Policija skatins atkreipti dėmesį į specialiuosius šviesos ir garso signalus
ĮvairenybėsPolicija skatins atkreipti dėmesį į specialiuosius šviesos ir garso signalus
2016 lapkričio 10, Ketvirtadienis 08:36

Policija skatins atkreipti dėmesį į specialiuosius šviesos ir garso signalus

Policija skatins atkreipti dėmesį į specialiuosius šviesos ir garso signalus

Pastaruoju metu Utenos apskrities miestų gatvėse ir keliuose įvyko keletas eismo įvykių, kurių metu vairuotojai nepraleido specialiųjų transporto priemonių važiuojančių su įjungtais specialiaisiais šviesos ir garsiniais signalais ir dėl to įvykdavo susidūrimas. Eismo įvykių metu buvo sužaloti asmenys.

Policija, siekdama atkreipti dėmesį į specialiųjų transporto priemonių eismo ypatumus šiais metais lapkričio-gruodžio mėnesiais apskrityje organizuos prevencinę priemonę „Specialieji šviesos ir garso signalai".
Šia prevencine priemone dar kartą norima visiems eismo dalyviams, ypač vairuotojams, priminti, kaip elgtis kelyje pastebėjus policijos, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų transporto priemones su įjungtais mėlynais ir (ar) raudonais (arba tik mėlynais) žybčiojančiais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais.
Pėstiesiems, dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams (ne automobilių vairuotojams) primename, kad artėjant specialiajai transporto priemonei su įjungtais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, negalima pradėti eiti, judėti per važiuojamąją dalį, o esant važiuojamojoje dalyje privaloma nedelsiant iš jos pasitraukti ir duoti kelią specialioms transporto priemonėms.
Aukščiau paminėtu laiku Utenos apskrityje vykdant šią prevencinę priemonę, bus žiūrima kaip, pėstieji, dviratininkai, automobilių vairuotojai ir kiti eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų bei praleidžia policijos automobilį, su įjungtais specialiaisiais garso signalais, o pažeidusiems šiuos Kelių eismo taisyklių reikalavimus bus imtasi atitinkamų priemonių.
Taip pat lapkričio mėn. Utenos AVPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai buvo susitikę su VšĮ „Utenos ligoninė" vairuotojais, kurie vairuoja transporto priemones su specialiaisiais šviesos ir garso signalais, bei jiems pravesti mokymai apie „specialiųjų transporto priemonių eismo ypatumus".
Policijos pareigūnai tikisi, kad savitarpio pagarba ir atsargumas, kuriuo grindžiamas eismo dalyvių elgesys, leis mums visiems jaustis kelyje saugiais ir išvengti nemalonių situacijų.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Policija pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą

  Atsižvelgdami situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Pagal galimybes policijos komisariatuose bus įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus:

 • Utenos apskrities policija sėkmingai įgyvendino tarptautinį projektą

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Utenos aps. VPK) kartu su partneriais sėkmingai baigė įgyvendinti INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“, „SYNERGY FOR SECURITY“.

 • Jungtinis reidas Utenoje: mieste įkliuvo neblaivūs vairuotojai

  Sausio 25 dieną Utenos apskrityje dirbo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Latvijos Respublikos Kelių policijos pajėgos – du ekipažai iš Lietuvos ir du iš Latvijos.

 • Pareigūnai nauju ginklu kapos sparnus kelių ereliams

  Gruodžio 9 dieną Utenos rajono savivaldybė Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisa­riatui (AVPK) perdavė lazerinį greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisą „TruCam II“. Su­sitikime dalyvavusiems Utenos rajono savivaldy­bės atstovams ir žurnalistams policijos pareigūnai pademonstravo, kaip prietaisas veikia.

 • Neįprastoje automobilio vietoje rado kvaišalų

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Paupio gatvėje, sustabdytame automobilyje buvo rasta galimai kvaišalų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Buvusiame srutų rezervuare gausiai liejosi velnio lašai

  Rugsėjo 5 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai su Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais Kiauliupio kaime (Kuktiškių sen.) naikino nelegalų alkoholį. Į buvusias fermų srutų talpyklas išpilta 2 317 litrų konfiskuotų svaigalų.

 • Apie saugų eismą kelyje vaikams priminė ir šuo Amsis

  Pirmadienį mieste pasklido šventiškai nusiteikę mokiniai, dar gyvenantys vasaros įspūdžiais. Prasidėjo įtemptas metas – tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams teks dar kartą prisiminti Kelių eismo taisykles. Apie saugų eismą priminė policijos pareigūnai, šventinę dieną budėję prie pėsčiųjų perėjų, ir policijos draugas šuo Amsis, dovanojęs smagių akimirkų.

 • Rugsėjo mėnesį vairuotojų lauks nauji reidai

  Nuo rugsėjo 2 dieną prasidės nauji mokslo metai, gatvėse ir keliuose padaugės jaunųjų eismo dalyvių. Po vasaros atostogų darželinukai, mokiniai, studentai vyks į mokymo įstaigas autobusais ir automobiliais, dviračiais ir paspirtukais. Intensyviame eisme dalyvaus daugiau pradedančiųjų vairuotojų, keliuose padidės transporto priemonių srautai.

 • Policijos pareigūnai perspėjo, kur vasarą atkreips didžiausią dėmesį

  Šių metų vasara itin gausi gražių renginių ir įvairių festivalių, kuriuos pamėgo įvairaus gyvenimo būdo ir interesų žmonės. Vien liepos–rugpjūčio mėnesiais mūsų šalyje vyks mažiausiai 17 įvairių festivalių, sutraukiančių dalyvių iš visos mūsų šalies ir net užsienio. Vasaros renginiai dažniausiai vyksta kurortiniuose miestuose, poilsiavietėse, prie ežerų, vaizdingose vietovėse, o didžioji dalis dalyvių į šiuos renginius atvyksta automobiliais, autobusais, kitomis transporto priemonėmis.

 • Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams

  Balandžio 6 dieną (šeštadienį) prie Utenos daugiafunkcio sporto centro vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) drauge su Utenos rajono savivaldybe bei kitais partneriais organizuotas prevencinis renginys „Mes už saugų eismą!“, kurio pagrindinis tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio Utenos krašto keliuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:892
Vakar apsilankė:12880
Šią savaitę apsilankė:25536
Šį mėnesį apsilankė:93746
Viso (nuo 2015-02-16):13167911
Šiuo metu naršo:
89
2020-04-08
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!