ĮvairenybėsVyko pažintinis turas į „Kalnapilio-Tauro grupės“ alaus daryklą
2015 birželio 08, Pirmadienis 14:36

Vyko pažintinis turas į „Kalnapilio-Tauro grupės“ alaus daryklą

Vyko pažintinis turas į „Kalnapilio-Tauro grupės“ alaus daryklą
 • 31 foto

Birželio 5-ą dieną Panevėžyje įsikūrusi „Kalnapilio-Tauro grupės" darykla į pažintinę ekskursiją pakvietė žurnalistus iš Panevėžio, Utenos ir Vilniaus.

„Kalnapilio-Tauro grupės" generalinis direktorius Marijus Kirstukas pasveikino neseniai išrinktą Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską ir įteikė jam simbolinę garbės aludario prijuostę. Vyriausias „Kalnapilio" aludaris Ričardas Barakūnas pasakojo apie apynį ir jo kilmę, atskleidė tai, kokiais kriterijais remiantis atrenkami grūdai.

Fermentacijos patalpoje ekskursijos dalyviai buvo supažindinami su alaus fermentavimosi procesu, vyriausias aludaris išdavė paslaptį, kaip yra atrenkamas degustatorius bei atskleidė, kokie yra esminiai pojūčiai ragaujant alų. Pirmosios degustacijos metu aludaris siūlė paragauti šviežiai išpilstyto alaus. Pakavimo ceche žurnalistams buvo pristatomas alaus pilstymas į plastikinius, stiklinius butelius ir skardines.

Renginį vainikavusios degustacijos metu buvo ragaujamas įvairių rūšių alus, skanaujami geriausiai prie šio gėrimo derantys užkandžiai. Visi panorėję galėjo drauge su aludariu varžytis konkurse „Atspėk, koks alus".

udiena.lt inf., V. Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Saulės šviesa gamins alų Utenoje

  1 mln. eurų, 3 703 saulės energijos moduliai ir vienas megavatas (MW) elektros energijos per metus. Tai didžiausios Lietuvoje ant pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės duomenys. Ji įrengta ant „Švyturys–Utenos alus“ (ŠUA) daryklos Utenoje stogų.

 • Alaus vagis įsidrąsino: savo žygį į parduotuvę vis kartojo

  Ketvirtadienį nelauktas „pirkėjas" apsilankė Užpaliuose esančioje maisto prekių parduotuvėje. Būdamas neblaivus 48 metų vyras, gyvenantis tame pačiame miestelyje, sėkmingai vogė alų, o ištuštindavęs butelius, į parduotuvę sugrįždavo dar kartą...

 • „Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui

  Kvietinio alaus istorija ypatinga. Pradėtas virti prieš pusę amžiaus Bavarijos žemėse, pamėgtas kilmingųjų, vėliau pamirštas ir beveik išnykęs. Pastaruosius kelis dešimtmečius kvietinis alus Europoje išgyvena savo renesansą. Prie to prisidėjo ir Lietuvos aludariai.

 • Uteniškių kokybės siekiui – dvigubas tarptautinis pripažinimas

  Dvigubą tarptautinį pripažinimą pelnęs alus „Utenos Classic" iliustruoja, kad kruopštus darbas siekiant aukščiausios produkto kokybės gali pelnyti ne tik vietos mėgėjų, bet ir užsienio ekspertų simpatijas. O aludarių kelionė į kokybę nėra tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 • Jubiliejiniam „Švyturio" alui sėkmę atnešė tradicijos

  Sėkmingiausiu nauju 2014 metų produktu paskelbtas „Švyturio" daryklos alus „J. W. Reincke" pelnė alaus mėgėjų simpatijas dėl lengvo harmoningo skonio. „Šis alus ypatingas ne tik dėl savo skonio, bet ir dėl unikalios istorijos, siekiančios aludarystės užuomazgas Lietuvoje", – sakė vyriausioji daryklos aludarė Džuljeta Armonienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2950
Vakar apsilankė:3400
Šią savaitę apsilankė:18227
Šį mėnesį apsilankė:85263
Viso (nuo 2015-02-16):9018207
Šiuo metu naršo:
36
2018-09-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!