AktualijosUtenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis
2016 birželio 09, Ketvirtadienis 13:28

Utenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis

Utenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis
 • 5 foto

Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Utenos VMVT) informavo, jog šių metų birželio 6 dieną gyventojas telefono skambučiu pranešė, kad Stalnioniškio kaimo miške (Vyžuonų sen.) rasta suaugusio šerno gaišena. Atvykus specialistams, gaišena buvo saugiai supakuota ir išsiųsta į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą afrikinio kiaulių maro (AKM) ligai nustatyti. Gaišenos gulėjimo vietoje ir apie ją atlikta dezinfekcija autorizuotais biocidais, skirtais afrikinio kiaulių maro sukėlėjui nukenksminti.

 

Birželio 8 dieną remiantis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktų tyrimų protokolo išvadomis, Utenos VMVT konstatavo, jog medžiotojų klubo „Vyžuonos" medžioklės plote rastam nugaišusiam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras.
Paaiškėjus, kad Stalnioniškio kaime aptiktas afrikinio kiaulių maro židinys, nustatyta 3 km ligos židinio apsaugos zona, šioje vietovėje pastatyti perspėjantys ženklai.
Kadangi į 3 kilometrų spindulio zoną patenka Anykščių rajono Svėdasų bei Debeikių seniūnijoms priklausančių kaimų ir viensėdžių teritorijos, apie šį afrikinio kiaulių maro židinį informuota ir Anykščių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Pasak specialistų, Utenos rajono medžiotojų klubui „Vyžuonos" laikinai uždrausta į organizuojamas medžiokles kviestis medžiotojus iš kitų šalies teritorijų. 3 kilometrų spinduliu apie AKM židinį esančiose Vyžuonų seniūnijos Stalnioniškio, Zablūdavos, Pauliukiškių, Starkų, Bėdžių, Čerioškavietės, Karališkio kaimų ir Vyžuonų viensėdžio teritorijose medžiotojai ne mažiau kaip vieną mėnesį, ir ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę galės vykdyti medžioklės plotų apžiūrą, siekiant surasti nugaišusius šernus ir apie rezultatus pranešti Utenos VMVT.
Utenos VMVT primena, jog radus gamtoje nugaišusį gyvūną, būtina vengti tiesioginio kontakto su gaišena, jos neliesti, nevartyti. Apie radinį nedelsiant pranešti Utenos VMVT (tel. 8 389 51933, 8 389 55841, 8 687 38638, 8 682 20 491 ar nemokama VMVT linija 8 800 40403) ir vykdyti tolimesnius pareigūnų nurodymus.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Utenos VMVT nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Senieji metai baigiasi, afrikinis kiaulių maras – ne

  Afrikinis kiaulių maras (AKM), apėmęs pusę Lietuvos teritorijos, nė nesiruošia trauktis. Nuo šių metų pradžios Lietuvos laukinėje faunoje AKM patvirtintas 1 096 vietose 1 934 šernams (221 sumedžiotam ir 1 713 nugaišusių). Tai rodo, kad medžiotojai turi būti aktyvesni, o kiaulių laikytojai išlikti budrūs ir laikytis biologinės saugos tvartuose reikalavimų.

 • Vyžuoniškių bendrijai – 15 metų

  Laikas keičia spalvas, likimus ir žmones. Keičia jis ir visuomenines organizacijas, kurios, sulaukusios tam tikros sukakties, stengiasi ją ypatingai paminėti. Naujai vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ pirmininkei Jolitai Bučelienei atiteko didelių pasiruošimo darbų ir rūpesčių našta – 15 metų bendrijos sukakties šventės minėjimas.

 • „Vyžuona“ minės 15 metų veiklos jubiliejų

  Rugsėjo 16 dieną bus minimas vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona" 15 metų veiklos jubiliejus. Šventės programa prasidės šv. Mišiomis už bendruomenės narius Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje. Vėliau renginys persikels į seniūnijos kiemelį, kurs sukvies šventinis koncertas.

