Šeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas
ĮvairenybėsŠeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas
2016 gruodžio 19, Pirmadienis 09:05

Šeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas

Šeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovai, taip pat Kontrolės, Informatikos ir statistikos skyrių specialistai dalyvavo VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje organizuotame pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) atstovų susitikime-konferencijoje, kur buvo aptartos šių įstaigų bendradarbiavimo problemos, specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros, priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų teikimas ir kt. Panevėžio TLK atstovai susitikimo dalyviams pristatė priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų analizės rezultatus, priminė apie slaugytojų teisę, gydytojui paskyrus, išrašyti pacientams daugumą medicinos pagalbos priemonių (MPP), įtrauktų į Kompensuojamųjų MPP sąrašą.

Gydymo įstaigų atstovų susitikimas ir kilusios diskusijos parodė, kad pirminio ir antrinio lygio medikams (šeimos gydytojams ir stacionaro specialistams) ne visada pavyksta susikalbėti. Ligoninės atstovų teigimu, šeimos gydytojai vis dar išrašo nekokybiškų siuntimų kolegoms, nepadaro visų konsultantams reikalingų tyrimų, atsiunčia į ligoninę pacientų, kuriems hospitalizacija nebūtina. Šeimos gydytojai skundėsi apmokėjimu už tyrimus, pastebėjo, kad neretai konsultantai nevertina jau padarytų tyrimų rezultatų ir siunčia pacientus juos kartoti.
Su ligoninės Konsultacijų poliklinikoje teikiamų specializuotų ambulatorinių paslaugų aktualijomis susirinkusiuosius supažindino poliklinikos vedėja Laima Sakalauskienė. Anot jos, nors gyventojų skaičius mažėja, apsilankymų Konsultacijų poliklinikoje skaičius auga, plečiasi pacientų geografija. Vedėja apgailestavo, kad iš neseniai atliktos analizės matyti, jog trečdaliui į konsultacijas siunčiamų pacientų šeimos gydytojo institucijoje neatliekami reikalingi laboratoriniai tyrimai, maždaug pusė pacientų atvyksta turėdami tik iš dalies atliktų tyrimų rezultatus. L. Sakalauskienė pageidavo, kad šeimos gydytojai ne tik rūpintųsi tyrimais, bet ir siuntimuose informuotų konsultantus apie pacientų gydymo dinamiką. Pacientus ji prašė nuolat informuoti apie tai, kad profilaktiniai patikrinimai, susiję su darbu, yra mokami.
Panevėžio TLK direktoriui J. Narbutui pasiteiravus, kiek viena išorinė konsultacija duoda vidinių konsultacijų poliklinikoje, pranešėja atsakė, jog vidutiniškai 3–4, bet pacientai be reikalo pas kitus konsultantus nesiuntinėjami.
Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė konferencijos dalyvius pakvietė diskusijai apie skubiosios pagalbos paslaugų ir pacientų hospitalizacijos problemas. Ji supažindino su vadovaujamo skyriaus personalo dienos sudėtimi, praėjusio mėnesio guldymų į ligoninę skaičiais, pabrėžė, kad skubioji pagalba skyriuje teikiama pagal jai numatytas apimtis, t. y. skubiausiai apžiūrimi sunkūs ligoniai, o kitiems tenka laukti atsižvelgiant į pacientų kategorijas pagal jų būklės sunkumą.
J. Vokietienė stebėjosi, kad į skyrių atvyksta labai daug tų pacientų, kurie turėtų kreiptis į poliklinikas, nes iš tikrųjų jiems reikalinga ne skubi, bet šeimos gydytojo pagalba.
Ligoninės direktoriaus patarėja Ramunė Paliokaitė informavo, kad buvo atlikta ligoninėje gulėjusių pacientų ligos istorijų analizė, kuri parodė, kad 25 proc. pacientų stacionare gulėjo be reikalo.
Ligoninės atstovės kvietė kolegas aiškinti pacientams, kas yra skubioji pagalba, gerai pasverti savo sprendimus dėl skubių konsultacijų, taip pat įžvelgė informacijos trūkumą apie ASPĮ darbo laiką ir teikiamas paslaugas.
Panevėžio TLK Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjas Raimundas Abramavičius supažindino medikus su priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių 2014–2015 m. duomenų analize, informavo, kokių paslaugų daugiausia suteikiama, kada priėmimo skyriuose sulaukiama daugiausia pacientų, koks yra buvęs didžiausias ir mažiausias krūvis skyriams per valandą.
Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Zenonas Paulavičius aiškino, kada slaugytojai namuose lankomiems ligoniams gali išrašyti MPP ir priminė, kad receptus vaistams privalo rašyti patys gydytojai, nors žinoma atvejų, kai tai daro slaugytojos, o gydytojai tik pasirašo ir uždeda antspaudą.
Susitikime kalbėta apie elektroninio recepto išrašymo problemas, budinčio šeimos gydytojo kabineto steigimo poreikį ir kt.
Renginio dalyviai pritarė ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo siūlymui kitąmet daryti tokius susitikimus kartą per ketvirtį ir aktyviai teikti pasiūlymus sveikatos apsaugos politiką formuojančioms institucijoms dėl kylančių problemų.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ligoninės teritorija gražėja – patogu bus visiems

  Tęsiasi Utenos ligoninės teritorijos tvarkymo dar­bai, prasidėję 2018 metų rudenį. Jau nutiesta didžio­ji dalis pėsčiųjų takų, įrengtos automobilių stovėji­mo aikštelės, sutvarkytas apšvietimas. Apie tai, kas jau padaryta ir kas dar laukia, „Utenos diena" kal­bėjosi su VšĮ Utenos ligoninės direktoriumi Daliumi Drunga ir Utenos rajono savivaldybės administraci­jos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus (toliau – Skyrius) vedėjo pavaduotoju Egidijumi Bukiu.

