Puokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis
ĮvairenybėsPuokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis
2014 spalio 29, Trečiadienis 08:40

Puokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis

Puokštėse išsiskleidė sveikata ir grožis
 • 6 foto

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2014 m. rugsėjo 22 d. iki 2014 m. spalio 14 d. organizavo kūrybiškumo konkursą „Mūsų sveika puokštė". Šis konkursas jau tapo tradicinis. Konkurso dalyviai Utenos rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikai ir jų tėvai. Konkurso tikslas – paskatinti vartoti daugiau daržovių, vaisių, uogų, kuriant „Mūsų sveika puokštė".

Konkurse buvo eksponuojama 630 puokščių. Šiais metais dalyvavo visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos bei Aukštakalnio pradinė, Krašuonos, Rapolo Šaltenio, Vyturių progimnazijos ir jų skyriai, Užpalių gimnazijos mažieji. Įstaigos, parengusios puokščių ekspozicijas, kvietė biuro specialistus, kurie fotografavo puokštes, vertino pateikimo ypatumus.
Spalio 20 d. biuro direktorės Almos Gaidienės sudaryta komisija (Zita Mackevičienė (Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė), Dalia Urbonienė (Tradicinių amatų centro „Svirnas" padalinio vadovė) ir biuro specialistės) išrinko geriausias puokštes. Už estetiškumą, tvarkingumą ir skoningą puokščių pristatymą padėkomis bus apdovanoti Utenos vaikų lopšelis-darželis „Želmenėlis" ir mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis". Grupės nominacijoje geriausias buvo Krašuonos progimnazijos Tauragnų Eugenijos Šimkūnaitės skyrius. Mokyklos bendruomenės laukia edukacinė programa.
Bus apdovanoti šių grupinių darbų savininkai:
Mokyklos-vaikų darželio „Varpelis" ,,Zuikučių" grupės „Vitaminų puokštė";
Rapolo Šaltenio progimnazijos Pakalnių skyriaus ikimokyklinės grupės „Perekšlė";
Užpalių gimnazijos 1–3 klasių grupės „Rudeninis paukštis";
Užpalių gimnazijos priešmokyklinės grupės „Rytas su arbata";
Užpalių gimnazijos Vaikų dienos centro puokštė;
Vaikų lopšelis-darželis ,,Saulutė" „Pelėdžiukų grupė".
Individualių ar su šeimos nariais padarytų puokščių nominacijoje išrinkti šie geriausi darbai:
Kristupo Narkūno, Saldutiškio pagrindinė;
Jorio Grižo su mama „Mašina su priekaba", vaikų lopšelis-darželis ,,Saulutė";
Sandros Klincevičiūtės „Sveikatos puokštė", Vyturių progimnazija;
Nedos Neveraitės „Pasimatymas darže", Krašuonos progimnazija;
Roko Druteikos „Sveikatos karalius", Krašuonos progimnazija;
Simo Žalandausko „Sveikatos medis", Krašuonos progimnazija;
Aivaro Rudoko, Aukštakalnio pradinė;
Dominyko Naumovo su tėvais „Rudenėlio lopšys", vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis";
Adrijaus Šinkūno, vaikų lopšelis-darželis „Gandrelis";
Milėjos Venslovaitės „Sveikatos vežimas", mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis";
Evelinos Puodžiukaitės „Rudens puokštė", mokykla-vaikų darželis ,,Varpelis";
Mato Tvirijono su šeima, Leliūnų pagrindinė;
Aidijos Garunkštytės „Peliukas peris", Leliūnų pagrindinė;
Dominyko Černiaus „Virėjas", vaikų lopšelis-darželis „Želmenėlis";
Adrės Staknytės su šeima „Džiaugsmas", vaikų lopšelis-darželis ,,Pasaka";
Martyno Fedaravičiaus, Rapolo Šaltenio progimnazija;
Mato Pelurčio, Rapolo Šaltenio progimnazijos Antalgės skyrius;
Ernesto Lamausko su mama „Neša saulė dovanų", vaikų darželis-mokykla „Eglutė";
Giedriaus Virmausko su šeima „Augu sveikas", vaikų lopšelis-darželis „Voveraitė".
Ačiū visiems dalyviams. Sukurti grožį, kuris turi gilią prasmę, yra menas, tačiau sukurti grožį, kuris yra naudingas mūsų sveikatai, yra žinojimas ir patirtis.

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dideliame pasaulyje – didelės rizikos

  Prieš dešimtmetį visoje Europoje buvo kalbama, jog tymai yra suvaldyti, tačiau didžiulis šios infekcinės ligos protrūkis sudrebino mūsų šalį dar šių metų pradžioje, o vienintelė to priežastis – nepakankamos skiepijimosi apimtys.

