Vis daugiau jaunavedžių santuokas registruoja bažnyčiose
ĮvairenybėsVis daugiau jaunavedžių santuokas registruoja bažnyčiose
2017 vasario 14, Antradienis 11:40

Vis daugiau jaunavedžių santuokas registruoja bažnyčiose

Vis daugiau jaunavedžių santuokas registruoja bažnyčiose

Pernai Lietuvoje registruotas panašus santuokų skaičius kaip ir 2015 metais. Tačiau jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei dažniau negu prieš metus rinkdavosi bažnyčias arba užsienio valstybes. 2016 m. užsienio valstybėse susituokė apie 400 porų daugiau negu 2015 m., o Lietuvos bažnyčiose nusprendė susituokti 200 daugiau porų.

Nemažai būsimųjų jaunavedžių ir toliau santuokos ceremonijai renkasi gražias Lietuvos vietoves, pilis, muziejus ar viešbučius.
Pernai Lietuvoje įregistruota apie 23 tūkstančiai santuokų, o užpernai – 23 081. Didesnė jų dalis buvo registruota civilinės metrikacijos skyriuose, reprezentacinėse arba pačių jaunavedžių pasirinktose vietose – apie 13 tūkstančių (užpernai – 13 737). Maždaug 6 600 santuokų buvo registruota bažnyčiose (2015 m. – 6 471), daugiau kaip 3 300 – užsienyje (užpernai – 2 873) ir vėliau įtrauktos į apskaitą.
Santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama savivaldybės tarybos nustatytose reprezentacinėse vietose santuokoms registruoti. Jeigu reprezentacinės vietos nėra nustatytos, santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama norinčių susituokti pasirinktoje vietoje, jeigu tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelia pavojaus gyvybei ar sveikatai.
Pernai, kaip ir kiekvienais metais, daugiausia santuokos registravimo ceremonijų (191) pasirinktose vietose organizavo vilniečiai (2015 m. – 192). Maždaug trečdalis jų buvo registruota Rotušėje – 58 santuokos. Sostinės gyventojai taip pat santuokas registravo Verkių rūmuose (26) bei Vilniaus universiteto Botanikos sode (19).
Antroje vietoje – Druskininkai, kur jaunavedžių pasirinktose vietose užregistruota 100 santuokų (2015 m. – 76). Beveik visos šios santuokos įregistruotos miesto muziejuje ir tik 4 – turizmo sodybose.
Trečioje vietoje – klaipėdiečiai. Uostamiestyje tokių santuokų organizuota 74 (užpernai – 73). Klaipėdos gyventojai dažniausiai rinkdavosi Pilies muziejaus Poterną (ten susituokė 22 poros), Botanikos sodą (8 poros), laivuose tuokėsi 5 poros, keturios iš jų – legendiniame „Meridiane". Po vieną santuoką registruota Klaipėdos dramos teatre ir Laikrodžių muziejuje.
Klaipėdos rajone pačių jaunavedžių pasirinktose vietose tuokėsi 55 poros. Populiariausia tokioms iškilmėms vieta – Karklės kaimas.
Kasmet daugėja norinčių susituokti pasirinktose vietose porų skaičius Trakuose – pernai jų buvo 64 (2015 m. – 52). Populiariausios vietos – Užutrakio dvaras, pramogų kompleksai, kaimo turizmo sodybos.
Palangos mieste pačių sutuoktinių pasirinktose vietose susituokė 42 poros (2015 m. – 36). Daugiausia santuokų (23) buvo registruota Botanikos parke, likusios – įvairiuose viešbučiuose, vilose, paplūdimyje.
Kaune jaunavedžių pasirinktose vietose tuokėsi 27 poros (užpernai – 35). Populiariausia jaunavedžių pasirenkama vieta – Kauno botanikos sodas. Čia organizuota 11 santuokos registravimo ceremonijų, 5 – Kauno marių teritorijoje.
Šiauliečiai amžiną meilę netradicinėse vietose prisiekė 24 kartus (2015 m. – 12). Dažniausiai tai buvo „Aušros" muziejaus padalinys – Chaimo Frenkelio vila (20 santuokų). Panevėžiečiai pasirinktose vietose užregistravo 6 santuokas.
Praėjusiais metais Biržų pilyje tuokėsi 23 poros, 8 poros pasirinko Vilniaus rajone esantį Europos parką.
Visi norintys susituokti originalesnėje vietoje už šią paslaugą turi sumokėti 60 eurų fiksuotą valstybės rinkliavą. Tuokiantis civilinės metrikacijos skyriuose, jaunavedžiai moka mažiau – 20 eurų.
Nuo 2015 m. liepos atsirado galimybė registruoti santuoką bet kurioje Lietuvos savivaldybėje. Porų, nusprendusių pasinaudoti nauja tvarka, skaičiaus padidėjimą pajuto sostinės, Palangos, Druskininkų, Trakų civilinės metrikacijos įstaigos.

