Man gražu, kai žirgas bėga...
ĮvairenybėsMan gražu, kai žirgas bėga...
2015 sausio 28, Trečiadienis 13:43

Man gražu, kai žirgas bėga...

Man gražu, kai žirgas bėga...

Vis mažiau laiko belieka iki žirgų lenktynių „Sartai 2015", kurios pagal nusistovėjusias ilgametes tradicijas ir šiemet rengiamos pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį – vasario septintąją. Kuo arčiau startas – tuo labiau daugėja nuveiktų pasirengimo šiai didžiulei šventei darbų, kuriuos koordinuoja specialiai tam suburtas organizacinis komitetas ir varžybų šeimininkai.

Kad žiemos žirginio sporto šventė paliktų kuo geriausius įspūdžius ne tik gausiems žiūrovams, bet ir patiems sportininkams, daug sumanumo bei atidos tenka pademonstruoti lenktynių teisėjų kolegijai, kuriai Dusetose jau kelintus metus paeiliui vadovaus viena iš nedaugelio dailiosios lyties atstovių, šios sporto šakos entuziasčių ir žinovių – Asta Muntvydaitė.

„Nors nei tėvas, nei motina nebuvo šios sporto šakos entuziastai, tačiau žirgais susidomėjau jau vaikystėje, o dabar tik džiaugiuosi, jog ilgainiui pomėgis virto ir užsiėmimu", - lenktynių spaudos centrui, Viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus" pasakojo Asta, Sartų lenktynių vyriausiojo teisėjo estafetę perėmusi iš viena šių varžybų gyvųjų legendų tituluojamo Stasio Svetlausko.

A. Muntvydaitė teigia gal nuo penkerių metų, kai ją čia pirmąsyk atsivežė dideli žirginio sporto entuziastai senelis ir dėdė, nepraleidusi nė vienų lenktynių ant Sartų ežero ledo, kurios vėliau buvo perkeltos į jo pakrantėje įrengtą hipodromą.

Pirmąkart išvystas tykštančio iš po žirgo kanopų ledo ir žiemos šiauryje besiplaikstančių ristūno karčių vaizdas užbūrė mažą mergaitę iš žirgų sporto tradicijomis garsėjančios Utenos. Visi nuo pat vaikystės lankyti būreliai, o vėliau ir mokslai Norvegijoje buvo susieti tik su žirgų sportu.

„Man gražu, kai žirgas bėga, – pamėgtą frazę, tapusią net dokumentinio filmo pavadinimu, kartoja Asta. – Stebėdama šį vaizdą negaliu nesižavėti sportinio žirgo elegancija, jo didybe, nepaliaujamu veržimusi bėgti ir neišmatuojamomis, neišsemiamomis ristūno galimybėmis."

Tačiau tokie vaizdai gali kerėti tik tūkstančius žiūrovų, kuriems ši šventė – maloni, džiaugsminga atrakcija, o budri teisėjų akis privalo fiksuoti ne tik ilgam į atmintį įstringantį vaizdą?

„Taip, teisėjai privalo būti itin akyli. Nevalia, kad grožis ir emocijos juos besąlygiškai užvaldytų, – prisipažįsta lenktynių „Sartai 2015" vyriausioji teisėja. – Ristūno bėgime yra keletas draudžiamų elementų, fiksuojamų plika akimi. Iš trijų bėgimo būdų ledo take draudžiama eidinė (bėgimas, kai žirgo vienos ir tos pačios pusės abi kojos kyla kartu). Yra ir kitų niuansų, tačiau dėl mūsų darbo dar nėra buvę nesusipratimų".

Varžybų vyriausioji teisėja itin džiaugiasi jų darbą gerokai palengvinsiančia, neseniai Utenos hipodromo gauta nauja starto mašina, kuri vasario 7-ąją pirmą kartą bus panaudota ir Dusetose.

Ši mašina sumontuota galingo „Ford" visureigio bazėje, o jos išskleidžiamų 16 metrų sparnų plotis leidžia vienoje, pirmojoje linijoje rikiuoti net 8 žirgus, kurių kiekvienam tenka 2 metrų pločio starto takelis. Iki tol tokia prabanga galėjo naudotis tik 6 žirgų vadeliotojai.

Tai didelė, pažangi naujovė ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.
Automobilinio starto sparnų mechanizmas pagamintas Suomijoje, kur jis ir buvo sumontuotas ant automobilio.
Starto teisėjams yra įrengtos dvi vietos automobilio gale, iš kurių jie gali patogiai stebėti starto eigą ir užtikrinti taisyklių laikymąsi.

„Visus Bonus“ inf.

 

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 498 Large.jpg
 • Click to enlarge image DSC_00511.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Orai koreguoja ir žirgų lenktynes

  Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų.

 • Keičiasi ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ data

  Ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinis komitetas nusprendė, jog tradicinės žirgų lenktynės Dusetose ir neatsiejama jų dalimi tapusi, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojanti mugė vyks ne šį savaitgalį, kaip buvo skelbta, o savaite vėliau, kitą šeštadienį, vasario 10-ą.

 • Utenoje vyks kalėdinės žirgų lenktynės

  Gruodžio 23 dieną, penktadienį, 18 valandą Kalėdų senelis mažus ir didelius kviečia į žirgų lenktynes, vyksiančias Utenos hipodrome.

 • Utenoje vyks žirgų lenktynės

  Šeštadienį, vasario 6 dieną, 12 val. Utenos hipodrome vyks žirgų lenktynės. Renginys nemokamas.

 • Iš Dusetų niekas negrįš tuščiomis

  Vasario 6 dieną Dusetose griaudės didžioji žirginio sporto žiemos šventė – tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2016", kurią organizuoja Žemės ūkio ministerija.

 • Dusetų hipodrome jau liejamas ledas

  Lygiai mėnuo beliko iki didžiausios žirginio sporto šventės – tradicinių lenktynių „Sartai 2016", kurią organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe ir kurią rengia VšĮ „Promo events".

 • Šeštadienį hipodrome skries žirgai

  Šeštadienį, rugsėjo 5 dieną, miesto šventės metu Utenos hipodrome vyks Žirgų lenktynės Utenos mero taurei laimėti. Renginio pradžia 12 valandą.

 • Moterų vadeliotojų taurė iškeliavo į Ukmergės kraštą

  Praėjusį savaitgalį Utenos hipodrome po daugelio metų susirinko gausus būrys žiūrovų, kurie savo aplodismentais sutiko Lietuvos moterų vadeliotojų taurės dalyves. Važiavimuose, vykusiuose beveik keturias valandas, dalyvavo ir vyrai su savo žirgais.

 • Žirgų lenktynės su damomis ir ponais

  Birželio 27 dieną Utenos hipodrome žirgų sporto mėgėjų lauks išskirtinė diena – 15 val. vyks Damų diena, kurios programoje numatytos žirgų lenktynės, pristatymai bei meniniai pasirodymai. Į šį nemokamą renginį bus laukiama atvykstančių skrybėlaitėmis pasipuošusių damų ir jas lydinčių ponų.

 • Utenoje skries žirgai

  Birželio 13 dieną, šeštadienį, 12 valandą Utenos hipodrome vyks žirgų lenktynės. Renginys nemokamas.

  udiena.lt inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:577
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:6444
Šį mėnesį apsilankė:39161
Viso (nuo 2015-02-16):14063153
Šiuo metu naršo:
64
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!