Ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė: „Aš myliu šį darbą...“
ĮvairenybėsUgniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė: „Aš myliu šį darbą...“
2017 kovo 08, Trečiadienis 10:39

Ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė: „Aš myliu šį darbą...“

Ugniagesė gelbėtoja Irmantė Baranauskaitė: „Aš myliu šį darbą...“

Vilniečiai ugniagesiai gelbėtojai gali didžiuotis vienintele sostinėje dirbančia ugniagese gelbėtoja Irmante Baranauskaite. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ojoje komandoje dirbanti 23-ejų metų mergina atlieka tą patį, ką ir vyrai – su kvėpavimo organų apsaugos aparatu eina į degančias ir dūmų pilnas patalpas, ieško nukentėjusiųjų, lipa ant stogo, važiuoja į eismo įvykių vietas padėti išlaisvinti automobiliuose prispaustus žmones.

Šioje komandoje Irmantė dirba dvejus metus. Pasak 6-osios komandos viršininko Giedriaus Ruočkaus, ne kiekvienas vyras gali jai prilygti. „Ir jokių verkšlenimų nesu iš jos girdėjęs", – sakė jis.

Prieš dvejus metus I. Baranauskaitė baigė Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir pradėjo dirbti 6-ojoje komandoje. Jos kolegomis tapo Stipriausio ugniagesio varžybų nugalėtojai, vieni stipriausių pasaulyje ugniagesių Laurynas Urbonavičius ir Mindaugas Valaitis. Anksčiau nesportavusi mergina, buvusi šokėja, taip pat nutarė išbandyti jėgas šiame sporte. Pirmiausia keletą kartų dalyvavo Vilniuje surengtose Stipriausio ugniagesio varžybose, o vėliau ir Europos čempionatuose. Pernai rugsėjį Strasbūre, Prancūzijoje, vykusiame Europos čempionate tiek mišrios tandemų poros duete su L. Urbonavičiumi, tiek moterų tandemų poroje su kolege iš Lenkijos ji iškovojo antrąsias vietas.
Irmantė Vilniaus Gedimino technikos universitete studijuoja gaisrinę saugą. Dabar ji antrajame kurse. Mergina teigė, jog ir baigusi studijas darbo neketina keisti. „Aš šitą darbą myliu, – sakė ji. – Nuolat stengiuosi sau įrodyti, kad aš viską galiu, stengiuosi siekti savo tikslų."
Ji pripažino, kad ugniagesio gelbėtojo darbas nėra lengvas: „Pasitaiko tokių situacijų, kai būna sunku. Prieš metus, Naujųjų metų naktį, teko vykti gesinti namo, kuriame gyveno kelios šeimos. Degė viena jo pusė ir mums pranešė, kad name gali būti žmogus. Dviese su kolega įėjome į vidų ir radome negyvą žmogų. Tai buvo pirmasis kartas man, kai gaisre teko susidurti su mirtimi...", – pasakojo Irmantė.
Tačiau, pasak I. Baranauskaitės, tarp savo kolegų ji jaučiasi gerai. „Mes pasitikime vieni kitais," – sakė ji.
Merginos sėkme ir pergalėmis džiaugiasi ir bendrakursiai. „Kai rugsėjį grįžau iš čempionato Prancūzijoje ir nuvykau į universitetą, jie pasitiko mane su gėlėmis. Jų sulaukiu ir iš savo bendradarbių. O pernai Kovo 8-ąją teko dirbti, tad kolegų puokštės ilgai nevyto..." – šypsojosi I. Baranauskaitė, kuriai darbe netrūksta ištvermės, tvirtumo ir atkaklumo.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

  Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst.  gaisrų ir atlikti per 11 tūkst.  gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

 • Prie sostinėje protestavusių ugniagesių uteniškiai neprisijungė

  Lapkričio 19 dieną, antradienį, Vilniuje esančioje Vinco Kudirkos aikštėje Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimas surengė mitingą norint atkreipti valdžios dėmesį į menką ugniagesių gelbėtojų finansavimą, todėl, profsąjungos narių teigimu, daugelyje šalies savivaldybių nebeįmanoma tinkamai užtikrinti gyventojų saugumo.

 • Lietuvos stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai – čempionato nugalėtojai

  Liepos 7 dieną Mozelyje, Vokietijoje, pasibaigusiame Tarptautiniame stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate triumfavo lietuviai. Pasak stipriausiųjų ugniagesių, Lietuvos komanda okupavo visą apdovanojimų pakylą.

 • Ugniagesiai įspėja, kas gali nuvesti į pražūtį

  Rūkymas lovoje negali būti nei atsipalaidavimo įprotis, nei ritualas žiūrint televizorių ar naršant išmaniuosiuose įrenginiuose. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai – tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: žmonės neįvertina smalkių grėsmės

  Pastaruoju metu itin padažnėję žmonių apsinuodijimai smalkėmis rodo, kad Lietuvos gyventojai aplaidžiai pradeda kūrenimo sezoną ir neįvertina, jog namuose pasklidusios pavojingos smalkės per kelias minutes gali atimti gyvybę. Per pastaruosius penkerius metus vien dėl krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų Lietuvoje žuvo 50 žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, šiemet dėl šios priežasties gyvenamieji namai degė daugiau nei 900 kartų.

 • Ugniagesiai ragina niekada namuose nepalikti vienų vaikų

  Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu, ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplanko tūkstančius gyventojų, primindami, kad jeigu nori būti saugus – išvalyk dūmtraukius, suremontuok krosnį, įsirenk dūmų detektorių... Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“.

 • Ugniagesiai lankys gyventojus ir mokys gyventi saugiau

  Nuo vasario 1 dienos iki metų pabaigos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai". Jos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

  Gegužės 4-ą, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems skambės gražiausi žodžiai ir bus įteikiami apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

 • Jaunieji ugniagesiai: drąsuoliai, nugalėję save

  „Įsivaizduokite situaciją: kilo gaisras, žiema, tamsu, pilna dūmų, dingo elektra. Reikia kuo skubiau išeiti iš pastato. Turintis įgūdžių vaikas galbūt turės galimybę išsigelbėti ir netaps gaisro auka. Pavyzdžiui, Norvegijoje vaikai nuo mažens mokomi natūralioje aplinkoje, netgi kopia uolomis. O mes vaikus per daug saugome, neleidžiame būti savarankiškiems. O vieną dieną neprižiūrėjai – ir atsitiko nelaimė," – sakė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, balandžio 3-os vakarą su jaunaisiais ugniagesiais atvykęs į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos sporto kompleksą.

 • Ugniagesiai gelbėtojai primena apie gresiančias baudas

  Utenos rajono ugniagesiai gelbėtojai su nerimu laukia pavasarinių orų sausojo periodo, kurio metu paprastai prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokie gaisrai kyla tuomet, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo ūkiuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9272
Vakar apsilankė:10251
Šią savaitę apsilankė:28578
Šį mėnesį apsilankė:307352
Viso (nuo 2015-02-16):13754418
Šiuo metu naršo:
151
2020-05-27
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!