Utenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis
AktualijosUtenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis
2016 birželio 09, Ketvirtadienis 13:28

Utenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis

Utenos rajone – pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro atvejis
 • 5 foto

Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Utenos VMVT) informavo, jog šių metų birželio 6 dieną gyventojas telefono skambučiu pranešė, kad Stalnioniškio kaimo miške (Vyžuonų sen.) rasta suaugusio šerno gaišena. Atvykus specialistams, gaišena buvo saugiai supakuota ir išsiųsta į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą afrikinio kiaulių maro (AKM) ligai nustatyti. Gaišenos gulėjimo vietoje ir apie ją atlikta dezinfekcija autorizuotais biocidais, skirtais afrikinio kiaulių maro sukėlėjui nukenksminti.

 

Birželio 8 dieną remiantis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliktų tyrimų protokolo išvadomis, Utenos VMVT konstatavo, jog medžiotojų klubo „Vyžuonos" medžioklės plote rastam nugaišusiam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras.
Paaiškėjus, kad Stalnioniškio kaime aptiktas afrikinio kiaulių maro židinys, nustatyta 3 km ligos židinio apsaugos zona, šioje vietovėje pastatyti perspėjantys ženklai.
Kadangi į 3 kilometrų spindulio zoną patenka Anykščių rajono Svėdasų bei Debeikių seniūnijoms priklausančių kaimų ir viensėdžių teritorijos, apie šį afrikinio kiaulių maro židinį informuota ir Anykščių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Pasak specialistų, Utenos rajono medžiotojų klubui „Vyžuonos" laikinai uždrausta į organizuojamas medžiokles kviestis medžiotojus iš kitų šalies teritorijų. 3 kilometrų spinduliu apie AKM židinį esančiose Vyžuonų seniūnijos Stalnioniškio, Zablūdavos, Pauliukiškių, Starkų, Bėdžių, Čerioškavietės, Karališkio kaimų ir Vyžuonų viensėdžio teritorijose medžiotojai ne mažiau kaip vieną mėnesį, ir ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę galės vykdyti medžioklės plotų apžiūrą, siekiant surasti nugaišusius šernus ir apie rezultatus pranešti Utenos VMVT.
Utenos VMVT primena, jog radus gamtoje nugaišusį gyvūną, būtina vengti tiesioginio kontakto su gaišena, jos neliesti, nevartyti. Apie radinį nedelsiant pranešti Utenos VMVT (tel. 8 389 51933, 8 389 55841, 8 687 38638, 8 682 20 491 ar nemokama VMVT linija 8 800 40403) ir vykdyti tolimesnius pareigūnų nurodymus.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Utenos VMVT nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyžuonose – sakurų sodas

  Vyžuonų miestelis šį pavasarį sulaukė stulbinančios dovanos – šalia šv. Jurgio bažnyčios, ant kalno šlaito, pasodintas sakurų sodas.

 • Jolita Bučelienė: „Kiekvienas vaikas turi pačią geriausią mamą“

  Yra žmonių, kurie savo šiluma ir rūpesčiu sugeba ap­glėbti ne tik pačius artimiausius, bet ir svetimus žmo­nes. Viena iš jų – keturių dukrų mama Jolita Bučelienė, neseniai tapusi Vyžuonų seniūnijos seniūne. Šilta, pa­prasta, kartu veikli, energinga bei ryžtinga moteris pri­sipažino, kad šeima jai – svarbiausias gyvenimo tikslas.

 • Šventėje trūko tik keptų karvelių

  Vyžuonose šeštadienį vykusi tradicinė kraštiečių šventė prasidėjo žygiu po Vyžuonų apylinkes, vėliau persikėlė į miestelio stadioną, kur susirinkusiųjų laukė projekto „Prisijungusi Lietuva“ programa, „Eismo saugumas bendruomenėse“ užduotys, chna laikinųjų tatuiruočių gamyba bei sportinės rungtys. 14 val. Šiaudinių kaime buvo šventinami paminklas ir kryžius.

 • Vyžuoniškė apstulbusi: meistro uodegą išsuko priklausomybė alkoholiui

  Nuo seno tikima, kad skolas reikia atiduoti iki Kūčių, tačiau vyžuoniškės Veronikos Laurutienės ši liaudies išmintis neguodžia, mat savo pinigų, sumokėtų meistrui, žadėjusiam atlikti remonto darbus, ji neatgauna jau nuo liepos mėnesio ir, panašu, šiemet tikrai neatgaus.

 • Ugnis įsisuko į tris pastatus

  Rugsėjo 22-os (šeštadienio) vakarą Vyžuonose kilęs gaisras šeimininkams atnešė nemenkų nuostolių – ugnies gniaužtuose supleškėjo dirbtuvės su jose buvusiu turtu. Sudegė medinėse dirbtuvėse buvusios automobilių detalės, nudegė garažo stogas, apdegė sandėlis. Liepsnos prarijo automobilį SUBARU IMPREZA, dar trys automobiliai apdegė.

 • Vyžuoniškiai per miestelio šimtmetį keliavo kartu su Magdute

  Kartą per metus Vyžuonose būna tokia diena, kai miestelio gyventojų skaičius patrigubėja, o gal ir paketurgubėja, kai čia gyvenančius žmones suvienija ypatingas bendrystės ir bičiulystės jausmas, kai visų vyžuoniškių namus ir širdis aplanko išskirtinis jaudulys – tradicinė Vyžuonų miestelio šventė.

 • Senieji metai baigiasi, afrikinis kiaulių maras – ne

  Afrikinis kiaulių maras (AKM), apėmęs pusę Lietuvos teritorijos, nė nesiruošia trauktis. Nuo šių metų pradžios Lietuvos laukinėje faunoje AKM patvirtintas 1 096 vietose 1 934 šernams (221 sumedžiotam ir 1 713 nugaišusių). Tai rodo, kad medžiotojai turi būti aktyvesni, o kiaulių laikytojai išlikti budrūs ir laikytis biologinės saugos tvartuose reikalavimų.

 • Vyžuoniškių bendrijai – 15 metų

  Laikas keičia spalvas, likimus ir žmones. Keičia jis ir visuomenines organizacijas, kurios, sulaukusios tam tikros sukakties, stengiasi ją ypatingai paminėti. Naujai vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ pirmininkei Jolitai Bučelienei atiteko didelių pasiruošimo darbų ir rūpesčių našta – 15 metų bendrijos sukakties šventės minėjimas.

 • „Vyžuona“ minės 15 metų veiklos jubiliejų

  Rugsėjo 16 dieną bus minimas vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona" 15 metų veiklos jubiliejus. Šventės programa prasidės šv. Mišiomis už bendruomenės narius Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje. Vėliau renginys persikels į seniūnijos kiemelį, kurs sukvies šventinis koncertas.

 • Nagingas ūkininkas seną laužą pakeitė neatpažįstamai

  Automobilių tobulinimas, jaunimo vadinamas „tiuningavimu", Lietuvoje jau seniai tapo įprastu reiškiniu, tačiau gražinti savo turimą žemės ūkio techniką ryžtasi retas vairuotojas. Kaliekių kaime (Vyžuonų sen.) ne vienus metus ūkininkaujantis Sigitas Guobužas vos per kelis mėnesius senutėlaitį traktorių „Belarus MTZ-52" pakeitė neatpažįstamai. Ūkininko teigimu, dabar belarusas ne tik gražesnis, bet ir patogesnis – juo važiuoti vienas malonumas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4147
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:16325
Šį mėnesį apsilankė:104736
Viso (nuo 2015-02-16):14128728
Šiuo metu naršo:
129
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!