykdomi Utenos regione.

Nors vandens telkiniai – visų Lietuvos žmonių turtas, jų pakrantės neretai žmogui lieka nepasiekiamos. Tad akcijos metu galimų pažeidimų indentifikavimui ir fiksavimui Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, pasitelkę turimas technines priemones, tikrins, kaip žemės savininkai laikosi Žemės įstatyme įtvirtintos nuostatos, kad žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo leisti kitiems asmenims prieiti prie paviršinio vandens telkinių nustatytomis pakrantės apsaugos juostomis, lankyti bendro naudojimo rekreacines teritorijas. Tai reiškia, kad vandens telkinių pakrantės turi būti laisvai prieinamos visuomenei.
Gyventojai taip pat turėtų nepamiršti, kad paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 28 iki 144 eurų, pareigūnams – nuo 86 iki 289 eurų.
Akcijos metu aplinkosaugininkai apie pastebėtas neteisėtas tvoras miškuose ar prie vandens telkinių gyventojus ragina informuoti pareigūnus tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Utenos RAAD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios