Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams
ĮvairenybėsSaugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams
2019 balandžio 09, Antradienis 13:40

Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams

Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 28 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Balandžio 6 dieną (šeštadienį) prie Utenos daugiafunkcio sporto centro vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) drauge su Utenos rajono savivaldybe bei kitais partneriais organizuotas prevencinis renginys „Mes už saugų eismą!“, kurio pagrindinis tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio Utenos krašto keliuose.

Renginio, kuris organizuotas vykdant prevencinį projektą „Saugi Utena 2019", data pasirinkta neatsitiktinai – balandžio 6-ą visoje Lietuvoje minima Saugaus eismo diena.
Utenos AVPK bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė susirinkusiesiems atskleidė ir kitus renginio tikslus: skatinti gyventojus laikytis saugaus eismo reikalavimų kelyje, saugoti save ir kitus, didinti gyventojų sąmoningumą, atsakingą požiūrį į saugų elgesį kelyje, lavinti pagarbą kitiems eismo dalyviams, gilinti ir įtvirtinti jų žinias apie saugų eismą, skatinti laikytis Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimų bei jų nepažeidinėti.
Utenos AVPK pareigūnai visiems norintiems aprodė tarnybines transporto priemones, supažindino su kasdieniu savo darbu. Utenos kolegijos Medicinos fakulteto lektoriai Danguolė Šakalytė ir Paulius Šakalis drauge su šios aukštosios mokyklos studentais vykdė mokymus „Pirmoji medicinos pagalba eismo įvykio metu" – šventės dalyviai galėjo išbandyti jėgas atlikdami dirbtinį kvėpavimą.
Itin didelio uteniškių ir miesto svečių susidomėjimo sulaukė Utenos AVPK Visagino policijos komisariato kinologo Nikolajaus Andrejevo ir jo tarnybinio šuns Rokio kartu su kolegomis surengta parodomoji programa „Narkotinių ir psichotropinių medžiagų paieška, asmens sulaikymas".
Po inscenizuoto kvaišalus savo automobilyje gabenusio vyro sulaikymo mažieji šventės dalyviai džiaugėsi galimybe paglostyti savo darbą nepriekaištingai atlikusį keturkojį pareigūną ir su juo nusifotografuoti. Utenos AVPK kinologas Žydrūnas Giedraitis atskleidė, kad realybėje viskas – kiek kitaip nei visuomenės pamėgtose parodomosiose kinologų ir jų amsinčių kolegų programose. „Tarnyboje šunys prieš žmogų panaudojami labai retai, aš asmeniškai nė karto nesu to daręs, – prisipažino patyręs kinologas. – Pamatę tarnybinį keturkojį įtariamieji paprastai net neketina priešintis ar sprukti, nes žino, kad pabėgti nuo jo neįmanoma."
Ž. Giedraitis negailėjo pagyrų Rokiui, kuris mielai leidosi glostomas vaikų, mat dažnam tarnybiniam šuniui, anot pareigūno, sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp buvimo geru ir blogu. „Šiems keturkojams dažniau tenka kąsti, nei būti glostomiems", – sakė kinologas.
Elenos vairavimo mokyklos vadovė Elena Šapranauskienė ir instruktoriai rengė nemokamus praktinius mokymus būsimiems vairuotojams, klubo „Fire Wheel" baikeriai aprodė savo plieninius žirgus, o Utenos AVPK pareigūnai drauge su Lietuvos automobilių kelių direkcijos Saugaus eismo ir aplinkos apsaugos skyriaus švietimo konsultante Sandra Dindaite, policijos rėmėjais ir pareigūnų bičiuliu Amsiu rūpinosi, kad šventėje nenuobodžiautų patys mažiausi eismo dalyviai. Vaikai piešė, žaidė, gilino žinias apie saugų eismą dalyvaudami viktorinose, spręsdami kryžiažodžius, susipažino su KET reikalavimais ir turėjo galimybę išmėginti jėgas vairuodami dviratį kliūčių kupiname kelyje. Į namus mažieji uteniškiai grįžo ne tuščiomis: jiems buvo dalijami įvairūs prizai.
Įspūdingą pasirodymą uteniškiams ir miesto svečiams dovanojo komandos „Utena Stuntriders" nariai nutrūktgalviai motoakrobatai Šarūnas Kezys ir Deividas Veikšra, prie kurių šou pabaigoje prisijungė policijos pareigūnai su tarnybiniais motociklais. Savo veiklą renginio dalyviams pristatė motociklininkų sporto komanda-klubas „Enduro Utena".

