Languose sužibo žvakutės Laisvės gynėjams
ĮvairenybėsLanguose sužibo žvakutės Laisvės gynėjams
2016 sausio 13, Trečiadienis 09:11

Languose sužibo žvakutės Laisvės gynėjams

Languose sužibo žvakutės Laisvės gynėjams

Sausio 13-osios rytą valstybinėse įstaigose ir mokyklose prie langų buvo uždegtos Laisvės gynėjų atminimui skirtos žvakutės, o tiems, kuriems ši šalies istorijos data yra svarbi, prisisegė neužmirštuolės žiedą prie savo širdies. Tai atminties ir pagarbos ženklas. Taip šiandien tautiečiai prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija".

Mūsų rajono ugdymo įstaigos tuo pat metu – nuo 8 val. iki 8.10 val. – dalyvavo šioje akcijoje ir prie kiekvieno lango mokiniai kartu su mokytojais uždegė žvakutes.

Laikraščio „Utenos diena" inf., J. Pavilonienės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sausio 13-osios byla: svarbiausi faktai, įvykę 2019 metais

  Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį Sausio 13-osios byloje: visi 67 kaltinamieji pripažinti kaltais ir nuteisti dėl jiems inkriminuotų nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų.

 • Ar jaunimas prireikus gintų Lietuvą?

  Daugiau nei ketvirtį amžiaus – 28 metus – kvėpuojame laisvės oru, nesibaimindami kalbame ir rašome gimtąja kalba, drąsiai reiškiame savo nuomonę. 1991 metų sausio 13-os naktį iškovotą laisvę kiekvienas suvokiame savaip. 28-ą kartą minėdami Laisvės gynėjų dieną nusprendėme užrašyti jaunosios kartos – nepriklausomybės vaikų – mintis apie tėvynę, nevaržomą gyvenimą, ateitį. Kalbėjomės su Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientais.

 • Laisvės gynėjų dienos minėjimas tapo gražia tradicija

  Utenos „Saulės" gimnazijos mokiniai ir mokytojai istorinę Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – minėjo prisijungdami prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija". Taip siekiama prisiminti prieš 26 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

 • Daugailiškis laisvės gynėjas – po tanku kritęs tėvas, vyras, brolis, sūnus

  Sausio 11-ą Utenos kultūros centre buvo surengtas atminimo vakaras „Lyg tai įvyko vakar...", skirtas mūsų kraštiečiui Algimantui Petrui Kavoliukui, žuvusiam už Lietuvos laisvę, pagerbti. Vakarą, kurį vedė režisierė Vida Kairienė, sušildė mokinių įžiebtos žvakių liepsnos, kraštiečių poetų eilės, muzikos kūriniai ir atsiminimai, kuriais dalijosi Daugailiuose augusio tautos didvyrio artimieji, net ir praėjus ketvirčiui amžiaus nuo šalį sukrėtusių įvykių vis dar sunkiai tramdantys ašaras.

 • Sausio 13-oji Utenoje: pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai

  Penktadienį, sausio 13-ąją, šalyje nuvilnijo renginiai, skirti šiai svarbiai datai, menančiai kruvinuosius Sausio įvykius, atminti. Uteniškiai neliko abejingi ir susirinko prie J. Basanavičiaus paminklo, kur uždegė atminimo žvakutes ir padėjo gėlių.

 • Sausio 13-oji Utenoje: bus degamos žvakutės, rengiamas atminimo vakaras

  Laisvės gynėjų dienai paminėti Utenoje netrūks renginių – uteniškiai bus pakviesti į atminimo vakarą „Lyg tai įvyko vakar..." ir uždegti atminimo žvakutę žuvusiems už Lietuvos laisvę.

 • Istoriniams Sausio 13-osios įvykiams atminti – išskirtinis dėmesys

  Utenos „Saulės" gimnazijos mokiniai ir mokytojai istorinę Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – minėjo prisijungdami prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija". Taip siekiama prisiminti prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti valstybės nepriklausomybę.

 • Utenoje vyksta renginiai Sausio 13-osios įvykiams atminti

  Vakar, sausio 12-osios vakarą, prie atminimo laužo ir skvere prie paminklo Jonui Basanavičiui Utenoje buvo paminėta sausio 13-oji, prieš 25-erius metus sukrėtusi pasaulį. Tuomet sovietų armijos kariuomenė Vilniuje puolė strateginius šalies objektus, o beginkliai žmonės juos gynė. Tąkart nebuvo išvengta ir aukų.

 • Nepaisydamas gausaus metų kraičio, ginti tėvynės stotų ir šiandien

  25 metai, arba ketvirtis amžiaus, – būtent tiek laiko kvėpuojame laisvu oru, nieko nebijodami kalbame ir rašome gimtąja kalba, drąsiai reiškiame netgi aštrią it peilio ašmenys nuomonę. Trylika tvirtų Lietuvos ąžuolų šaltą sausio 13-os naktį nepabūgo plikomis rankomis kovoti už tautos laisvę ir nepriklausomybę. Gležna liepaitė buvo negailestingai sutraiškyta priešo tanko, šimtai žūtbūtinės kovos dalyvių, iš arti žvelgusių mirčiai į akis, patyrė sužalojimų. Sausio 13-ą budėjo visa Lietuva. Taikiai nusiteikę žmonės rinkosi šalia Vilniaus televizijos bokšto, Aukščiausiosios Tarybos, saugojo svarbias mažesnių miestų institucijas – paštą, bankus, įmones. Kruvinųjų įvykių sūkuryje tąkart atsidūręs uteniškis Antanas Dinsmanas sutiko „Utenos dienai" papasakoti, ką atmintyje paliko šuoliais bėgantis laikas.

 • Paminėta Laisvės gynėjų diena

  Sausio 13 dieną visoje šalyje buvo minima Laisvės gynėjų diena. Dauguma Utenos rajono gyventojų taip pat neliko abejingi savo tautos atminčiai ir prisiminė už šalies laisvę žuvusiuosius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:926
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47399
Šį mėnesį apsilankė:80116
Viso (nuo 2015-02-16):14104108
Šiuo metu naršo:
108
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!