Puokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis
ĮvairenybėsPuokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis
2014 spalio 29, Trečiadienis 08:40

Puokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis

Puokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis
 • 6 foto

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2014 m. rugsėjo 22 d. iki 2014 m. spalio 14 d. organizavo kūrybiškumo konkursą „Mūsų sveika puokštė". Šis konkursas jau tapo tradicinis. Konkurso dalyviai Utenos rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikai ir jų tėvai. Konkurso tikslas – paskatinti vartoti daugiau daržovių, vaisių, uogų, kuriant „Mūsų sveika puokštė".

Konkurse buvo eksponuojama 630 puokščių. Šiais metais dalyvavo visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos bei Aukštakalnio pradinė, Krašuonos, Rapolo Šaltenio, Vyturių progimnazijos ir jų skyriai, Užpalių gimnazijos mažieji. Įstaigos, parengusios puokščių ekspozicijas, kvietė biuro specialistus, kurie fotografavo puokštes, vertino pateikimo ypatumus.
Spalio 20 d. biuro direktorės Almos Gaidienės sudaryta komisija (Zita Mackevičienė (Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė), Dalia Urbonienė (Tradicinių amatų centro „Svirnas" padalinio vadovė) ir biuro specialistės) išrinko geriausias puokštes. Už estetiškumą, tvarkingumą ir skoningą puokščių pristatymą padėkomis bus apdovanoti Utenos vaikų lopšelis-darželis „Želmenėlis" ir mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis". Grupės nominacijoje geriausias buvo Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyrius. Mokyklos bendruomenės laukia edukacinė programa.
Bus apdovanoti šių grupinių darbų savininkai:
Mokyklos-vaikų darželio „Varpelis" ,,Zuikučių" grupės „Vitaminų puokštė";
Rapolo Šaltenio progimnazijos Pakalnių skyriaus ikimokyklinės grupės „Perekšlė";
Užpalių gimnazijos 1–3 klasių grupės „Rudeninis paukštis";
Užpalių gimnazijos priešmokyklinės grupės „Rytas su arbata";
Užpalių gimnazijos Vaikų dienos centro puokštė;
Vaikų lopšelis-darželis ,,Saulutė" „Pelėdžiukų grupė".
Individualių ar su šeimos nariais padarytų puokščių nominacijoje išrinkti šie geriausi darbai:
Kristupo Narkūno, Saldutiškio pagrindinė;
Jorio Grižo su mama „Mašina su priekaba", vaikų lopšelis-darželis ,,Saulutė";
Sandros Klincevičiūtės „Sveikatos puokštė", Vyturių progimnazija;
Nedos Neveraitės „Pasimatymas darže", Krašuonos progimnazija;
Roko Druteikos „Sveikatos karalius", Krašuonos progimnazija;
Simo Žalandausko „Sveikatos medis", Krašuonos progimnazija;
Aivaro Rudoko, Aukštakalnio pradinė;
Dominyko Naumovo su tėvais „Rudenėlio lopšys", vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis";
Adrijaus Šinkūno, vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis";
Milėjos Venslovaitės „Sveikatos vežimas", mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis";
Evelinos Puodžiukaitės „Rudens puokštė", mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis";
Mato Tvirijono su šeima, Leliūnų pagrindinė;
Aidijos Garunkštytės „Peliukas peris", Leliūnų pagrindinė;
Dominyko Černiaus „Virėjas", vaikų lopšelis-darželis „Želmenėlis";
Adrės Staknytės su šeima „Džiaugsmas", vaikų lopšelis-darželis ,,Pasaka";
Martyno Fedaravičiaus, Rapolo Šaltenio progimnazija;
Mato Pelurčio, Rapolo Šaltenio progimnazijos Antalgės skyrius;
Ernesto Lamausko su mama „Neša saulė dovanų", vaikų darželis-mokykla „Eglutė";
Giedriaus Virmausko su šeima „Augu sveikas", vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė".
Ačiū visiems dalyviams. Sukurti grožį, kuris turi gilią prasmę, yra menas, tačiau sukurti grožį, kuris yra naudingas mūsų sveikatai, yra žinojimas ir patirtis.

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro darbas po karantino

  Nuo birželio 17 dienos Lietuvoje buvo atšauktas karantinas. Pirminės sveikatos priežiūros centrai ir kitos gydymo įstaigos suskubo pranešti pacientams, kad, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) rekomendacijomis bei nurodymais, prie ankstesnio darbo režimo negrįš – vis dar bus teikiama pirmenybė nuotolinėms konsultacijoms su šeimos gydytojais bei kitais specialistais, o į medicinos įstaigų patalpas ir toliau bus įleidžiami tik užsiregistravę žmonės, prieš tai patikrinus jų temperatūrą, privalomai dėvint apsaugines kaukes ir laikantis saugaus atstumo. Kaip nuo šiol dirbs Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Utenos PSPC), „Utenos dienai" papasakojo šios įstaigos šeimos gydytoja Zina Žemčiugova bei komunikacijos specialistė Daiva Pečionė.

