Sveikas pasirinkimas kovojant su bloguoju cholesteroliu – MONAFIT
ĮvairenybėsSveikas pasirinkimas kovojant su bloguoju cholesteroliu – MONAFIT
2015 gegužės 22, Penktadienis 08:43

Sveikas pasirinkimas kovojant su bloguoju cholesteroliu – MONAFIT

Sveikas pasirinkimas kovojant su bloguoju cholesteroliu – MONAFIT
 • Lauris VAINAUSKAS

Cholesterolis yra gyvūnų audinių steroidinis junginys. Apie jį buvo žinoma jau XVIII a. Šis junginys yra aptinkamas beveik visose žmogaus ląstelėse. Cholesterolis į organizmą patenka su maistu, jame yra ir sintetinamas.

Be cholesterolio neišgyventume

Cholesterolis žmogaus organizmui yra labai reikalingas – jis dalyvauja visų ląstelių „statyboje", vitamino D sintezėje, veikia kalcio ir fosforo druskų apykaitą organizme bei kaulėjimo procesus. Tai pat jis svarbus galvos smegenų bei nervų sistemos ląstelėms, kitoms organizmo sistemoms ir procesams. Sutrikus cholesterolio metabolizmui, kraujagyslėse ima kauptis riebalinės kilmės nuosėdų, mažinančių kraujagyslių pralaidumą ir gebėjimą pulsuoti – išsivysto aterosklerozė.

Kraujagyslių kalkėjimas

Aterosklerozė yra lėtinė arterijų sienelių liga, kurios metu susidaro aterosklerozinės plokštelės. Liaudiškai šis procesas yra vadinamas kraujagyslių kalkėjimu. Ateroskleroziniai pokyčiai kraujagyslėse gali prasidėti ankstyvoje jaunystėje ir toliau vystytis visą gyvenimą. Tyrimų duomenimis, 15 proc. dvidešimtmečių jau yra prasidėję šie kraujagyslių pakitimai, o 70 proc. keturiasdešimtmečių turi problemų su kraujagyslių kalkėjimu. Susiaurėjus ar visiškai užakus arterijoms, sumažėja kraujo pritekėjimas į tą organą ar kūno dalį, vystosi išemija. Šie procesai dažniausiai pasireiškia dėl padidėjusio arterinio kraujo spaudimo, cukrinio diabeto, riebalų apykaitos sutrikimų ir jų koncentracijos kraujyje padidėjimo, hormoninių kontraceptikų, rūkymo, lyties (vyrai dažniau ir anksčiau pradeda sirgti šia liga), antsvorio ir nejudrumo, paveldimumo.

Gydymas

Cheminiai statiniai bene dažniausiai skiriami norint sumažinti cholesterolio kiekį organizme. Deja, jie turi ne vieną nepageidaujamą poveikį ir dauguma atvejų visišką organizmo atmetimą (sukeliami tokie simptomai, kaip mialgija ir raumenų silpnumas). Mialgija – tai raumenų skausmas.
Tačiau augaluose gali būti randami natūralūs junginiai – augaliniai steroliai. Jie gali padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją. Augaliniai steroliai žarnyne konkuruoja su cholesteroliu dėl absorbcijos. Tokiu būdu gali sumažinti cholesterolio pasisavinimą net iki 50 procentų.
Augaliniai steroliai savo struktūra labai panašūs į cholesterolį. Kai jie kartu su maistu patenka į žarnyną, tiesiog užima tas jungtis, per kurias iš žarnyno į kraują pasisavinamas cholesterolis ir tokiu būdu blokuoja blogojo cholesterolio pasisavinimą.
Taip pat cholesterolio kiekį ir aterosklerozės vystymąsi gali mažinti monakolinas K. Tai medžiaga, kuri gaunama fermentuojant virtus, neturinčius gliuteno ryžius, ant jų auginant raudonąsias mieles. Ryžių raudonosios mielės yra turtingos monakolino K, kuris turi panašią cheminę struktūrą kaip ir lovastatinas (cheminis junginys, naudojamas vaistuose, kurie sukurti mažinti cholesterolio kiekį), izoflavonai, mononesočiosios riebalų rūgštys ar steroliai (visi skirti mažinti cholesterolio kiekiui). Tyrimai su raudonosiomis ryžių mielėmis parodė gerokai sumažėjusį bendrą cholesterolio ir MTL cholesterolio kiekį žmonėms, kuriems teko patirti širdies smūgį, kartu sumažinant mirštamumą nuo širdies ligų. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad raudonosiomis mielėmis fermentuotų ryžių sudėtyje esančios medžiagos gali sumažinti ne tik blogojo cholesterolio kiekį iki 26 proc., bet ir bendrąjį cholesterolio kiekį iki 22 proc.