 • Lietuvoje mažėja bereikalingo patekimo į ligonines atvejų

  Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, dėl pagerėjusios pirminės sveikatos priežiūros kokybės išvengiamų hospitalizacijų (toliau – IH), ypač dėl lėtinių būklių, skaičius mažėja daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

 • Dalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“

  „Utenos diena“ jau rašė, kad po konkurso, vykusio rugpjūčio 8 dieną, komisijos sprendimu eiti viešosios įstaigos Utenos ligoninė direktoriaus pareigas antrai kadencijai paskirtas Dalius Drunga, kuris varžėsi su vienu pretendentu.

 • Ligoninė tvarkosi – atsiprašome

  VšĮ Utenos ligoninė gražėja kiekvienais metais – vienas po kito remontuojami skyriai, įsigyjama nauja moderni įranga. Viskas daroma pacientų ir ligoninės darbuotojų patogumui bei kokybiškam darbui. Žinoma, dėl pertvarkų kartais tenka susidurti su laikinais nepatogumais, tačiau gydymo įstaigos vadovai stengiasi viską suplanuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų ligoninėje besigydantys uteniškiai ir jų lankytojai, atsižvelgiama ir į darbuotojų poreikius. Dėl jau prasidėjusio dviejų liftų šachtų remonto ir dėl to, kad nuo lapkričio 10 iki gruodžio 15 dienos bus keičiamas ligoninėje esantis krovininis liftas, kuris vienintelis kelia gulinčius ligonius, numatomi laikini pakeitimai organizuojant ligoninės veiklą, tačiau visa tai – laikina ir išspręstina. Apie laukiančias permainas pasakojo šios gydymo įstaigos direktorius Dalius Drunga.

 • Ligoninių veiklos rezultatai aptarti įvairiais pjūviais

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) praėjusią savaitę savo veiklos zonos ligoninių vadovus pakvietė į kasmetį stacionarinių įstaigų veiklos rezultatų aptarimą. Šio aptarimo tikslas – suteikti galimybę ligoninių vadovams tarpusavyje palyginti vadovaujamos įstaigos ir kolegų teikiamas paslaugas, jų struktūrą ir kt., įvertinti įstaigų metinių pokyčių rezultatus, išklausyti ligoninių vadovų nuomonę pokyčių klausimais.

 • Astmos klubo narius privertusi sunerimti žinia tebuvo muilo burbulas

  Lapkričio 24-os popietę į parodos atidarymą susirinkusiems astmos klubo „Kvėpuok giliau" nariams Utenos ligoninės gydytojos pulmonologės Violetos Griškevičienės paskelbta žinia tapo pribloškiančia ir nemalonia naujiena. Anot gydytojos, nuo 2017 metų sausio 1 dienos bus naikinamas Utenos ligoninės Pulmonologijos sektorius, gydantis įvairiomis plaučių ligomis sergančius pacientus. Tai būtų tikrai prastos naujienos astmininkams, kuriems dažnai tenka naudotis šio sektoriaus paslaugomis, atlikti įvairias procedūras.

 • Diskutuota apie poliklinikų ir ligoninių bendradarbiavimą

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo savo veiklos zonos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ), ligoninių ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių vadovų pasitarimą. Tokio pasitarimo pageidavo ligoninių vadovai, dalyvavę pasitarime, rugsėjo mėnesį ir prašę ligonių kasos specialistų atlikti GMP automobiliais atvežamų pacientų būklės analizę bei pristatyti ją ne tik stacionaro, bet ir kitų įstaigų vadovams.

 • Dienos stacionaro paslaugomis naudojasi vis daugiau uteniškių

  Neseniai uteniškė Janina Grobova pasijuto ypač prastai – pensinio amžiaus moteriai susopo petį. Moteris iškart kreipėsi į medikus, kurie nustatė peties sąnario uždegimą. Tai – skausmą kelianti liga, jos gydymui vien tablečių nepakako. Tam, kad sėkmingai pasveiktų, reikėjo daryti lašines infuzijas, tad uteniškę gydžiusi neurologė savo pacientei pasiūlė pasinaudoti dienos stacionaro paslaugomis. „Aš nudžiugau ir vėliau nė kiek dėl to nesigailėjau. Labai geras personalas, priežiūra, o svarbiausia, kad išgirdau daug paguodžiančių žodžių“, – pasakojo J. Grobova.

 • Permainos neturėtų aplenkti ir Utenos ligoninės

  Baigus rengti asmens sveikatos priežiūros paslaugų restruktūrizavimo planų projektus, manoma, kad gerės paslaugų kokybė, saugumas ir prieinamumas. Tam racionaliai bus panaudoti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos finansiniai, žmogiškieji ir infrastruktūros ištekliai.
  Naujovės ateityje palies ir Utenos ligoninę, kurioje numatoma didinti reanimacijos profilio lovų skaičių. Apie tai portalą udiena.lt informavo Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK).

 • Ligoniams dovanojo po lašelį gerumo

  Vasario 11-ą, minint Pasaulinę ligonių dieną, Utenos ligoninėje vyko neįprasta akcija – Dauniškio gimnazijos mokiniai aplankė šioje gydymo įstaigoje besigydančius ligonius, palinkėjo greičiau pasveikti ir maloniai nuteikė įteikdami savo rankomis pagamintus atvirukus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4019
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:21876
Šį mėnesį apsilankė:170284
Viso (nuo 2015-02-16):12521718
Šiuo metu naršo:
217
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!