Augintinių ženklinimui ir registravimui – ypatingas dėmesys
ĮvairenybėsAugintinių ženklinimui ir registravimui – ypatingas dėmesys
2018 liepos 19, Ketvirtadienis 08:34

Augintinių ženklinimui ir registravimui – ypatingas dėmesys

Augintinių ženklinimui ir registravimui – ypatingas dėmesys

Preliminariais duomenimis, vien pernai metais gyvūnų prieglaudose buvo daugiau kaip 15 tūkstančių beglobių augintinių. Nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos rūpinasi ne tik šių gyvūnų sveikata, sterilizacija, bet ir ženklinimu bei registravimu.

LR Seimo parlamentinės grupės „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą" iniciatyva buvo identifikuotos augintinių ženklinimo ir registravimo problemos bei pasiūlytos priemonės, galinčios įvardintas problemas spręsti iš esmės.

Šiuo metu galiojančiose Gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo taisyklėse nustatyta, kad visi dovanojami, parduodami, atiduodami šunys, katės, šeškai turi būti paženklinti mikroschema ir įregistruoti Gyvūnų augintinių registre. Tai atlikti suteikta teisė tik veterinarijos gydytojams.
Esama tvarka griežta ir, nevyriausybinių gyvūnų augintinių globos organizacijų teigimu, nesuteikia galimybių iš esmės spręsti beglobių augintinių registravimo, apskaitos ir populiacijos kontrolės problemų.
„Gyvūnų prieglaudos šiandien atlieka išties didžiulį darbą, deja, bet dėl žmonių neatsakingumo į jas kasdien plūsta vis nauji beglobiai. Prieglaudos turi prievolę perduoti globotinius naujiesiems jų savininkams tik čipuotus (registruotus) ir kol kas to padaryti pačios ar su veterinarijos felčerio pagalba negali. Tam, kad šis procesas būtų efektyvesnis, sieksime, kad ženklinimo paslaugų teikėjų ratas būtų praplėstas", – teigė žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.
Siekiant kuo greičiau ir efektyviau spręsti gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo problemas Žemės ūkio ministerijoje šią savaitę vyko pasitarimas, kuriame buvo kviečiami dalyvauti VMVT, ŽŪIKVC, Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų, Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijų , VšĮ „Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija" ir LR Seimo parlamentinės grupės „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą" atstovai.
Susitikimo metu nuspręsta plėsti augintinių ženklinimą ir registravimą galinčiųjų atlikti sąrašą ir suteikti teisę augintinius ženklinti veterinarijos felčeriams, ir asmenims, baigusiems specialią mokymo programą ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą. Šie pakeitimai, pasak žemės ūkio viceministrės A. Miškinienės, visą procesą padarys prieinamesnį, greitesnį ir, greičiausiai, pigesnį.
Šiuo metu speciali mokymo programa asmenims siekiantiems ženklinti ir registruoti augintinius dar nėra parengta. LR Seimo parlamentinės grupė „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą" ją įpareigojo parengti ir iki š. m. rugpjūčio 1 d. pateikti derinti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademiją.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į darbą – kartu su keturkojais augintiniais

  „Į darbą kaip į šventę“, – tokiu posakiu galima apibūdinti penktadienio popietę į darbą atskubėjusius „Lietuvos draudimo“ Utenos skyriaus darbuotojus, kurie į savo darbo vietą atsivedė ir keturkojus draugus. Tiesa, iš pradžių šuneliai kiek baugščiai dairėsi į šalis, tačiau kai kurie po akimirkos įsidrąsinę lakstė iš vieno kabineto į kitą.

 • Planuojate įsigyti augintinį – pasirūpinkite jo registracija

  Apsisprendę įsigyti augintinį (šunį ar katę), renkamės kokią veislę pasirinkti, įsigyti grynaveislį ar mišrūną, o galbūt priglausti pamestinuką, tačiau ar visuomet pasirūpiname tapti savo naujojo draugo pilnateisiais šeimininkais?
  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai perspėja, kad įsigiję šunį, katę ar šešką, nebūtinai tapsite jo savininku. Mat visi (veisliniai ir neveisliniai) gyvūnai augintiniai (šunys, katės ir šeškai) privalo būti paženklinti ir užregistruoti Gyvūnų augintinių registre prieš jų perdavimą (dovanojimą, pardavimą ir pan.) kitam savininkui. Tokiu būdu užtikrinama, kad gyvūnas priklauso tik jį įsigijusiam asmeniui.

 • Keičiasi valstybės rinkliava už gyvūnų augintinių pasus

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo 2016 m. gruodžio 1 dienos gyvūnų savininkams gyvūnų augintinių pasai išduodami tik sumokėjus nustatyto dydžio valstybės rinkliavą ir pateikus teritoriniam VMVT padaliniui tai patvirtinantį dokumentą (ar jo kopiją).

 • Rūkalų pakelius ženklins kraupūs vaizdai

  Seimas priėmė Tabako kontrolės ir Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymų pataisas – keičiasi tabako gaminių ir žolinių rūkomųjų gaminių ženklinimas. Tabako gaminių pakelius papuoš kraupūs vaizdai bei įspėjimai apie tabako sukeliamas ligas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:38
Vakar apsilankė:7238
Šią savaitę apsilankė:38836
Šį mėnesį apsilankė:49650
Viso (nuo 2015-02-16):14316810
Šiuo metu naršo:
67
2020-08-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!