Teisingumo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nauja vestuvių tradicija: vietoje gėlių – gyvūnų ėdalas

  Lietuvoje vis daugiau jaunavedžių atsisako gėlių, kurias dovanoja vestuvių svečiai. Besituokiančios poros savo šventės dalyvių prašo gėlėms – trapiam ir laikinam grožiui – skirtus pinigus geriau išleisti kilniam tikslui: nupirkti ėdalo beglobiams gyvūnams, žaislų ar knygų be tėvų augantiems vaikams ir pan. Toks jaunavedžių sprendimas pamažu tampa šiuolaikinių vestuvių tradicija. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – sąmoningas požiūris nesvetimas ir uteniškiams.

 • Išsvajota vestuvinė suknelė po valymo buvo tinkama tik išmesti

  Uteniškės Gitanos Verbickienės dukra su nekantrumu laukė savo vestuvių dienos ir daug laiko tam ruošėsi. Jauna mergina tikėjosi, kad jos vestuvės, kaip ir pats pasiruošimas šventei, vyks be rūpesčių, tačiau buvo kitaip. Patikėjusi išvalyti savo vestuvinę suknelę UAB „Kagris" filialui Utenoje nusivylė – suknelė buvo grąžinta suplėšyta ir skylėta. Vestuves planavusi mergina teigė, jog iš skalbyklos pasiimta suknelė tinkama tik išmesti. Tiesa, tai buvo ne visa vestuvinė suknelė, o tik atskira viršutinė dalis. Cheminio valymo priėmimo punkto Utenoje vadybininkas Raimundas Kelevišius pripažino įmonės klaidą, bet kompensuoti visos suknelės sumos neketino.

 • Sirutėnuose – „Vestuvių muzikantų vakaruška“

  Sausio 15 dieną (penktadienį) 18 val. Sirutėnų bendruomenės laisvalaikio salėje vyks „Vestuvių muzikantų vakaruška", kurioje dalyvaus ir klausytojus vestuvinėmis melodijomis linksmins uteniškiai Rasa ir Gintautas Zitikiai, „Duetas iš pa Utenas", ansamblis „Fortūna", Valdas Žvinys, Dainius Truskauskas, „Basi ant slenksčio" bei molėtiškiai Vitalijus ir Gražina, Mariaus ir Giedriaus duetas.
  Renginį ves Valdas Laurinavičius.

 • Nuotraukose – vestuvių akimirkos

  Portalas udiena.lt ragina fotografuoti ir siųsti nuotraukas konkursui „Vestuvių akimirka". Laukiame jūsų nuotraukų, kuriose įamžinti patys gražiausi vestuvių kadrai su sustabdyta akimirka, kuri Jums yra pati gražiausia – šilta, stilinga, originali arba tiesiog įsimintina.

 • Startuoja konkursas „Vestuvių akimirka“

  Vasara – vestuvių metas. Portalas udiena.lt skelbia naują konkursą „Vestuvių akimirka" tiems, kurie jau sumainė aukso žiedus ir savo džiugiausios gyvenimo šventės akimirkomis nori pasidalyti su skaitytojais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:210
Vakar apsilankė:9249
Šią savaitę apsilankė:36219
Šį mėnesį apsilankė:184627
Viso (nuo 2015-02-16):12536061
Šiuo metu naršo:
75
2020-02-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!