Gyventojai raginami akylai saugoti asmens dokumentus
ĮvairenybėsGyventojai raginami akylai saugoti asmens dokumentus
2015 rugpjūčio 11, Antradienis 10:49

Gyventojai raginami akylai saugoti asmens dokumentus

Gyventojai raginami akylai saugoti asmens dokumentus

Kartais nutinka, kad prarandame asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančius dokumentus (asmens tapatybės kortelę ar Lietuvos Respublikos piliečio pasą). Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyrius primena, kaip elgtis praradus svarbius dokumentus.

Pilietis, praradęs asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, turi užpildyti nustatytos formos pranešimą ir asmeniškai pateikti jį bet kuriai teritorinei policijos įstaigai, migracijos tarnybai, o esantis užsienio valstybėje – konsulinei įstaigai. Nustatytos formos pranešime apie asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą pilietis turi nurodyti prarasto asmens dokumento duomenis (jeigu juos žino) ir praradimo aplinkybes. Atsiradus prarastam asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančiam dokumentui, įsipareigoja nedelsdamas jį grąžinti migracijos tarnybai ar Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai.
Pranešimą apie asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą pilietis gali pateikti ir elektroniniu būdu, prisijungęs prie informacinės sistemos https://epis.vrm.lt. Elektroninį pranešimą apie prarastą asmens dokumentą galima pateikti bet kuriuo paros metu. Asmens dokumentas skelbiamas negaliojančiu nuo informacijos gavimo Migracijos skyriuje dienos. Ši paslauga yra patogi – nereikia asmeniškai vykti į atsakingą instituciją paskelbti asmens dokumento negaliojančiu.
Piliečio, praradusio asmens dokumentą, pageidavimu nustatyta tvarka migracijos tarnyboje išduodamas laikinasis pažymėjimas, patvirtinantis jo asmens tapatybę, galiojantis 1 mėnesį nuo jo išdavimo dienos. Valstybės rinkliava už laikinojo pažymėjimo išdavimą neimama.
Asmens tapatybės kortelė ir pasas piliečiui, praradusiam asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, skubos tvarka neišduodami. Tik išimtinais atvejais, nurodant svarbias priežastis, dėl kurių būtina gauti asmens tapatybės kortelę ar pasą skubos tvarka, ir pateikiant šias priežastis patvirtinančius dokumentus, migracijos tarnybos vadovo arba kito įgalioto valstybės tarnautojo sprendimu, asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantis dokumentas gali būti išduotas skubos tvarka.
Migracijos skyrius, siekdamas apsaugoti piliečius nuo papildomų rūpesčių, prašo saugoti savo asmens dokumentus, ypač naudojantis viešuoju transportu ar masinio susibūrimo vietose.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Keičiasi valstybės rinkliava už gyvūnų augintinių pasus

    Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo 2016 m. gruodžio 1 dienos gyvūnų savininkams gyvūnų augintinių pasai išduodami tik sumokėjus nustatyto dydžio valstybės rinkliavą ir pateikus teritoriniam VMVT padaliniui tai patvirtinantį dokumentą (ar jo kopiją).

  • Mažiesiems Ignalinos gyventojams įteikti pasai

    Ignalina atvėrė vartus vasarai ir tradiciškai pasveikino mažiausius savo gyventojus. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną Ignalinoje, Laisvės aikštėje, surengta spalvinga šventė. Vaikus viliojo atrakcionai, smagios pramogos, sporto estafetės, visi norintys galėjo dalyvauti piešimo ant asfalto konkurse ir bėgti už vaikų teises. Šventiniame koncerte, kurį vedė patys mokiniai, pasirodė Ignalinos kultūros ir sporto centro bei mokyklų vaikų ir jaunimo dainų, šokių kolektyvai, solistai, jungtinis rajono mokinių choras.

  • Keičiasi asmens tapatybės kortelės ir paso galiojimo terminai

    Migracijos skyrius informuoja, jog nuo 2015 m. kovo 2 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos Seimo 2014 m. gruodžio 23 d. priimtas Lietuvos Respublikos Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymas. Šio įstatymo 4 straipsniu yra pakeisti asmens tapatybės kortelės ir paso galiojimo terminai. Nuo 2015 m. kovo 2 d. šių dokumentų galiojimo terminai bus sekantys:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:487
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:24491
Šį mėnesį apsilankė:112902
Viso (nuo 2015-02-16):14136894
Šiuo metu naršo:
66
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!