  Virusas pričiupo ir žinomą grupės „Rondo“ lyderį Aleksandrą Ivanauską-Farą, kuris dalijasi savo patirtimi, o apie šios klastingos ligos ypatybes bei galimas pasekmes pasakoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

 • Išgyti nuo priklausomybių gali padėti ir artimieji

  Respublikinio priklausomybių ligų centro specialistai pastebi: daugiausia pagalbos kreipiamasi dėl priklausomybės nuo alkoholio – praėjusiais metais dėl šių problemų užfiksuota apie 11 000 apsilankymų. Specialistų teigimu, didelė atsakomybė įtraukiant priklausomą šeimos narį į kurią nors gydymo ar psichologinės socialinės reabilitacijos programą tenka jo artimiesiems.

 • Specialistai teigia: sveikata bus gera, jei sveikai gyvensime

  Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO), Europoje ir Lietuvoje yra sukaupta nemažai mokslinių tyrimų ir duomenų, įrodančių nenuginčijamą tiesą apie tai, kad, keičiant gyvensenos įpročius, galima pagerinti žmonių sveikatą ir sumažinti pavojų susirgti.

  Pastebima, kad jau antikinėje Graikijoje ir Romoje buvo žinomi ir propaguojami sveikos gyvensenos principai. Apie tai byloja ir iš tų laikų mus pasiekę posakiai, tokie kaip „sveikame kūne – sveika siela" arba „sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos viskas – niekas“.
  Dažnai sveikindami žmogų palinkime geros sveikatos, tačiau ji savaime neateina – sveikata bus gera, jei tinkamai gyvensime.

 • Specialistai kviečia vyrus nedelsti pasitikrinti sveikatą

  Rugsėjo 15-ą minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Tai vienas dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje – prostatos vėžio diagnozę kasmet išgirsta apie du tūkstančius vyrų. Sergamumas šio tipo vėžiu mūsų šalyje viršija Europos vidurkį, o mirštamumas jį gerokai lenkia. Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai primena: ankstyva diagnostika gali padėti išvengti prostatos vėžio arba gerokai sušvelninti ligos pasekmes bei išsaugoti paciento gyvybę.

 • Vaiko sveikatos patikrinimas: tėvai raginami nelaukti rugsėjo

  Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvelius jau dabar pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos tikrinimu, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Nuo šiol duomenys apie vaiko sveikatos būklę tvarkomi elektroniniu būdu.

 • Gaisrai Černobylio zonoje pavojaus Lietuvos gyventojų sveikatai nekelia

  Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie gaisrus Ukrainoje Černobylio zonos miškuose, kurie Černobylio atominės elektrinės avarijos metu buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis. Radiacinės saugos centras informuoja, kad šiuo metu radiacinio fono pakitimų Lietuvoje nepastebėta. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus informuojami papildomai.

 • Padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija – pavojus sveikatai?

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras praneša, kad, Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenimis, pastarosiomis dienomis vyraujant nepalankioms teršalų sklaidai sąlygoms (sausi orai, silpnas vėjas), daugelio miestų ore padidėjo kietųjų dalelių koncentracija, o kai kuriuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Kėdainiuose ir Mažeikiuose) kietųjų dalelių KD10 (kietosios dalelės iki 10 mikronų aerodinaminio skersmens) koncentracija viršijo 50 µg/m³ paros ribinę vertę.

 • Paaiškėjo, ar šalį kaustantis šaltis turėjo įtakos uteniškių sveikatai

  Lietuvą sukaustęs šaltis jau pareikalavo aukų – Vilniaus apylinkėse praėjusios savaitės pabaigoje rasti dviejų mirtinai sušalusių žmonių kūnai. Sinoptikai informuoja, kad didžiausias speigas dar tik laukia – manoma, kad rekordinis šaltis atslinks antradienį. Medikai įspėja, jog nušalimai yra itin pavojingi ir prašo žmonių pasisaugoti.

 • Ūkininkams – nauda, vaikams – sveikata

  Netylant diskusijoms, kaip ugdymo įstaigose maitinti vaikus kokybišku ir sveikatai palankiu maistu iš vietinių ūkių, Žemės ūkio ministerija organizavo konferenciją „Kuo maitinsime savo vaikus?“, į kurią sukvietė ūkininkus, mitybos specialistus, švietimo sistemos, savivaldų, viešųjų pirkimų ir tėvų organizacijų atstovus.

 • Gyventojų senėjimas diktuoja naujus reikalavimus sveikatos priežiūrai

  „Apie visuomenės kokybę, jos civilizuotumą, išsivystymo brandą galima spręsti pagal tai, kaip ji elgiasi su silpnais, neįgaliais ir senais savo bendruomenės nariais, kokia vieta jiems skirta visuomenės gyvenime, ar rodoma derama pagarba ir dėmesys tiems žmonėms, kurie savo intelektualiniu ir fiziniu potencialu prisidėjo prie valstybės raidos proceso“, – taip pranešimą apie slaugos paslaugų pokyčius Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) metinėje konferencijoje pradėjo Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1841
Vakar apsilankė:10097
Šią savaitę apsilankė:11938
Šį mėnesį apsilankė:97606
Viso (nuo 2015-02-16):11592301
Šiuo metu naršo:
111
2019-11-12
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!