Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną
ĮvairenybėsUteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną
2020 birželio 18, Ketvirtadienis 09:52

Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną

Uteniškės piešinys papuoš autobusų stotelės paviljoną

Paaiškėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) inicijuoto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2020“ nugalėtojai. Tarp jų – ir uteniškė.

Laimėtojais tapo septintokė Austėja iš Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos, Kauno rajono Samylų seniūnė Jolita, trečios klasės mokinė Sofija iš Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, septintokas Tadas iš Tauragės savivaldybės Mažonų vaikų dienos centro „Po stogu“, aštuntokė Darija iš Rietavo socialinių paslaugų centro vaikų užimtumo grupės „Būk mano draugas“ ir Utenos meno mokyklos auklėtinė Adelė Neliupšytė (mokytojas Giedrius Mazūras).
„Utenos dienos“ kalbinta Eglė Neliupšė, kurios dukrai Adelei netrukus sukaks 12 metų, sakė, kad mergaitė labai myli įvairius vabaliukus, mėgsta juos apžiūrinėti, jai itin artima gamta. „Dukra nuo mažens žavisi sraigėmis, parsinešdavo jų į namus, augindavo, paskui, išrinkusi geriausią vietą, paleisdavo. Todėl ir jos piešinyje pavaizduota būtent sraigė. Gavusi užduotį Adelė visą laiką stengiasi ją atlikti per savo matymo prizmę, – pasakojo moteris. – Sraigė simbolizuoja lėtumą, todėl turėtų paskatinti vairuotojus nelėkti.“ Anot E. Neliupšės, kiek jai žinoma, Utenos meno mokykloje besimokančios dukros piešinys veikiausiai papuoš Leliūnų miestelyje esančios autobusų stotelės paviljoną.
„Visi vaikų laimėjimai tėvams suteikia džiaugsmo. Aišku, džiaugiasi ir pati Adelė. Ji nelabai tikėjosi tapti viena iš šio konkurso nugalėtojų, gavusi užduotį, labai impulsyviai ją atliko, piešinys buvo baigtas maždaug po valandos“, – sakė E. Neliupšė.
Lietuva buvo suskirstyta į tris teritorijas ir kiekvienoje teritorijoje laimėtojais išrinkta po du labiausiai temą atspindinčius piešinius, kurie iki šių metų spalio mėnesio bus perpiešti ant autobusų stotelių paviljonų. Konkretūs paviljonai bus išrinkti pagal laimėjusių dalyvių gyvenamąjį rajoną, vietovę.
Pasak Kelių direkcijos vadovo Vitalijus Andrejevo, smagu, kad gana didelė visuomenės dalis aktyviai ir kūrybingai atsiliepė į kvietimą dalyvauti konkurse, skatinančiame saugesnį eismą šalies keliuose. Šiais metais konkurse aktyviai dalyvavo ne tik mokiniai, kurie tradiciškai visada yra aktyvūs, sulaukta ir suaugusiųjų pieštų darbų. Tai tik dar kartą įrodo, kad mums visiems svarbu gyventi saugioje ir gražioje aplinkoje.
Anot V. Andrejevo, dar šių metų balandžio mėnesį siųstas palinkėjimas aktyviai ir išmoningai dalyvauti šiose kūrybinėse varžytuvėse išsipildė su kaupu. Konkurse varžėsi 279 dalyviai iš visos Lietuvos.
Šiuo renginiu siekiama atkreipti eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose elgtis atsakingai, rinktis saugų greitį, segėti saugos diržus, būti atidiems, dėvėti atšvaitus, vairuojant nenaudoti mobiliojo telefono, nevairuoti apsvaigus.
Konkursui pateiktus darbus vertino komisija, sudaryta iš šio konkurso organizatorių. Pagrindiniai konkursinių darbų vertinimo kriterijai – temos atitikimas, idėjos ir formos originalumas, meninis bei techninis sprendimas, darbų kokybė, praktinio panaudojimo galimybės, kūrybiškumas, pateiktos informacijos aktualumas.

Laikraščio „Utenos diena“ ir Kelių direkcijos inf., Kelių direkcijos iliustracija

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos teritorijos sulaukė išskirtinio „Išmaniojo miesto“ dėmesio

  Utenos rajono savivaldybė kartu su Mažeikių, Biržų, Joniškio, Klaipėdos, Šilutės, Jonavos rajonų savivaldybėmis ir Aplinkos, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Kultūros ministerijomis šiais metais dalyvavo nacionaliniame projekte „Išmanusis miestas VI“.

