Liepos karalienė Pakalniuose apsilankė jau 25-ą kartą
ĮvairenybėsLiepos karalienė Pakalniuose apsilankė jau 25-ą kartą
2020 liepos 28, Antradienis 15:03

Liepos karalienė Pakalniuose apsilankė jau 25-ą kartą

Liepos karalienė Pakalniuose apsilankė jau 25-ą kartą
 • Visvaldas KULAKAUSKAS
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Liepos 25-ą Pakalnių kaimo (Leliūnų sen.) gyventojai ir svečiai jau 25-ą kartą šventė Onines, taip pat paminėjo 360 metų sukaktį. Šventė, sutraukusi gausų būrį žmonių, tradiciškai vyko ant Vidinksto ežero kranto.

Renginį vedusi Jovita Čepienė pasveikino visas Onutes ir išreiškė viltį, kad Oninių šventė paskatins šio vardo populiarėjimą – jis vaikams bus suteikiamas bent jau kaip antras vardas. Sveikinimo žodį taręs LR Seimo narys Edmundas Pupinis pasidžiaugė kiekvieną vasarą Pakalniuose vykstančiomis Oninėmis. Jis palinkėjo, kad šią šventę švęstų ir ateities kartos.
J. Čepienė padėkojo rėmėjams, be kurių pagalbos šventė nebūtų įvykusi, ir įteikė jiems nedideles dovanėles. Ji taip pat dėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šventės rengimo be jokio atlygio. Renginio vedėja sakė, kad rėmėju gali tapti kiekvienas šventės dalyvis pasivaišinimo palapinėje už Oninių saldainį paaukodamas norimą sumą. Surinktos lėšos bus panaudotos ateinančių metų Oninių šventei rengti. „25-ąsias Onines norėčiau pradėti nuo Eugenijos Čepienės, kuri šią šventę sumanė ir daug metų puoselėjo. Būtų smagu, jei atsirastų daugiau žmonių, palaikančių šią iniciatyvą", – kalbėjo renginio vedėja. Palinkėjusi susirinkusiesiems geros nuotaikos, puikių šventinių akimirkų ir malonaus bendravimo bei pasibuvimo kartu, J. Čepienė į sceną pakvietė Rimą ir Raimondą Garsonus bei jų auklėtinius. Po Garsonų į sceną sugužėjo Alantos krašto vokalinio instrumentinio ansamblio „Alantiškiai" nariai (vadovė Leonija Ožekauskienė).
Po koncerto didelio susidomėjimo sulaukė trumpas Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologų ir jų dresuotų keturkojų pasirodymas, o prasidėjus vakaro diskotekai su Dariumi Dimbeliu būrys vaikų spiegdami puolė į putų patrankos linksmybes.
Šeimos dirbtuvėlėse vaikai kartu su tėvais, padedami tekstilininkės Kristinos Šorienės, iš žolynų audė natūralius kilimus, o norintys su Povilu Šoriu galėjo pasigaminti kartoninę 3D skulptūrėlę.

Autoriaus nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Saulėgrįžos šventė Utenos krašte

  Birželio 23-ią Lietuvoje įprastai liepsnoja laužai ir yra sveikinami Jonai, Janinos, Jonės, Rasos... Ieškoma paparčio žiedo, renkami žolynai, iš jų pinami vainikai, kurie vėliau leidžiami į vandenį. Jau kuris laikas yra rengiama daug archajiškesnė šventė – Rasa. Utenos krašte žmonės taip pat gali rinktis į Jonines ar Rasos šventę.

 • Leliūnai kviečia į „Molio kermošių“ ir miestelio šventę

  Birželio 27–28 dienomis Leliūnuose vyks „Molio kermošius“ ir miestelio šventė. Renginio dalyvių laukia amatų dirbtuvės, spektaklis, koncertas, šv. Mišios, automobilių pašventinimas... Daugiau apie šventę – apačioje esančioje programoje.

 • Savaitgalį Tauragnuose – ypatinga šventė

  Savaitgalį, birželio 26–28 dienomis, šių metų mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Tauragnuose vyks kraštiečių šventė „Tauragnams 765“.

 • Spektaklis „Šventė“ Utenoje – su aktore Jūrate Onaityte

  Spalio 26 dieną 18 val. Utenos kultūros centre festivalio „Pjero dienos“ programoje bus rodoma Nacionalinio Kauno dramos teatro tragikomedija „Šventė“, kuriame vaidina aktorė Jūratė Onaitytė. Šventės eina ir praeina, o šioji – paliečia širdį.

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Rudens palydėtuvės – su ožka

  Lapkričio 12-ą švenčiama Ožio diena, anot etnologų – įspūdingos rudens palydos, padėka derliaus dievams. Tai – paskutinė rudens šventė. Ganymo sezono pabaigą žmonės anuomet pažymėdavo įvairiomis apeigomis, burdavo, ar greit ateis žiema. Baltas ožys tapdavo tarpininku tarp dieviškojo ir žemiškojo pasaulių, buvo manoma, kad jis gali priartinti žiemą ir savo elgesiu išduoti apie ateitį. Pasak lietuvių tradicijų žinovų, Ožio diena buvo itin svarbi piemenėliams, nes prisnigus jiems prasidėdavo savotiškos atostogos, nebereikėdavo tęsti ganiavos: piemenėliai galėdavo pailsėti, prie šilto „pečiaus" pasišildyti, šiltos putros sočiai prisisrėbti. Šią šventę ketvirtus metus iš eilės švenčia ir Utenos vaikų lopšelio-darželio „Želmenėlis", puoselėjančio senąsias tradicijas, ugdytiniai.

 • Metų medžio rinkimus laimėjo Raudonės liepa

  2018-ųjų metų Lietuvos medžiu išrinkta Panemunių regioniniame parke auganti septynkamienė Raudonės liepa. Ją Lietuvos arboristikos centro skelbtiems Metų medžio rinkimams pasiūlė šio parko direkcija.

 • Utena šventė 757 metų gimtadienį

  Vienam didžiausiam metų renginiui – Utenos gimtadieniui – ruošiamasi iš anksto ir gana kruopščiai. Jau visą savaitę uteniškius kvietė įvairūs spalvingi renginiai, parodų, festivalių atidarymai, garbingi apdovanojimai, o šeštadienį tūkstančius miestelėnų ir atvykusių iš svetur subūrė šventinė programa. Utena griausmingai atšventė 757 metų gimtadienį, o miestas pasidabino ne tik šventinėmis spalvomis, bet ir dalyvių šypsenomis.

 • Utenoje – V respublikinė Peterburgo armonikų šventė

  Rugpjūčio 25 dieną (šeštadienį) 14 val. Utenos kultūros centre prasidės V respublikinė Peterburgo armonikų šventė, kurią organizuoja Utenos etninės kultūros centras.

 • Jubiliejinė Saldutiškio kraštiečių šventė – su salvėmis

  Saldutiškio krašto žmonės, praėjusį savaitgalį susibūrę į jubiliejinę 20-ąją šventę, sportavo, stebėjo spektaklį, o po šv. Mišių Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje rinkosi į miestelio aikštę pagerbti vieni kitų, pasiklausyti ansamblių ir atlikėjų dainų, pasidžiaugti klebono Jurgio Kazlausko ir Saldutiškio seniūnijos seniūno Broniaus Šliogerio dovanotais fejerverkais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1252
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:14555
Šį mėnesį apsilankė:76362
Viso (nuo 2015-02-16):14343522
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!