Brangūs skaitytojai,
ĮvairenybėsBrangūs skaitytojai,
2020 balandžio 12, Sekmadienis 08:10

Brangūs skaitytojai,

Brangūs skaitytojai,

neliūdėkite ir ant nieko nepykite dėl to, kad šiemet Velykos bus kitokios – švęsite šią šventę vieni ar apsupti tik pačių artimiausių žmonių. Viskas anks­čiau ar vėliau praeina, praeis ir tai... Sė­dėdami prie šventinio stalo ir klausyda­miesi, kaip už lango bundančią gamtą savo čiulbėjimu sveikina paukščiai, pagalvokite apie tai, kad likdami na­muose savo artimiesiems šiemet Vely­kų proga įteikėte pačią brangiausią do­vaną. Nepraraskite tikėjimo šviesesniu rytojumi ir, svarbiausia, būkite sveiki!

„Utenos dienos" redakcijos kolektyvas

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, o vykti bus galima tik išimtiniais atvejais

  Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų užtikrinimą. Dirbs daugiau nei 3 000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek kitas, viešai nematomas, technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

 • Gyvi Velykų simboliai neturi kentėti prekybos centrų narvuose

  Artėjant šv. Velykoms prekybininkai vis dažniau bando pritraukti pirkėjų ir lankytojų dėmesį viešose erdvėse laikydami gyvus Velykų simbolius – viščiukus, triušiukus ar kitus gyvūnus.

 • Tauragniškiai Velykų medį papuošė 1000 margučių

  Jau prieš trejus metus Tauragnų krašto bendruomenė, sumaniusi neįprastai papuošti savo miestelį, šios idėjos neatsisakė ir šiais metais – prieš didžiąją pavasario šventę Tauragnų miestelio centre augantį medį padabino tūkstančiu margučių. Šis gražus sumanymas paviliojo ir suaugusiuosius, ir vaikus.

 • Įsigalint vartojimo kultūrai, senosios tradicijos grimzta į praeitį

  Velykos – Kristaus prisikėlimą simbolizuojanti šventė, kurią daugelis sieja su gamtos atbudimu, gyvastimi, nauja pradžia. Tiesa, dažnas sėdėdamas prie gausiai valgiais nukrauto stalo nė nesusimąsto apie tai, kokia tikroji vienos svarbiausių metų švenčių prasmė. Etnologės, folkloro ansamblio „Kupolytė" vadovės Elenos Kiškienės teigimu, žengdami koja kojon su Europa ir pasauliu, turime kaip įmanydami stengtis išsaugoti unikalias savo tautos tradicijas ir perduoti jas ateities kartoms.

 • Per dvi dienas rekordinis margutis nušvis vaiskiomis spalvomis

  Ketvirtadienį, kai iki šv. Velykų liko vos kelios dienos, prekybos centre „Aušra" vyko rekordinio kiaušinio marginimas, į kurį įsitraukė ir savo meninius sugebėjimus demonstravo ne tik Utenos kolegijos studentai, bet ir miestelėnai.

 • Dizainerės patarimai Velykų stalo ir namų dekorui

  Velykos – tai gamtos atbudimo ir prisikėlimo šventė. Juk po žiemos, laukiant pavasario, mus džiugina net ir patys mažiausi pasirodantys daigeliai. Taigi, Velykų šventinį stalą Gėlių dizaino studijos „Nerine" floristė Asta Šlekienė siūlo puošti natūraliais augalais, žalumynais, kurie pabrėš pavasarinės šventės išskirtinumą, pripildys namus Velykų dvasia ir suteiks mūsų šventiniam stalui puošnumo.

 • Biliakiemio moterys jau rengiasi šv. Velykoms

  Praėjusią savaitė į Biliakiemio biblioteką susirinkusios moterys su įdomumu klausėsi viešnios Ritos Butavičienės patarimų, kaip Velykų šventėms gražiai numarginti margučius ne tik įprastais dažais, bet panaudojant siūlus, medžių šakeles, įvairias sėklytes, audinio skiauteles. Po įvadinės paskaitėlės moterys pačios pasiraitojo rankoves ir ėmėsi darbo.

 • Šiuolaikiniai velykinių kiaušinių marginimo būdai

  Artėjant šv. Velykoms pradedama sukti galvas, kaip originaliai ir išradingai reikės šiais metais marginti kiaušinius. Turbūt visi žinome standartais jau tapusius marginimo būdus, tokius kaip: dažymas svogūnų lukštais, dekoravimas vašku ar džiovintomis žolelėmis, skutinėjimas. Tačiau kiekvienais metais atsiranda vis naujų kiaušinių marginimo būdų. Šį kartą norime jums pristatyti keturis naujus ir šiuolaikiškus marginimo būdus. Jie nereikalauja didelio pasiruošimo, tačiau margučiai bus liaupsinami ir visi norės sužinoti, kaip juos dažėte

 • Velykėlės netradicinėje aplinkoje

  Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos jaunimas kviečia vaikus ir jų tėvus į šventę „Mažosios vaikų Velykėlės".

  Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje 11 val. vyks jaunimo šv. Mišios. 12 val. vyks vaikų Velykėlės šventoriuje.

 • Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė šv. Velykų neįsivaizduoja be tradicinio sviestinio avinėlio

  Kiekviena išradinga šeimininkė kiaušinius marginti ruošiasi iš anksto: jau vasarą prisirenka įvairiausių žolelių, jas džiovina tam, kad jomis apvyniojus margutis išeitų kuo gražesnis, iki didžiosios pavasario šventės pasirūpina vašku, svogūnų lukštais ar kitomis medžiagomis, kurios tinka marginti ir puošti kiaušinius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3295
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:29280
Šį mėnesį apsilankė:61997
Viso (nuo 2015-02-16):14085989
Šiuo metu naršo:
108
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!