Finansų ministrė: „Atlyginimai didės tiek, kiek leis valstybės finansinės galimybės“
AktualijosFinansų ministrė: „Atlyginimai didės tiek, kiek leis valstybės finansinės galimybės“
2016 rugpjūčio 01, Pirmadienis 11:20

Finansų ministrė: „Atlyginimai didės tiek, kiek leis valstybės finansinės galimybės“

Finansų ministrė: „Atlyginimai didės tiek, kiek leis valstybės finansinės galimybės“

„Kitų metų valstybės biudžeto išlaidos planuojamos įvertinus Vyriausybės prioritetus, valstybės įsipareigojimus savo piliečiams, todėl eilėje prie biudžeto pinigų nebus nei „lygių ir lygesnių", nei nusipelniusių ar kitaip privilegijuotų ministerijų ir institucijų", – žada finansų ministrė Rasa Budbergytė. Rugpjūčio 1 d. ji susitiko su Darbo partijos frakcija Seime, kurioje buvo klausiama dėl galimybių kitąmet didinti gyventojų atlyginimus.

„Minimali mėnesio alga tik šiemet buvo didinama du kartus ir dabar siekia 380 eurų, neapmokestinamasis pajamų dydis taip pat šiemet augo ir augs kitąmet, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai irgi nestovi vietoje. Tačiau žadėti konkrečius dydžius galime tik tada, kai yra aiškūs ir konkretūs biudžeto skaičiai. Tokius turėsime rugsėjo pabaigoje", – kalbėjo finansų ministrė.

Planuojama, kad kitąmet kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams, kurie buvo padidinti nuo šių metų liepos, reikės per 7 mln. eurų, nuo tos pačios datos padidintam MMA – daugiau kaip 21 mln. eurų, nuo rugsėjo mėnesio 5 proc. didėsiantys švietimo darbuotojų atlyginimai kitų metų biudžeto išlaidas padidins 24 mln. eurų, numatomi didinti atlyginimai statutiniams vidaus tarnybos pareigūnams ir kariams – tai kainuos per 35 mln. eurų. Visi šiuo metu žinomi papildomi asignavimai darbo užmokesčiui padidinti kitais metais, planuojama, sieks beveik 120 mln. eurų.

Ministrė priminė, kad finansų ministerijos rengiamo 2017 m. biudžeto projekto rodiklių pamatas – kovo mėnesį sudarytos pagrindinių makroekonomikos rodiklių prognozės. Todėl biudžeto projekto skaičiai yra labai orientaciniai, nes rugsėjo pradžioje makroekonominės prognozės bus atnaujintos, jos gali reikšmingai kisti, o tai reiškia, kad kis ir dabar prognozuojami kitų metų biudžeto pajamų ir išlaidų dydžiai.

„Tačiau yra nekintamų biudžeto bruožų, kurie išliks, kokio dydžio jis bebūtų. Tais pačiais mokesčių mokėtojų pinigais privalome mažinti socialinę atskirtį didindami biudžeto finansuojamų asmenų pajamas, vykdyti įsipareigojimus nuosekliai didinti išlaidas gynybai, tinkamai, kiek leidžia valstybės pajėgumai, finansuoti sveikatos, socialinę, kultūros, visas kitas sritis, vykdyti svarbius infrastruktūros, mokslo projektus. Kitaip tariant, turimą ribotą pinigų kiekį paskirstyti taip efektyviai, kad biudžeto rengimą ir priėmimą lydintis „pageidavimų koncertas" būtų kuo trumpesnis", – kalbėjo R.Budbergytė.

Finansų ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sukurta mokytojų atlyginimų skaičiuoklė

  Nuo šiol kiekvienas mokytojas gali pasiskaičiuoti preliminarų būsimą atlyginimą perėjus prie etatinio darbo apmokėjimo. Šalia pateikta ir speciali skaičiavimo programa mokyklų vadovams, ji padės skaičiuojant ir tolygiai paskirstant mokytojų darbo valandas.

 • Didės visuomenės sveikatos centrų darbuotojų atlyginimai

  LR Vyriausybė, spręsdama 10-ies šalies visuomenės sveikatos centrų lėšų trūkumo problemą, pritarė ir siūlo LR Seimui centrų finansavimui 2016 metais papildomai skirti 1,5 mln. eurų. Papildomos lėšos užtikrins kokybiškesnę kiekvienam Lietuvos regionui atstovaujančių centrų veiklą, finansinį darbuotojų stabilumą ir efektyvesnį jiems pavestų funkcijų atlikimą.

 • Didėjo slaugytojų atlyginimai

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), atlikusi gydymo įstaigų pateiktų duomenų analizę, nustatė, kad slaugytojų atlyginimai mūsų šalyje per metus vidutiniškai padidėjo 13 eurų per mėnesį. Toks padidėjimas fiksuojamas lyginant 2015 m. ir 2014 m. I ketvirčių finansinius duomenis.

 • Gera žinia kultūrininkams – didėja jų atlyginimai
  Vyriausybė posėdyje paskirstė asignavimų valdytojams ir savivaldybėms kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti skirtas lėšas – 4 mln. 927 tūkst. 536 eurus. „Nuo liepos 1 dienos mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus didiname vidutiniškai 40 eurų. Taip įgyvendiname duotą pažadą etapais kelti atlyginimus mažiausiai uždirbantiems kultūrininkams ir meno srities darbuotojams“, – sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:44
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:12222
Šį mėnesį apsilankė:100633
Viso (nuo 2015-02-16):14124625
Šiuo metu naršo:
102
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!