 • Gimtadienį švenčianti Utena nežada konkuruoti su rojumi

  Utena švenčia 758-ąjį gimtadienį – vieną įspūdin­giausių, nuotaikingiausių ir įsimintiniausių švenčių, sukviečiančių draugėn ne tik uteniškius, bet ir aplin­kinių miestų gyventojus bei po Lietuvą išsibarsčiu­sius kraštiečius. Kokia ji šiemet bus, kokiomis nuo­taikomis ją pasitinkame, klausėme Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino.

 • Paaiškėjo, kas laukia uteniškiams nerimą keliančios sankryžos

  Kupiškio ir Aukštakalnio gatvių sankryžą uteniškiai pastaruoju metu vadina viena pavojingiausių. Miestelėnai viešojoje erdvėje piktinasi, kad prieš atidarant šalia kelio Kupiškis–Utena išdygusį didžiulį prekybos centrą „Norfa“ nebuvo pasirūpinta eismo dalyvių saugumu – neatlikta sankryžos rekonstrukcija. Portalui udiena.lt informavus apie pirmą rugpjūčio mėnesio penktadienį čia įvykusį eismo įvykį feisbuke pasipylė komentarai. Vieni gyventojai svarstė, kiek dar nelaimių turi nutikti, kad čia atsirastų žiedas, antri rašė, jog „ten reikėtų šviesoforo“, trečių nuomone, „visos sankryžos pavojingos, kai nežinai taisyklių ar nori būti gudresnis už kitus“. „Utenos diena“ išsiaiškino, kokios permainos laukia bene labiausiai uteniškių kritikuojamos sankryžos.

 • Eismo įvykis – be skaudžių pasekmių

  Penktadienio rytą, apie 7.30 val., Ladygos gatvėje, sankryžoje ties 31-u numeriu pažymėtu namu, įvyko techninis eismo įvykis, kurio metu žmonės nenukentėjo.

 • Eismą judriausioje miesto gatvėje sutrikdė avarija

  Ketvirtadienį, apie 11 val., J. Basanavičiaus gatvėje, ties įvažiavimu į bendroves „Utenos trikotažas“ ir „Utenos krosnys“, susidūrė du automobiliai. Greitosios medicinos pagalbos medikai į Utenos ligoninę išvežė vieno iš jų vairuotoją.

 • Utenoje vyks atviras vyrų lauko teniso turnyras „Sidabrinė lyga-250“

  Birželio 8–9 dienomis Utenos gruntiniame teniso aikštyne (K. Donelaičio g. 19A, Utena) vyks atviras vyrų lauko teniso turnyras „Sidabrinė lyga-250“.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga – mero padėkų lietus Utenos verslininkams

  Šią savaitę Utenos rajono savivaldybė organizavo verslininkų pagerbimo šventę. Meras Alvydas Katinas ne tik sveikino beveik pilnoje Utenos kultūros centro didžiojoje salėje susirinkusius verslo atstovus, bet ir daugeliui iš jų įteikė padėkas bei suvenyrinius savivaldybės ženklelius.

 • Po langais įrengiami konteineriai įaudrino gyventojus

  Tikriausiai ne vienas uteniškis jau pastebėjo daugiabučių namų kvartaluose įrengiamus pusiau požeminius konteinerius, kurie pakeis senuosius, statomus ant žemės. Trečiadienį prasidėjo tokių konteinerių įrengimo darbai Aukštakalnyje, tarp Taikos gatvės 12-o ir 16-o namų. „Utenos dienos" redakciją iškart užplūdo pasipiktinusių aplinkinių namų gyventojų, besiskundžiančių, kad šie darbai atliekami be jų sutikimo, skambučiai. Be to, anot jų, iškertami sveiki medžiai, mažinama automobilių stovėjimo aikštelė, o kur dar gresiantys šiukšlių kaupai šalia konteinerių bei nemalonus kvapas...

 • Avaringoje sankryžoje – automobilių susidūrimas

  Penktadienį per pietus mieste įvyko eismo įvykis – iš Maironio gatvės į Kauno gatvę sukusio „Opel Astra“ automobilio vairuotojas nepraleido pagrindiniu keliu (Kauno gatve) važiavusio „Volkswagen Bora“, kurio, kaip pats sakė, nepastebėjo.

 • Gabalėlis pyrago – žingsnis svajonės išsipildymo link

  „Išsipildymo akcijos" iniciatyva lapkričio 6-ą Lietuvoje minima Pyragų diena. Šią dieną įvairios šalies įmonės, įstaigos, organizacijos ir bendruomenės vaišinasi namuose keptais pyragais ir aukoja lėšas kilniems tikslams įgyvendinti. Antradienio popietę bene labiausiai pyragais kvepėjo Utenos rajono savivaldybės administracijoje, kurios darbuotojai ištiesė pagalbos ranką sergančiam berniukui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6545
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:30549
Šį mėnesį apsilankė:118960
Viso (nuo 2015-02-16):14142952
Šiuo metu naršo:
133
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!