ĮvairenybėsRasos – po šimtamečiais Joneliškio ąžuolais
2018 birželio 21, Ketvirtadienis 15:41

Rasos – po šimtamečiais Joneliškio ąžuolais

Rasos – po šimtamečiais Joneliškio ąžuolais
 • Elvyra SABALYTĖ
 • 20 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kas su šeimomis, kas su draugais ar artimaisiais, o kas ir pavieniui nešini lauknešėliais bendram stalui trečiadienio pavakarę rinkosi Joneliškio kaime, šalia Utenos žirgyno esančioje pievoje po šlamančiais šimtamečiais ąžuolais. Kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, atšvęsti pačią archaiškiausią Saulės grąžos šventę – Rasas – juos pakvietė žirgyno savininkas Leonardas Rinkevičius. Jo surengta pirmoji tokia šventė rajone tapo savotiška uvertiūra prieš savaitgalį prasidėsiančias Jonines.

Daugiau apie tai skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena“ numeriuose.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vasario 3-ią Dusetose – ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta kitąmet vasario 3-ią, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

 • Peržiūrimi veterinarijos reikalavimai varžybose dalyvaujantiems žirgams

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo žirgų mylėtojų peticiją su prašymu keisti veterinarijos reikalavimus sporto varžybose dalyvaujantiems žirgams. Peticijoje reikalaujama pakeisti žirgų vakcinavimo sąlygas.

 • Konkūruose varžėsi eiklieji žirgai

  Praėjusį savaitgalį Vyžuonose vyko didžiulė šventė, kurios metu buvo minimas ir miestelio 610 metinės (apie tai plačiau skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena“), tačiau ne ką mažesnis renginys buvo organizuotas Arūno Smalsčio ūkyje, kuriame vyko žirgų konkūro treniruotė-varžybos. Jas organizavo žirgų mylėtojas ir augintojas vyžuoniškis Arūnas Smalstys.

 • Kūrėja neatsilieka nuo naujovių: jos kūrybą paįvairina Simpsonai ir Garfildai

  Dar vaikystėje savo meninius sugebėjimus išbandžiusi ant sienų, o tik vėliau juos perkėlusi į popieriaus lapą, garsi mūsų krašto tautodailininkė, tapytoja ir keramikė Jolita Levčenkienė sako niekada nesvajojusi tapti menininke. Iš pradžių visa tai jai neatrodė patrauklu, tačiau gyvenime viskas taip susidėliojo į savo vietas, kad šiandien Jolita net neįsivaizduoja savęs, dirbančios kitokį darbą.

 • Istorinis žygis – su nuotykių, kultūros ir istorijos pamokomis

  Rugsėjo 4 dieną prasidėjo istorinis žygis žemaitukų žirgais aplink Lietuvą – „Žemė-žmogus-žirgas". Iš Šventosios aštuoni raiteliai ir du važnyčiotojai buvo išlydėti į penkias savaites trunkančią kelionę aplink Lietuvą. Prie šio žygio raitelių prisijungęs ir Leliūnų seniūnijos gyventojas Irmantas Kandratavičius su žemaituke Temba.

 • Gimnazistai lankėsi Utenos hipodrome

  Birželio 1 dieną Utenos Dauniškio gimnazijos jaunieji istorikai su mokytoja Laimute Jasiūniene dalyvavo edukacinėje programoje ,,Žirgas lietuvio gyvenime", kuri vyko Utenos hipodromo žirgyne. Mokiniai sužinojo daug įdomių dalykų apie žirgų gyvenimą, jų treniravimą, varžybų organizavimą.

 • Raiteliai varžėsi žirgų konkūro varžybose

  Neseniai Vyžuonose vyko tradicinės žirgų konkūro varžybos, kurias organizavo žirgų mylėtojas ir augintojas vyžuoniškis Arūnas Smalstys. Penktus metus iš eilės vykęs renginys sulaukė dalyvių iš kitų šalies miestų bei Latvijos.

 • Utenos hipodrome vėl skries žirgai

  Balandžio 3 dieną (penktadienį) 18 val. Utenos hipodrome vėl skries žirgai – organizuojamos žirgų lenktynės. Renginys nemokamas.

 • Vaikus sužavėjo edukacinė pamoka žirgyne

  Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos pradinukų, atvykusių į Utenos hipodrome esančius svečių namus „Kamanos", laukė smagios pramogos: vaikai susipažino su žirgais, kurių žirgų viešbutyje-arklidėse gyvena apie 80, bei susėdę į vežimaičius linksmai pasivažinėjo šalia hipodromo esančiame treniruočių take.

 • Po didžiosios Sartų žiemos šventės – fotografijos paroda

  Jau tapo graži tradicija po ristūnų lenktynių Dusetų dailės galerijoje atidaryti parodą „Žirgas fotografijoje". Jos entuziastas šio galerijos vadovas dailininkas ir parodos kuratorius Alvydas Stauskas apgailestavo, kad šiemet į parodą buvo atsiųsta keletas šimtų fotografijų, tačiau eksponuojama kur kas mažiau.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2909
Vakar apsilankė:3400
Šią savaitę apsilankė:18186
Šį mėnesį apsilankė:85222
Viso (nuo 2015-02-16):9018166
Šiuo metu naršo:
55
2018-09-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!