Judriąją savaitę kviečiama paminėti dviračių žygiu
ĮvairenybėsJudriąją savaitę kviečiama paminėti dviračių žygiu
2017 rugsėjo 20, Trečiadienis 08:53

Judriąją savaitę kviečiama paminėti dviračių žygiu

Judriąją savaitę kviečiama paminėti dviračių žygiu

Rugsėjo 16–22 dienomis daugelyje Europos miestų rengiama Europos judrioji savaitė, kurią vainikuoja „Tarptautinė diena be automobilio", tradiciškai minima rugsėjo 22-ą. Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio" buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. Kasmet prie akcijos prisideda daugiau nei 760 Europos miestų.

Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, raginti gyventojus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, arba keliauti pėsčiomis. Be to, ne mažesnė problema yra eismo saugumas. Kasmet Lietuvoje eismo nelaimėse nukenčia apie 250 dviratininkų.
Lietuvos miestuose aplinką ypač teršia gatvėmis riedantys seni automobiliai. Didmiesčiuose – tai pagrindinis atmosferos taršos šaltinis. Autotransporto išmetamųjų teršalų dalis sudaro apie 60-70 proc. bendrojo visų teršalų kiekio. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, sumažinus oro taršą 50 procentų, gyventojų amžius pailgėtų 3-5 metais, sergamumas vėžiu ir kvėpavimo sistemos ligomis sumažėtų 20-30 procentų, o kraujotakos sistemos ligomis – apie 10 procentų.
Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu. Tai ne tik gerina gyvenimo kokybę miestuose, mažina oro taršą ir triukšmą, bet ir efektyviai prisideda prie eismo saugumo gerinimo. Utenoje šiais metais dienai be automobilio paminėti rugsėjo 22 d. organizuojamas dviračių žygis (daugiau informacijos Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje http://www.utenavsb.lt/lt/titulinis).

Ina VENSLOVIENĖ, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Europos judumo savaite „užsikrėtė“ net 44 šalies savivaldybės

  Rugsėjo 16 dieną prasideda Europos judumo savaitė, didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Tai tradicinė Europos miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo16-22 dienomis. Jos tikslas – skatinti miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsias" transporto priemones ir kviesti gyventojus jomis naudotis, atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti kuo švaresnį orą.

 • Ragina rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones

  Šių metų rugsėjo 16–22 dienomis Utenoje vyks Europos judriajai savaitei skirti renginiai.
  Europos judrioji savaitė organizuojama kiekvienais metais rugsėjo 16–22 dienomis. Svarbiausia Europos judriosios savaitės diena – Diena be automobilio. Tai – rugsėjo 22-a diena.

 • Prasideda Judrioji savaitė

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyrius primena, kad kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judrioji savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Rugsėjo 22-a daugelyje Europos miestų tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Šią dieną vienoje ar keliose numatytose miesto zonose leidžiama judėti tik pėstiesiems, dviratininkams ir viešajam transportui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2629
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:2629
Šį mėnesį apsilankė:13443
Viso (nuo 2015-02-16):14280603
Šiuo metu naršo:
74
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!