 • Nagingas ūkininkas seną laužą pakeitė neatpažįstamai

  Automobilių tobulinimas, jaunimo vadinamas „tiuningavimu", Lietuvoje jau seniai tapo įprastu reiškiniu, tačiau gražinti savo turimą žemės ūkio techniką ryžtasi retas vairuotojas. Kaliekių kaime (Vyžuonų sen.) ne vienus metus ūkininkaujantis Sigitas Guobužas vos per kelis mėnesius senutėlaitį traktorių „Belarus MTZ-52" pakeitė neatpažįstamai. Ūkininko teigimu, dabar belarusas ne tik gražesnis, bet ir patogesnis – juo važiuoti vienas malonumas.

 • Kraštiečių šventę Vyžuonose sušildė vaikų juokas

  Priešpaskutinį liepos mėnesio savaitgalį į Vyžuonas iš įvairių šalies ir pasaulio kampelių plūdo kraštiečiai – miestelyje jau 29-ą kartą vyko jų susitikimas. Utenos kultūros centro (UKC) Vyžuonų skyriaus salėje, į kurią žmonės rinkosi po šv. Mišių, tądien buvo užpildytos beveik visos vietos. Šventę pradėjo vieningas Vyžuonų himno (autoriai – Pranas Zabulionis ir Jonas Šuminas) giedojimas. Vėliau skambėjo sveikinimai, dainos, buvo įteikiami apdovanojimai Vyžuonų kraštui nusipelniusiems žmonėms, scenoje aktorinius gebėjimus demonstravo svečiai iš Daugailių. Tradicinėje šventėje, aidėjusioje iki pat vidurnakčio, šiemet dalyvavo kaip niekad daug vaikų, kurie laiką leido šokinėdami ant pripučiamo batuto, laižydami cukraus vatą ar trypdami šokių aikštelėje. Bendryste su artimaisiais ir kaimynais džiaugėsi žurnalistų sutikti emigrantai.

 • Kiaulininkystės komplekse Jonavos rajone – įtariamas AKM protrūkis

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Kauno apskrityje, Jonavos rajone, Šilų kaime, UAB „Beržų kompleksas" kiaulių fermoje, kurioje šių metų balandžio mėnesio duomenimis buvo laikoma 25 131 kiaulė, įtariamas afrikinio kiaulių maro protrūkis (AKM).

 • Paaiškėjo, kuri Utenos rajono seniūnija tapo saugiausia

  Kaip ir kasmet, šiemet taip pat buvo renkama saugiausia Utenos rajono seniūnija. Ja tituluota Vyžuonų seniūnija, kuriai bus įteikta ne tik pereinamoji taurė, bet ir iškaba, žyminti, kad ši seniūnija pripažinta saugiausia Utenos rajono seniūnija 2016 metais.

 • Utenos rajone – trečias afrikinio kiaulių maro atvejis

  Vyžuonų seniūnijoje sumedžiotam antramečiui šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Apie tai informavo Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tai jau trečias AKM atvejis Utenos rajone šiais metais.

 • Patyrusiesiems nuostolių dėl afrikinio kaulių maro – kompensacijos

  Kiaulių laikytojams, patekusiems į afrikinio kiaulių maro (AKM) teritorijas, kuriose taikomi sugriežtinti reikalavimai tiek kiaulių laikymui, tiek jų realizavimui, papildomai skirta apie 1,6 mln. Eur parama.

 • Padėkų ir apdovanojimų liūtis – Vyžuonų miestelio 610 jubiliejuje

  Vyžuoniškiai savo šventę, kaip ir dera, pasitiko su gera nuotaika ir nuveiktų darbų peržiūra, jų įvertinimu, prisikvietę gausybę svečių stebėjosi ir žavėjosi savo gausiu derliumi – vienas iš jų – naujasis Vyžuonų miestelio simbolis žaltys Vyžas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11878
Vakar apsilankė:8403
Šią savaitę apsilankė:11878
Šį mėnesį apsilankė:194236
Viso (nuo 2015-02-16):8281887
Šiuo metu naršo:
163
2018-05-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!