Savivaldybės kviečiamos kurti savanorių ugniagesių pajėgas

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis raštu kreipėsi į Lietuvos savivaldybių merus, ragindamas skirti dėmesį savanorių ugniagesių kūrimuisi savivaldybėse, siekiant užtikrinti sėkmingą jų veiklos pradžią bei efektyvų darbą bendruomenėse. Ministras pažymi, jog Lietuvoje savanoriškos veiklos idėja nėra nauja, o nuo ateinančių metų prasidėsianti savanoriška ugniagesių veikla bus labai svarbi viešajam saugumui ir savivaldybėse gyvenančių žmonių gyvybės, sveikatos bei turto apsaugai.

„Savanoriška veikla yra viena sėkmingiausių viešojo saugumo užtikrinimo priemonių. Jau dabar daugelis bendruomenių vykdo saugios kaimynystės programas – šalia gyvenantys žmonės susiburia bendrai kovai su nusikaltimais ir viešosios tvarkos pažeidimais tam, kad jų aplinka taptų saugesnė. Kviečiame savivaldybes, miestus, miestelius, gyvenvietes, jų bendruomenes taip pat aktyviai savo aplinkoje skleisti ir palaikyti idėją burtis į savanorių ugniagesių gretas“, – sakė S. Skvernelis.
Pasak ministro, šią idėją remianti ir ugniagesių savanorių kūrimosi procesą prižiūrinti Vidaus reikalų ministerija sieks, kad lėšos jų veiklos skatinimui ir plėtrai būtų skiriamos bei panaudojamos efektyviai, o savivaldybės, aktyviai dalyvausiančios užtikrinant savanorių ugniagesių veiklą, būtų tinkamai įvertintos.
Savanorių ugniagesių statusą ir veiklą Lietuvoje apibrėžiančias Priešgaisrinės saugos įstatymo pataisas Seimas patvirtino 2014 m. lapkritį, jos įsigalios nuo 2016 m. sausio 1 d. Savanoriai ugniagesiai įsitrauks į savivaldybių priešgaisrinių tarnybų veikiančią bazę, papildydami šiuo metu funkcionuojančias tarnybas.
Savanoriška ugniagesių veikla yra paplitusi daugelyje Europos valstybių. Kaimyninių šalių – Lenkijos, Estijos patirtis rodo, kad mažesniuose miestuose, miesteliuose ir bendruomenėse savanorių ugniagesių organizacijos kuriasi aktyviai ir jų veikla yra efektyvi. Pvz. Lenkijoje, turinčioje gilias ugniagesių savanorystės tradicijas veikia daugiau nei 16 tūkst. tokių komandų, o Estijoje, kurioje savanorių ugniagesių veikla atkurta vos prieš kelis metus, aktyviai gaisrus gesina ir prevencine veikla užsiima daugiau nei 100 savanorių ugniagesių komandų.

PAGD inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas