Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams
ĮvairenybėsSaugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams
2019 balandžio 09, Antradienis 13:40

Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams

Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 28 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Balandžio 6 dieną (šeštadienį) prie Utenos daugiafunkcio sporto centro vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) drauge su Utenos rajono savivaldybe bei kitais partneriais organizuotas prevencinis renginys „Mes už saugų eismą!“, kurio pagrindinis tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio Utenos krašto keliuose.

Renginio, kuris organizuotas vykdant prevencinį projektą „Saugi Utena 2019", data pasirinkta neatsitiktinai – balandžio 6-ą visoje Lietuvoje minima Saugaus eismo diena.
Utenos AVPK bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė susirinkusiesiems atskleidė ir kitus renginio tikslus: skatinti gyventojus laikytis saugaus eismo reikalavimų kelyje, saugoti save ir kitus, didinti gyventojų sąmoningumą, atsakingą požiūrį į saugų elgesį kelyje, lavinti pagarbą kitiems eismo dalyviams, gilinti ir įtvirtinti jų žinias apie saugų eismą, skatinti laikytis Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimų bei jų nepažeidinėti.
Utenos AVPK pareigūnai visiems norintiems aprodė tarnybines transporto priemones, supažindino su kasdieniu savo darbu. Utenos kolegijos Medicinos fakulteto lektoriai Danguolė Šakalytė ir Paulius Šakalis drauge su šios aukštosios mokyklos studentais vykdė mokymus „Pirmoji medicinos pagalba eismo įvykio metu" – šventės dalyviai galėjo išbandyti jėgas atlikdami dirbtinį kvėpavimą.
Itin didelio uteniškių ir miesto svečių susidomėjimo sulaukė Utenos AVPK Visagino policijos komisariato kinologo Nikolajaus Andrejevo ir jo tarnybinio šuns Rokio kartu su kolegomis surengta parodomoji programa „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų paieška, asmens sulaikymas".
Po inscenizuoto kvaišalus savo automobilyje gabenusio vyro sulaikymo mažieji šventės dalyviai džiaugėsi galimybe paglostyti savo darbą nepriekaištingai atlikusį keturkojį pareigūną ir su juo nusifotografuoti. Utenos AVPK kinologas Žydrūnas Giedraitis atskleidė, kad realybėje viskas – kiek kitaip nei visuomenės pamėgtose parodomosiose kinologų ir jų amsinčių kolegų programose. „Tarnyboje šunys prieš žmogų panaudojami labai retai, aš asmeniškai nė karto nesu to daręs, – prisipažino patyręs kinologas. – Pamatę tarnybinį keturkojį įtariamieji paprastai net neketina priešintis ar sprukti, nes žino, kad pabėgti nuo jo neįmanoma."
Ž. Giedraitis negailėjo pagyrų Rokiui, kuris mielai leidosi glostomas vaikų, mat dažnam tarnybiniam šuniui, anot pareigūno, sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp buvimo geru ir blogu. „Šiems keturkojams dažniau tenka kąsti, nei būti glostomiems", – sakė kinologas.
Elenos vairavimo mokyklos vadovė Elena Šapranauskienė ir instruktoriai rengė nemokamus praktinius mokymus būsimiems vairuotojams, klubo „Fire Wheel" baikeriai aprodė savo plieninius žirgus, o Utenos AVPK pareigūnai drauge su Lietuvos automobilių kelių direkcijos Saugaus eismo ir aplinkos apsaugos skyriaus švietimo konsultante Sandra Dindaite, policijos rėmėjais ir pareigūnų bičiuliu Amsiu rūpinosi, kad šventėje nenuobodžiautų patys mažiausi eismo dalyviai. Vaikai piešė, žaidė, gilino žinias apie saugų eismą dalyvaudami viktorinose, spręsdami kryžiažodžius, susipažino su KET reikalavimais ir turėjo galimybę išmėginti jėgas vairuodami dviratį kliūčių kupiname kelyje. Į namus mažieji uteniškiai grįžo ne tuščiomis: jiems buvo dalijami įvairūs prizai.
Įspūdingą pasirodymą uteniškiams ir miesto svečiams dovanojo komandos „Utena Stuntriders" nariai nutrūktgalviai motoakrobatai Šarūnas Kezys ir Deividas Veikšra, prie kurių šou pabaigoje prisijungė policijos pareigūnai su tarnybiniais motociklais. Savo veiklą renginio dalyviams pristatė motociklininkų sporto komanda-klubas „Enduro Utena".

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neblaivus vairuotojas pareigūnams siūlė „susitarti“, tačiau jo planas žlugo

  Ne tarnybos metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai, tinkamu laiku atsidūrę tinkamoje vietoje, sugebėjo užkirsti kelią galimoms skaudžioms pasekmėms.

 • Neviešas patruliavimas Utenoje: pareigūnai patikrino per pusę tūkstančio vairuotojų

  Nuo gegužės pradžios Utenos apskrities keliuose policijos pareigūnai jau užfiksavo daugiau kaip 500 Kelių eismo taisyklių pažeidimų:10 vairuotojų buvo neblaivūs, greitį viršijo 307 vairuotojai, 58 vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, pažeidimus padarė 133 pėstieji, dviratininkai, vairuotojai, 24 asmenys pažeidė lenkimo taisykles, 42 nesinaudojo saugos diržais ir pan.

 • Utenos policija ieško dingusios be žinios moters

  Šių metų gegužės 2 dieną dingo iš namų išėjusi moteris. Jos buvo pasigesta vidurdienį, iki šiolei namo ji negrįžo.

 • Keliai neužtverti, bet kontroliuojami

  Balandžio 10-os vakarą policijos pareigūnai visoje šalyje pagal Policijos generalinio komisaro ir Vyriausybės nurodymą pradėjo budėjimą visuose pagrindiniuose keliuose įvažiuojant į miestus ir miestelius. Kaip „Utenos dienai“ aiškino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, kelius policija kontroliuos iki pirmadienio.

 • Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, o vykti bus galima tik išimtiniais atvejais

  Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų užtikrinimą. Dirbs daugiau nei 3 000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek kitas, viešai nematomas, technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

 • Policija pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą

  Atsižvelgdami situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Pagal galimybes policijos komisariatuose bus įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus:

 • Utenos apskrities policija sėkmingai įgyvendino tarptautinį projektą

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Utenos aps. VPK) kartu su partneriais sėkmingai baigė įgyvendinti INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“, „SYNERGY FOR SECURITY“.

 • Jungtinis reidas Utenoje: mieste įkliuvo neblaivūs vairuotojai

  Sausio 25 dieną Utenos apskrityje dirbo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Latvijos Respublikos Kelių policijos pajėgos – du ekipažai iš Lietuvos ir du iš Latvijos.

 • Pareigūnai nauju ginklu kapos sparnus kelių ereliams

  Gruodžio 9 dieną Utenos rajono savivaldybė Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisa­riatui (AVPK) perdavė lazerinį greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisą „TruCam II“. Su­sitikime dalyvavusiems Utenos rajono savivaldy­bės atstovams ir žurnalistams policijos pareigūnai pademonstravo, kaip prietaisas veikia.

 • Neįprastoje automobilio vietoje rado kvaišalų

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Paupio gatvėje, sustabdytame automobilyje buvo rasta galimai kvaišalų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4284
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:18842
Šį mėnesį apsilankė:29656
Viso (nuo 2015-02-16):14296816
Šiuo metu naršo:
104
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!