Spausdinti šį puslapį
2019 gegužės 30, Ketvirtadienis 14:31

Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui aplinkosaugininkai turi keletą priminimų rinkėjams ir supirkėjams, pataria, kaip elgtis, kad nebūtų daromi pažeidimai.

Lietuvoje vynuogines sraiges, kaip nustato jų išteklių naudojimo taisyklės, leidžiama rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos. Tačiau ne visas, o tik ne mažesnio kaip 28 mm kiauto skersmens. Vynuogines sraiges draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose–zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato jų veiklą reglamentuojantys teisės aktai.
Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje. Supirkėjai jas turi išrūšiuoti pagal skersmenį. Po rūšiavimo negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių sraigių nei leidžiama.
Aplinkosaugininkai primena, kad apie vynuoginių sraigių supirkimo vietas reikia prieš penkias darbo dienas iki supirkimo pradžios informuoti Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos. Tai galima padaryti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba raštu adresu Smolensko g. 15, Vilnius. Asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, traukiami atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

traffix.lt