Pirmoji šių metų šalčio auka – ant laiptų rasta sukniubusi moteris
AktualijosPirmoji šių metų šalčio auka – ant laiptų rasta sukniubusi moteris
2017 sausio 09, Pirmadienis 11:25

Pirmoji šių metų šalčio auka – ant laiptų rasta sukniubusi moteris

Pirmoji šių metų šalčio auka – ant laiptų rasta sukniubusi moteris

Praėjusį savaitgalį medikų pagalbos prireikė keliems nuo šalčio nukentėjusiems asmenims, tačiau Utenoje ant laiptų rastai sukniubusiai ir į gydymo įstaigą atvežtai moteriai medikai nebegalėjo padėti – dėl sunkaus laipsnio bendro kūno atšalimo ligoninėje ji mirė.

Atšalus orams į šalies gydymo įstaigas patenka vis daugiau šalčio aukų: tačiau ne visais atvejais medikai yra visagaliai. Ankstyvą praėjusio šeštadienio rytą Utenoje, Maironio gatvėje, ant laiptų buvo rasta sušalusi 69 metų moteris. Iškart po iškvietimo atskubėję Greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikai moteriškę išvežė į Utenos ligoninę, kurioje dėl sunkaus laipsnio bendro kūno atšalimo ji mirė. Nors smurto požymių ant kūno nebuvo nustatyta, pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena".

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paaiškėjo, ar šalį kaustantis šaltis turėjo įtakos uteniškių sveikatai

  Lietuvą sukaustęs šaltis jau pareikalavo aukų – Vilniaus apylinkėse praėjusios savaitės pabaigoje rasti dviejų mirtinai sušalusių žmonių kūnai. Sinoptikai informuoja, kad didžiausias speigas dar tik laukia – manoma, kad rekordinis šaltis atslinks antradienį. Medikai įspėja, jog nušalimai yra itin pavojingi ir prašo žmonių pasisaugoti.

 • Kas per šalčius šokdina ugnį

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų bei gedimų kilo 735 gaisrai. Juose žuvo 9 žmonės, o 14 gyventojų patyrė traumų. Gaisrai dažniausiai kyla dėl dūmtraukyje atsiradusių įtrūkimų, krosnies perkaitimo, dėl iš jos iškritusių žarijų ar degančių malkų. Be to, kartais pamirštama, kad negalima palikti besikūrenančios krosnies be priežiūros, ypač jeigu namuose lieka mažamečių vaikų.

 • Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena: jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai.

 • Orai atšals: kitą savaitę pakliūsime į šalčio gniaužtus

  Nors šį savaitgalį oras bus vos šiltesnis, o daug kur sulauksime kritulių panašu, tai tebus paskutinis šilumos pasispardymas. Pagal dabartinį prognozių modelį, matyti, jog kitą savaitę į šalį plūstelės itin šaltas oras. Tuo metu didžiojoje Europos dalyje vyraus gerokai šaltesni orai, kurie jau kitos savaitės antroje pusėje įsiverš ir į mūsų šalį.

 • Naujausi GMP automobiliai pasieks šalies gydymo įstaigas

  Pasirašytos naujų greitosios medicinos pagalbos automobilių, aprūpintų šiuolaikine medicinos įranga, įsigijimo sutartys. Automobilius Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsigijo Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis skelbto atviro konkurso būdu. Artimiausiu metu automobiliai, kuriais bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos Lietuvos pacientams, jau iškeliaus į įvairius šalies rajonus ir miestus, tačiau šįkart Utenos pirminiam sveikatos priežiūros centrui nė vienas naujas GMP automobilis nėra skirtas.

 • Kaip atpažinti nušalimą ir kaip elgtis nušalus

  Nušalimas – tai odos audinių pažeidimas žema temperatūra, kuri sukelia kraujagyslių spazmus. Ilgalaikis šalčio poveikis pirmiausia išplečia kraujagysles, o vėliau jos siaurėja, todėl blogėja audinių mityba ir pasirodo pabalusios odos plotai. Nušalimai dažniausiai atsiranda ant veido, nosies, rankų, kojų pirštų, šlaunų esant šaltam, drėgnam, vėjuotam orui. Pirmiausiai ima šalti galūnės: rankų ir kojų pirštai, nes jie blogiau nei kiti organai aprūpinami krauju. Taip pat sušalus gali išsivystyti ir hipotermija – bendras kūno atšalimas, kai žmogaus kūno temperatūra nukrenta 1–2 laipsnių žemiau normalios kūno temperatūros, atsiranda drebulys, kalbos, judesių, koordinacijos sutrikimai, suretėja pulsas ir kt.

 • Pediatrė: per šalčius apgauna ne tik saulė, bet ir termometrai

  Giedras žiemos oras ir ne per seniausiai iškritęs sniegas vilioja vaikus į lauką. Tačiau spaudžiant šalčiui tėvai dažnai svarsto: leisti ar neleisti vaiką į lauką? Kada pasivaikščiojimo lauke rizika didesnė už galimą naudą?

 • Kaip elgtis per šalčius?

  Oro temperatūra Lietuvoje pastarąsias dienas laikosi žemiau dešimties laipsnių šalčio, o kai kuriose šalies vietose termometro stulpelis nukrenta ir žemiau  dvidešimties laipsnių šalčio. Sinoptikai prognozuoja, kad ir ši savaitė bus žvarbi ir šalta. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos primena gyventojams, kaip elgtis per šalčius.

 • VDI primena žiemiškų orų pavojus darbe

  Valstybinė darbo inspekcija primena, kad stojus žiemiškiems orams kiekvienoje darbovietėje būtina įvertinti papildomus pavojus, gresiančius įvairiais pakenkimais sveikatai.

 • Per šalčius ragina pasirūpinti gyvūnais

  Pastaruoju metu atšalus orui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina gyventojus pasirūpinti gyvūnais, saugoti juos nuo nepalankių oro sąlygų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7870
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34451
Šį mėnesį apsilankė:34451
Viso (nuo 2015-02-16):13836013
Šiuo metu naršo:
138
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!