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Buvusiame srutų rezervuare gausiai liejosi velnio lašai

  Rugsėjo 5 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai su Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais Kiauliupio kaime (Kuktiškių sen.) naikino nelegalų alkoholį. Į buvusias fermų srutų talpyklas išpilta 2 317 litrų konfiskuotų svaigalų.

 • Apie saugų eismą kelyje vaikams priminė ir šuo Amsis

  Pirmadienį mieste pasklido šventiškai nusiteikę mokiniai, dar gyvenantys vasaros įspūdžiais. Prasidėjo įtemptas metas – tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams teks dar kartą prisiminti Kelių eismo taisykles. Apie saugų eismą priminė policijos pareigūnai, šventinę dieną budėję prie pėsčiųjų perėjų, ir policijos draugas šuo Amsis, dovanojęs smagių akimirkų.

 • Rugsėjo mėnesį vairuotojų lauks nauji reidai

  Nuo rugsėjo 2 dieną prasidės nauji mokslo metai, gatvėse ir keliuose padaugės jaunųjų eismo dalyvių. Po vasaros atostogų darželinukai, mokiniai, studentai vyks į mokymo įstaigas autobusais ir automobiliais, dviračiais ir paspirtukais. Intensyviame eisme dalyvaus daugiau pradedančiųjų vairuotojų, keliuose padidės transporto priemonių srautai.

 • Policijos pareigūnai perspėjo, kur vasarą atkreips didžiausią dėmesį

  Šių metų vasara itin gausi gražių renginių ir įvairių festivalių, kuriuos pamėgo įvairaus gyvenimo būdo ir interesų žmonės. Vien liepos–rugpjūčio mėnesiais mūsų šalyje vyks mažiausiai 17 įvairių festivalių, sutraukiančių dalyvių iš visos mūsų šalies ir net užsienio. Vasaros renginiai dažniausiai vyksta kurortiniuose miestuose, poilsiavietėse, prie ežerų, vaizdingose vietovėse, o didžioji dalis dalyvių į šiuos renginius atvyksta automobiliais, autobusais, kitomis transporto priemonėmis.

 • Kratų metu pareigūnai rado cigarečių ir kuro

  Kaip pranešė Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, policijos pareigūnai vykdė reidą Utenos apskrityje ir rado didelius kiekius kontrabandinių cigarečių ir nelegalaus dyzelinio kuro.

 • Policija prašo gyventojų pagalbos

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Šių metų lapkričio 4 dieną apie 19 val. 20 min., Utenos mieste, Taikos g., prie Nr. 26 numeriu pažymėto pastato, buvo sumuštas 26 metų vaikinas, jį mušė du jaunuoliai. Nukentėjusysis nurodė, kad tuo metu, kai jis buvo mušamas, galimai matė du nepažįstami vyriškiai, kurių amžius galėjo būti apie 40-50 metų. Jie nukentėjusiojo paklausė, už ką buvo sumuštas.

 • Bandymas papirkti pareigūnus baigėsi baudžiamąja atsakomybe

  Praėjusią savaitę du Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai gresiančios administracinės atsakomybės siekė išvengti neteisėtu būdu – bandydami papirkti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus Akmenės ir Kelmės rajonuose. Abiem atvejais pažeidėjai patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tad už neapgalvotą poelgį atsakys dvigubai.

 • Ginančiai, saugančiai ir padedančiai Lietuvos policijai – 100

  Rugsėjo 28-ą Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) minėjo profesinę šventę – Policijos (Angelų sargų) dieną – bei Lietuvos policijos 100 metų sukaktį. Po šv. Mišių, kurias Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje aukojo Lietuvos policijos vyriausiasis kapelionas Algirdas Toliatas, policijos pareigūnai susirinko Utenos kultūros centre, kur jų laukė sveikinimai, apdovanojimai ir grupės „Delfinai" koncertas.

 • Ignalinoje pagerbti policijos pareigūnai

  Rugsėjo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Paliesiaus dvare vykusiame iškilmingame Lietuvos policijos įkūrimo 100-ųjų metinių ir Angelų Sargų – Policijos dienos minėjime bei pasveikino Ignalinos rajono policijos komisariato vadovą Dainių Šidlauską, pareigūnus, darbuotojus.

 • Baigusiems galioti dokumentams šiukšlių dėžės – ne vieta

  Uostamiesčio policijos pareigūnai pastebėjo, kaip neatsargiai žmonės kartais elgiasi: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriuje pasikeitę ir gavę naujus dokumentus – pasus bei asmens tapatybės korteles – senuosius jie išeidami tiesiog išmeta į šiukšlių dėžę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:881
Vakar apsilankė:9489
Šią savaitę apsilankė:28421
Šį mėnesį apsilankė:116547
Viso (nuo 2015-02-16):11878739
Šiuo metu naršo:
82
2019-12-12
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!