Vaiko teisių apsaugai – naujas startas
AktualijosVaiko teisių apsaugai – naujas startas
2017 vasario 14, Antradienis 09:23

Vaiko teisių apsaugai – naujas startas

Vaiko teisių apsaugai – naujas startas

Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, prie kurio pastarosiomis savaitėmis dirbo keturiose darbo grupėse apie 100 vaiko teisių specialistų, psichologų, nevyriausybinio sektoriaus ir savivaldos atstovų, teisininkų, taip pat Seimo nariai ir Vyriausybės atstovai, jau bus pateikiamas svarstymui Seime.

„Šis įstatymas, kuriame sutarta dėl sąvokų ir tvarkų, dėl kurių iki šiol diskutuota keletą metų – įrodymas to, kad mūsų visuomenė pribrendusi svarbiems ir ryžtingiems sprendimams", – sakė spaudos konferencijoje socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Ministras įvardino problemas, kurios buvo sprendžiamos pataisomis: „Tai – nesutarimas dėl draudimo smurto prieš vaikus, nepakankamas vaiko balso nepriklausomas atstovavimas, paslaugų dubliavimas, kompetencijų persipynimas, intervencinių priemonių instrumentų neturėjimas.
Bendru valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus darbu išgryninome pagalbos vaikui algoritmą, veiksmų sekas smurto ar kitos grėsmės atveju, taip pat vaiko teisių apsaugos tarnybų ir savivaldybių vaidmenis pagalbos vaikui ir šeimai srityse," – teigė ministras.
Nutarta, kad centralizuojant vaiko teisių apsaugos įgyvendinimo sistemą, valstybės (perduotą savivaldybėms) funkcija bus keičiama į valstybės vykdomą vaiko teisių apsaugos funkciją. Savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos skyriai taps vaiko teisių apsaugos tarnybomis, kurios bus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM padaliniai. Taigi, kiekvienos savivaldybės teritorijoje bus vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuri rūpinsis vaiko teisių apsauga, tačiau ji nebus priklausoma nuo tos savivaldybės administracijos, o bendradarbiaus su ja, rūpindamasi vaiko gerove.
Bus stiprinamas socialinis darbas su vaiku ir šeima, plečiamos alternatyvios stacionarios globos likusiems be tėvų globos vaikams paslaugos, numatant socialinių globėjų, kaip profesionalių darbuotojų, paslaugas vaikams. Iš šeimos, ar kitos nesaugios aplinkos paimtas vaikas turės būti apgyvendinamas pas budinčius (socialinius) globėjus, vaikus globojančioje šeimoje ar šeimynoje, socialinės globos ar sveikatos institucijoje, kai nėra galimybių apgyvendinti šeimos aplinkoje arba reikia medikų pagalbos.
SADM Šeimos ir bendruomenių departamento direktorė Daina Urbonaitienė informavo, kad be jau esančių, šiuo metu 230 žmonių yra pareiškę norą tapti globėjais. Jiems bus siūlomi specialūs kursai.
Naujovė, kuri bus įvesta, kai įstatymas įsigalios (šiuo metu tikimasi, kad tai įvyks šių metų liepos 1 d.), yra atvejo vadybininkas, kuris koordinuotų socialinių paslaugų teikimą šeimai, ir mobiliosios iš įvairių specialistų sudarytos komandos, intensyviai dirbsiančios su šeimomis, kuriose VTAT nustatys trečią rizikos lygį dėl smurto prieš vaiką. Kol kas tokių mobilių komandų planuojama sudaryti 10-13, jose dirbs psichologai, medikai (ypač priklausomybių ligų specialistai), socialiniai darbuotojai ir kt. pagal poreikį. „Jei kas nors bendruomenėje identifikuotų smurto atvejį, tai turėtų pranešti policijai ir vaiko teisių apsaugos tarnybai. Vaiko teisių apsaugos specialistas tą pačią dieną turėtų susitikti su vaiku, kad įvertintų vaiko grėsmės lygmenį", – kaip pavyzdį pateikė ministras.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaiko teisių gynėjai patarė atkreipti dėmesį į svarbius dalykus

  Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos atstovai, dalyvaudami renginyje Utenoje, skirtame paminėti Kovos su prekyba žmonėmis dieną sakė, kad dažniausiai į prekybos žmonėmis pinkles patenka vaikai ar paaugliai, turintys socialinių problemų, dėl dėmesio, socialinės pagalbos stygiaus, o jų neturintys – dėl informacijos stokos.

  Nepilnamečio įtraukimas į nusikalstamą veiką, nelegalus įdarbinimas ar paslaugų teikimas, vertimas užsiimti prostitucija ar kitomis seksualinio išnaudojimo formomis, neteisėtas įvaikinimas ar kiti išnaudojimo tikslai pažeidžia nepilnamečio teises.

 • Utenos apskrities vaiko teisių apsaugai vadovaus Irena Gaigalienė

  Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui liepos 30 dieną vadovauti pradėjo dešimtiems metų patirtį vaiko teisių apsaugos srityje turinti Irena Gaigalienė.

 • Pagalba vaikui – svarbiausios permainos vaiko teisių apsaugos sistemoje

  Nuo liepos mėnesio įsigaliojo naujoji vaiko teisių apsaugos sistema, kuria siekiama visai Lietuvai vienodos vaiko teisių apsaugos ir tinkamos pagalbos bet kuriai šeimai, susiduriančiai su sunkumais. Naujosios sistemos prireikė visuotinai pripažinus, kad smurtas prieš vaikus, smurtinė aplinka, nepriežiūra itin neigiamai veikia vaikų vystymąsi ir raidą, o greitas bei vieningas valstybės institucijų darbas gali padėti ne vienai šeimai. Apie naujoves „Utenos diena" kalbėjosi su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – Skyrius) Utenos rajono savivaldybėje patarėja, laikinai einančia Skyriaus vedėjos pareigas Gailute Blažiene.

 • Vaiko teisių apsaugai skirtame įstatyme – daugiau aiškumo

  Įvairių institucijų atstovų, teisininkų, psichologų pastangomis ryškėja pakeitimai, kurie bus padaryti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, siekiant kuo tikslesnio sąvokų apibūdinimo.

 • Vaiko teisių apsaugos sistemoje – pertvarkos daigai

  Sausio 30 dieną iki vėlaus vakaro Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko pirmieji skubos tvarka sudarytų darbo grupių dėl vaiko teisių apsaugos posėdžiai, kuriuose dalyvavo ministerijos ir kitų institucijų bei nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

 • Paminėta Vaiko teisių konvencijos sukaktis

  Lapkričio 20 d. suėjo 25-eri metai, kai buvo ratifikuota Jungtinių Tautų (JT) Vaiko teisių konvencija.
  Vaiko teisių konvencija – tarptautinė konvencija (sutartis), nustatanti civilines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines vaikų teises. Šiame tarptautiniame teisės akte įtvirtintas pamatinis vaikų teisių apsaugos principas, t. y. vaiko interesų viršenybės principas; principo ištakos – 1959 m. JT Vaiko teisių deklaracijos preambulėje, kurioje pabrėžiama visos žmonijos pareiga vaikui duoti viską, ką ji turi geriausia. Konvencija taikoma vienodai visiems vaikams, nepriklausomai nuo to, kas jie yra ar iš kur jie kilę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11193
Vakar apsilankė:11870
Šią savaitę apsilankė:23063
Šį mėnesį apsilankė:268157
Viso (nuo 2015-02-16):12318507
Šiuo metu naršo:
194
2020-01-28
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!