Sveikas pasirinkimas

Renkantis priemones padidėjusio cholesterolio kiekiui mažinti, vaistinėse galima rasti ir sintetinių statinų, ir augalinės kilmės preparatų, efektyviai mažinančių cholesterolio kiekį organizme. Siūlome rinktis natūralų produktą MONAFIT, turintį mažiau nepageidaujamų poveikių. MONAFIT yra maisto papildas, savo sudėtyje turintis ir augalinių sterolių, ir monakolino K. Šių medžiagų kompleksas padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Teigiamas efektas gaunamas, kai per parą sunaudojama 10 mg monokolino K iš raudonosiomis mielėmis fermentuotų ryžių ir 800 mg augalinių sterolių. Rekomenduojamoje MONAFIT paros dozėje (2 tabletės) yra reikiamas veikliųjų medžiagų kiekis pasiekti norimą rezultatą. Svarbu – įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas. MONAFIT papildai parduodami visose vaistinėse Lietuvoje.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

  Dar keli amžiai prieš Kristų egzistavusios Aleksandrijos medicinos mokyklos įkūrėjas gydytojas Herofilas įvardijo vieną pagrindinių vaistų vartojimo principų – „vaistai patys savaime nieko verti, tik tinkamai paciento vartojami vaistai tampa dievų rankomis". Šių dienų situaciją Lietuvoje ir pasaulyje puikiai įvardija žodžiai: „Vaistas vartojamas ne dėl to, kad nebūtų blogai, bet dėl to, kad būtų gera.“

  Apie tai, kokie yra perteklinio vaistų vartojimo padariniai ir kaip to išvengti, pasakojo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas gydytojas anesteziologas-reanimatologas Robertas Badaras.

 • Leidimus prekiauti vaistais įgijo jau virš 100 mažmeninės prekybos vietų

  Nuo sausio 1 dienos įsigaliojus naujai nereceptinių vaistų pardavimo tvarkai ir suteikus galimybę jais prekiauti mažmeninės prekybos vietoje, leidimus jais prekiauti jau turi daugiau nei 100 mažmeninių prekybos vietų – parduotuvės ir degalinės. Dar daugiau verslo atstovų aktyviai domisi galimybės prekiauti nereceptiniais vaistais.

 • Nuo šiol vaistų bus galima įsigyti ne tik vaistinėse

  Nuo sausio 1 dienos šalies degalinėse ir parduotuvėse bus galima pradėti prekiauti vaistais. Tokia galimybė prekiauti vaistais ne vaistinėse atsirado po įsigaliojusio įstatymo.

 • Vaistus bus galima įsigyti ir kitur

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo sausio 1 dienos bus leidžiama tam tikrus nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, parduotuvėse ar degalinėse. Taip bus sudarytos galimybės gyventojams būtiniausius vaistus įsigyti, kai nedirba vaistinės arba yra pernelyg nutolusios nuo jų gyvenamosios vietos.

 • Gydytojas liepia nusipirkti priemonių operacijai: kada to daryti nereikia?

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina apdraustus privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) žmones, gydomus ligoninėse, neskubėti savo lėšomis įsigyti vaistų, medicinos pagalbos priemonių (MPP). Paciento gydymui būtinus vaistus, MPP turi pirkti pačios įstaigos ir panaudoti juos gydymo metu.

 • Seimas apsisprendė: bus leista vaistais prekiauti ne tik vaistinėse

  Seimas priėmė Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Pritarta siūlymui leisti nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose, vaistinėms prekiauti internetu receptiniais vaistais pagal elektroninius receptus. Taip pat apsispręsta leisti dienos stacionaro paslaugas teikiančioms įstaigoms steigti vaistines, kurios galėtų pacientams parduoti kompensuojamus vaistus.

 • Vaistų suderinamumas – nemokama paslauga sveikatai apsaugoti

  Pasaulinė statistika rodo, kad 6 proc. vaistinių klientų vienu metu vartodami skirtingus vaistus susiduria su sveikatos problemomis. Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros lektorės, „Gintarinės“ vaistinės vaistininkės-vedėjos dr. Aurimos Stankūnienės, vaistų suderinamumas ypač svarbus, kai vaistus pacientui skiria keli gydytojai, pradedami vartoti nauji vaistai ar galima reta vaistų sąveika.

 • Žmonės norėtų vaistus įsigyti, kai nebedirba vaistinės

  Dauguma žmonių pritaria siūlymui leisti kai kuriuos nereceptinius vaistus, pavyzdžiui, nuo skausmo, karščiavimo, parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, tarkim, parduotuvėse. Gyventojai tai aiškina tuo, kad daugumai jų yra tekę patirti nepatogumų, kai prireikė vaisto, o vaistinės jau nebedirbo. Tai parodė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Farmacijos sektoriaus laukia net trys naujovės – pokytį pajus visi žmonės

  Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktam Farmacijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūlomos net trys naujovės, padėsiančios pacientams reikiamus vaistus gauti greičiau, patogiau ir, svarbiausia, pigiau. Siūloma įteisinti galimybę nereceptinius vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose vietose, pavyzdžiui prekybos centruose, kitose mažmeninės prekybos vietose.

 • Per metus sutvarkyta beveik 14 tūkstančių kilogramų naikintinų vaistų

  Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, šiemet šalies vaistinės surinko iš gyventojų beveik 14 tūkst. kg pasenusių ir nereikalingų naikintinų vaistų. Tai beveik 2,5 karto daugiau, negu 2014 metais, kai šis darbas pradėtas vykdyti sistemingai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7912
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34493
Šį mėnesį apsilankė:34493
Viso (nuo 2015-02-16):13836055
Šiuo metu naršo:
136
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!