Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje dėmesys pasiekė ir Uteną
AktualijosIzraelio valstybės ambasados Lietuvoje dėmesys pasiekė ir Uteną
2016 gegužės 18, Trečiadienis 10:37

Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje dėmesys pasiekė ir Uteną

Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje dėmesys pasiekė ir Uteną
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 20 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Praėjusią savaitę Utenos vaikų dienos centre „Draugystė“, įsikūrusiame Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose, viešėjo Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon ir jo asistentė Ana Maizel bei visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje atstovai šiais metais 68-ąsias Izraelio valstybės nepriklausomybės metines nusprendė paminėti lankydami „Gelbėkit vaikus" įvairiuose Lietuvos kampeliuose įsteigtus vaikų dienos centrus. Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje visas šalies gimtadieniui skirtas lėšas panaudojo vaikų kasdienybę pagerinsiančioms higienos, kanceliarinėms priemonėms, buitinei technikai, stalo žaidimams įsigyti.

Šių metų balandžio 1 d. pradėjusį veikti vaikų dienos centrą „Draugystė" lankantys vaikai turi galimybę užsiimti įvairiomis veiklomis – padedami socialinių pedagogų atlikti namų darbus, žaisti lavinamuosius ir stalo žaidimus, kurti įvairius rankdarbius ir pan. Čia lavinami tėvų bei vaikų socialiniai, bendravimo įgūdžiai, ugdomas savarankiškumas, atsakingumas, bendromis veiklomis siekiama pagerinti šeimų tarpusavio santykius.
Nuoširdumo nestokojantis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje kreipdamasis į vaikų dienos centro lankytojus, darbuotojus ir kitus svečius sakė, kad švenčiant gimtadienį svarbu galvoti ne tik apie žvakutėmis papuoštą tortą ar dovanas, bet ir apie tai, ką galime duoti kitiems. Priminęs visiems, kad prieš 75 metus Utenoje gyveno ir ne vieną parduotuvę valdė žydai, A. Maimon tikino, jog viena pagrindinių šios tautybės žmonių vertybių yra dalijimasis. „Nėra didesnio malonumo, kaip matyti laimingą vaiką ir šypseną jo veide", – sakė Utenoje viešėjęs ambasadorius. Be kitų gėrybių, kurios į vaikų dienos centrą plaukti pradėjo dar gegužės mėnesio pradžioje, vaikus pasiekė ir asmeninės dovanos – Izraelio valstybės vėliavos spalvomis išmargintos kuprinės, kuriose jie galės nešiotis mokymosi priemones ar asmeninius daiktus.

Daugiau apie tai skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena" numeriuose.

Autorės nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • VTEK pataria: dovaną priimti ar mandagiai atsisakyti

  Priimdami draudžiamas dovanas viešojo sektoriaus atstovai kelia visuomenei abejonių savo veiklos skaidrumu. Kada dovaną ar paslaugą galima priimti, o kada ne – tokias rekomendacines gaires pateikė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

 • Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?

  Nors per šventes vis garsiau ir dažniau kalbama apie tikrus jausmus, geras emocijas ir buvimą kartu, tačiau dovanos vistiek išlieka reikšmingos. Juk gera ne tik gauti dovanas, tačiau ir jas dovanoti, tad nereikėtų švenčių metu visiškai atriboti nuo mažų, jaukių dovanėlių, kurios tikrai gali suartinti.

 • Naudingi patarimai šventinius pirkinius perkantiems svetur

  Artėjant žiemos šventėms puoštis ima ne tik miestai, bet ir parduotuvių vitrinos, o gausūs šventiniai pasiūlymai – nemokamas prekių pristatymas, speciali kaina, dovanų rinkiniai – mirgėte mirga tiek prekybos vietose, tiek internetinių parduotuvių tinklalapiuose. Įkvėpti Kalėdų nuotaikos ir siekdami išvengti pernelyg didelio šventinio šurmulio, daugelis dovanų metui ruošiasi iš anksto, todėl Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pataria, ką svarbu žinoti, jei dovanas pirksite užsienyje.

 • Nauja vestuvių tradicija: vietoje gėlių – gyvūnų ėdalas

  Lietuvoje vis daugiau jaunavedžių atsisako gėlių, kurias dovanoja vestuvių svečiai. Besituokiančios poros savo šventės dalyvių prašo gėlėms – trapiam ir laikinam grožiui – skirtus pinigus geriau išleisti kilniam tikslui: nupirkti ėdalo beglobiams gyvūnams, žaislų ar knygų be tėvų augantiems vaikams ir pan. Toks jaunavedžių sprendimas pamažu tampa šiuolaikinių vestuvių tradicija. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – sąmoningas požiūris nesvetimas ir uteniškiams.

 • Gydytojo iš Izraelio sėkmės paslaptis – šeimos tradicija

  Maloniai nustembi, kai praveri Utenos implantologijos klinikos duris, o ten tave pasitinka pavargęs po ką tik atliktos operacijos, bet plačiai besišypsantis tarptautinio masto gydytojas odontologas-chirurgas iš Izraelio. Gydytojas Avi Kuperschlag ne tik profesionalas bei inovatorius savo profesinėje srityje, bet ir puikus fotografas laisvalaikiu bei malonus pašnekovas, beje, puikiai kalbantis lietuviškai. Kalbėjomės su Avi apie dantų gydymo naujoves, kurias jis atsivežė į Uteną, apie tai, kaip jis atsidūrė Lietuvoje, paskui – Utenoje, ir apie uteniškius pacientus.

 • Anykščių rajono mokiniai keliaus į Izraelį

  Vasario 7 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kuris susitiko su Anykščių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, Anykščių Jono Biliūno, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų mokiniais.

 • 123 uteniškiai prisipažino gavę paskolas ar brangias dovanas

  Apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, kurios neprivalėjo būti deklaruojamos, o sandoriai nepatvirtinti notaro, ir kurios buvo ar bus panaudotos brangiam turtui įsigyti Utenos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pranešė 123 Utenos rajono gyventojai. Bendra deklaruota suma – daugiau nei 2,2 mln. eurų. 98 Utenos rajono gyventojai deklaravo daugiau nei 808 tūkst. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų, dar 25 rajono gyventojai – apie 1,4 mln. eurų pasiskolintų lėšų.

 • Mokiniai dovaną įteikė vaikams, laukiantiems Kalėdų stebuklo

  Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai kartu su šios įstaigos vadove Milda Surviliene aplankė Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrą. Atvyko ne tuščiomis, o su dovanomis – jos atiteks socialiai remtinų šeimų atžaloms.
  Tokia gerumo akcija, kurią inicijuoja Rapolo Šaltenio progimnazija, šiais metais – ne pirmoji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4408
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:28412
Šį mėnesį apsilankė:116823
Viso (nuo 2015-02-16):14140815
Šiuo metu naršo:
134
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!