 • Atskleidė, kokios sveikatos problemos kamuoja vaikus

  Higienos instituto specialistai išsamiai išnagrinėjo Lietuvos vaikų sveikatos pokyčius ir netolygumus per praėjusius penkerius metus. Analizuoti vaikų demografijos pokyčiai, socialinė-ekonominė padėtis, gyvensena, ligų prevencija, sveikatos priežiūra, ligotumas, patiriamos traumos, psichikos sveikata, sveikata perinataliniu periodu ir mirtingumas.

 • Daugiau nei milijonas gyventojų pakviesti pasitikrinti, kiek kainavo jų gydymas

  Valstybinė ligonių kasa (VLK) daugiau nei milijonui šalies gyventojų per „Sodros“ asmenines paskyras www.sodra.lt/gyventojui išsiuntė kvietimus pasitikrinti, kiek per metus kainavo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų apmokėtos sveikatos paslaugos ar vaistai.

 • „Vaikas mus išmokė gyventi kitaip“

  Neretai daugelis net nepagalvoja, kodėl jaučiasi nelaimingi, lyg juos kamuotų nuolatinės pagirios, nors alkoholio nevartojo nė lašo. Tokį jausmą taip pat sukelia ir stresas, nuovargis, blogas maistas bei nekokybiškas miegas. Norint švytėti, pasitikėti savimi ir jaustis puikiai, vertėtų sunerimti dėl savo ir savo vaikams diegiamų gyvenimo įpročių, nes be tinkamos mitybos, gero poilsio, fizinės veiklos ir dvasinio tobulėjimo veikiausiai kasdienės šypsenos veide gali taip ir neatsirasti.

  Apie tai, kodėl nusprendė pakeisti savo gyvenimo būdą ir kaip visai šeimai sekasi kartu laikytis sveiko ir subalansuoto gyvenimo principų, pasakojo mitybos specialistė ir maisto tinklaraščio autorė Indrė Trusovė.

 • Vaikas sėdi ramiai? Duokime jam saldainį!

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų nutukimo atvejų kasmet vis daugėja, o tokiai statistikai didžiulę įtaką daro įvairiausi veiksniai: pradedant netinkamu gyvenimo būdu ir baigiant genetiniais faktoriais.

  Skaičiuojama, kad Lietuvoje antsvorio turi kas penktas paauglys, todėl itin svarbu kuo anksčiau pastebėti nutukimo priežastis bei įvertinti galimas pasekmes, apie tai plačiau pasakojo gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė.

 • Dideliame pasaulyje – didelės rizikos

  Prieš dešimtmetį visoje Europoje buvo kalbama, jog tymai yra suvaldyti, tačiau didžiulis šios infekcinės ligos protrūkis sudrebino mūsų šalį dar šių metų pradžioje, o vienintelė to priežastis – nepakankamos skiepijimosi apimtys.

  Virusas pričiupo ir žinomą grupės „Rondo“ lyderį Aleksandrą Ivanauską-Farą, kuris dalijasi savo patirtimi, o apie šios klastingos ligos ypatybes bei galimas pasekmes pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

 • Išgyti nuo priklausomybių gali padėti ir artimieji

  Respublikinio priklausomybių ligų centro specialistai pastebi: daugiausia pagalbos kreipiamasi dėl priklausomybės nuo alkoholio – praėjusiais metais dėl šių problemų užfiksuota apie 11 000 apsilankymų. Specialistų teigimu, didelė atsakomybė įtraukiant priklausomą šeimos narį į kurią nors gydymo ar psichologinės socialinės reabilitacijos programą tenka jo artimiesiems.

 • Specialistai teigia: sveikata bus gera, jei sveikai gyvensime

  Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO), Europoje ir Lietuvoje yra sukaupta nemažai mokslinių tyrimų ir duomenų, įrodančių nenuginčijamą tiesą apie tai, kad, keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti žmonių sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti.

  Pastebima, kad jau antikinėje Graikijoje ir Romoje buvo žinomi ir propaguojami sveikos gyvensenos principai. Apie tai byloja ir iš tų laikų mus pasiekę posakiai, tokie kaip „sveikame kūne – sveika siela" arba „sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“.
  Dažnai sveikindami žmogų palinkime geros sveikatos, tačiau ji savaime neateina – sveikata bus gera, jei tinkamai gyvensime.

 • Specialistai kviečia vyrus nedelsti pasitikrinti sveikatą

  Rugsėjo 15-ą minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Tai vienas dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje – prostatos vėžio diagnozę kasmet išgirsta apie du tūkstančius vyrų. Sergamumas šio tipo vėžiu mūsų šalyje viršija Europos vidurkį, o mirštamumas jį gerokai lenkia. Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai primena: ankstyva diagnostika gali padėti išvengti prostatos vėžio arba gerokai sušvelninti ligos pasekmes bei išsaugoti paciento gyvybę.

 • Vaiko sveikatos patikrinimas: tėvai raginami nelaukti rugsėjo

  Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvelius jau dabar pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Nuo šiol duomenys apie vaiko sveikatos būklę tvarkomi elektroniniu būdu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5011
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:29015
Šį mėnesį apsilankė:117426
Viso (nuo 2015-02-16):14141418
Šiuo metu naršo:
132
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!