Vapsvos puola net kapuose
ĮvairenybėsVapsvos puola net kapuose
2017 liepos 25, Antradienis 12:49

Vapsvos puola net kapuose

Vapsvos puola net kapuose

Pagaliau džiaugiamės vasaros šiluma, tačiau verta prisiminti, kad kylant oro temperatūrai aktyvesnės tampa vapsvos, kurių įkandimas gali sugadinti net pakiliausią vasaros nuotaiką. Su vapsvomis kovoti tenka poilsiautojams gamtoje, daugiabučių gyventojams, statybininkams, netgi artimųjų kapus lankantiems.

Vapsvos įsitaiso net kapuose

Vapsvos lizdus gali susisukti pačiose netikėčiausiose vietose, pavyzdžiui prie paminklo. „Atvykau sutvarkyti artimųjų kapo ir negalėjau to padaryti, nes mane ėmė pulti vapsvos", – guodėsi kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa" klientas.
„Vasara – metas, kai vapsvų populiacija smarkiai išauga. Jų aktyvumui įtakos turi ir oro temperatūra, todėl natūralu, kad pastaruoju metu sušilus orams gyventojai skundžiasi įkyriais vabzdžiais ir jų keliamu pavojumi. Kartais pakanka vapsvas nuvyti, tačiau jei pastebėjote vapsvų lizdą, geriausia kreiptis į specialistus, kurie likviduos jį", – situaciją komentavo kenkėjų kontrolės specialistas Liutauras Grigaliūnas.

Vapsvų lizdai ir statybvietėse, ir daugiabučiuose

Kenkėjų kontrolės ekspertai fiksuoja ir padidėjusį nusiskundimų, susijusių su vapsvų antplūdžiu statybvietėse bei daugiabučiuose, skaičių.
„Gavome pranešimų, kad statybininkus puola tarp konstrukcijų ir statybinių medžiagų lizdus susisukusios vapsvos, todėl tenka stabdyti darbus ir imtis apsaugos priemonių, kad niekas nenukentėtų. Pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kai vapsvos įsitaiso ir daugiabučių namų balkonuose, sienų plyšiuose, o atvėrus langus, įskridusios į kambarį kelia nerimą gyventojams", – vapsvų keliamus nepatogumus aptarė kenkėjų kontrolės ekspertas.
Pažymėtina, kad vapsvų įkandimai itin skausmingi, kai kuriems asmenims gali pasireikšti stipri alerginė reakcija. Lietuvoje yra užregistruota net mirtinų vapsvų įkandimų, todėl UAB „Dezinfa" vadovė Margarita Kutkaitė pataria imtis tinkamų priemonių ir nerizikuoti. „Svarbiausias patarimas – jokiu būdu patiems nejudinti vapsvų lizdų, nekrapštyti plyšių, į kuriuos lenda vabzdžiai – toks elgesys tik dar labiau juos įerzins. Apmaudu, tačiau gyventojai vis dar linkę patys naikinti vapsvas ir rizikuoti savo sveikata", – tikino vadovė.

Vapsvų prevencijos ABC

Norima gyventojus įspėti, kad susidoroti su vapsvomis patiems gali būti labai pavojinga, todėl būtina imtis prevencinių priemonių ir žinoti, kaip elgtis susidūrus su šiais vabzdžiais. UAB „Dezinfa" ekspertai pateikia trumpą atmintinę:
-jei laikote langus ar duris pravirus, pridenkite juos apsauginiais tinkleliais, kad vapsvos nepatektų į gyvenamąsias patalpas;
-vapsvas vilioja vaisiai, uogos, saldūs gėrimai ir patiekalai, todėl būtina maistą pridengti, jei poilsiaujate gamtoje;
-vapsvos mėgsta ryškią spalvą ir stiprų kvapą, dažnai geria drėgmę nuo šlapių rankšluosčių ar rūbų, todėl būkite atidūs;
-vapsvų lizdai dažnai būna tiesiog pievoje, todėl basomis vaikščiokite labai atsargiai;
-pastebėjus vapsvų lizdus ar gausesnius būrius, dūzgiančius kieme ar kitoje vietoje, reikėtų nedelsiant imtis priemonių ir užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms: nustačius, kur yra vapsvų lizdas (garažas, balkonas, sienų plyšiai, statybinės medžiagos ar kt.), neleiskite prie jos artintis vaikams ir gyvūnams, patys lizdo nelieskite, nekrapštykite ir nepurkškite jokiais purškalais;
-dėl vapsvų lizdo šalinimo kreipkitės į specialistus, kurie moka saugiai atlikti darbus.

„Dezinfa" inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:599
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:24603
Šį mėnesį apsilankė:113014
Viso (nuo 2015-02-16):14137006
Šiuo metu naršo:
60
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!