Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
AktualijosTarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
2016 sausio 28, Ketvirtadienis 09:31

Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai
 • 5 foto

Kaip įprasta, paskutinį mėnesio ketvirtadienį į vykusį posėdį susirinko Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Politikų darbotvarkėje – 38 klausimai, keturios iš jų – informacijos. Posėdyje, kuriam pirmininkavo meras Alvydas Katinas, nedalyvavo Vilius Jasiūnas, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

Pirmuoju balsavimu Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės 2016–2018 metų strateginį veiklos planą.
Pritarę Utenos miesto vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijai ir jos daliniam finansavimui, politikai nusprendė plėsti socialinio būsto fondą Utenos rajono savivaldybėje.
Projekte „Socialinio būsto fondo plėtra Utenos rajono savivaldybėje“ Utenos rajono savivaldybės administracija vykdys pareiškėjo funkcijas. Projekto preliminari vertė – 498 295,00 Eur. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro iki 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Savivaldybės administracijos įnašas – ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti vietos projekto išlaidų, kurių nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos. Netinkamas finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinas išlaidas, pareiškėjas apmokės nuosavomis lėšomis ir užtikrins projekto tęstinumą penkis metus po projekto įgyvendinimo pabaigos.
Projektu bus siekiama sumažinti Utenos rajono savivaldybės finansinę naštą ir padidinti Utenos rajono savivaldybės socialinio būsto fondą, siekiant išplėsti galimybes apsirūpinti būstu asmenims ir šeimoms, turintiems teisę į socialinio būsto nuomą. Planuojama, kad savivaldybė 2017-2020 m. įsigis, rekonstruos ar remontuos gyvenamosios paskirties patalpas ar būstus, kuriuos pritaikys 20 vnt. socialinio būsto paskirčiai. Taip pat numatyta gyvenamųjų namų, butų pirkimas, jų pritaikymas neįgaliųjų poreikiams. Kandidatai į socialinį būstą bus atrenkami pagal savivaldybės sudarytose asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąrašuose esančių ir ilgiausiai socialinio būsto nuomos laukiančių asmenų ir šeimų poreikius. Projektas bus įgyvendinamas be partnerių.

Utenos rajono savivaldybės taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą. Šalies mokiniai jau naudojosi šiomis lėšomis paskutinius tris praėjusių metų mėnesius, finansavimas buvo pratęstas. Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatomos NVŠ lėšos kaip speciali tikslinė valstybės dotacija savivaldybėms, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.
Utenos rajono savivaldybė gaus 123 600 Eur devyniems mėnesiams NVŠ programoms finansuoti. Į NVŠ lėšas negali pretenduoti bendrojo ugdymo mokyklos, bet programas gali kurti pedagogų grupės ar pavieniai mokytojai. Pinigai paskirstyti savivaldybėms pagal praėjusių mokslo metų mokinių skaičių. Rekomenduojama lėšų suma vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį. Teiktame tvirtinti tvarkos apraše numatyti ir lėšų didinimo bei mažinimo vienam mokiniui atvejai, išskirti Savivaldybės prioritetai programoms. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa.

Apie kitus Tarybos sprendimus skaitykite laikraštyje „Utenos diena" .

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Neringos Jonavičienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tarybos posėdis prasidėjo nuotaikingais sveikinimais

  Prieš prasidedant Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) pirmam šių metų posėdžiui buvo sveikinti jubiliatai. Pirmas dėmesio susilaukė socialdemokratas Virginijus Keraminas, kuris praėjusių metų gruodžio 29 dieną sulaukė gražios 55-erių metų sukakties. V. Keraminas, dėkojęs už dėmesį, prabilo eilėmis, tuo užkrėsdamas ir visus kitus sveikintojus.

 • Tarybos posėdyje – svečiai iš Šventosios žemės

  Ketvirtadieniui prieš prasidedant Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdžiui, politikų pasveikinti atvyko šiuo metu iki sekmadienio Utenoje viešinti Beit Sahour (Palestina) tautodailininkų delegacija. Svečiai gruodžio 18 d. su tradicinių amatų centru „Svirnas“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Beit Sahour tautodailininkų dirbinius iš švento medžio alyvmedžio bus galima pamatyti bei įsigyti kalėdinėje mugėje šeštadienį – ji vyks Utenos daugiafunkciame sporto centre. Delegacijos vadovas Usama Allati iš Šventosios žemės perdavė sveikinimus visiems uteniškiams ir padėkojo už gražų delegacijos priėmimą Utenoje.

 • Tarybos posėdyje apdovanoti sportininkai ir įteiktos taurės

  Paskutinę spalio mėnesio dieną, spalio 31-ą, į Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdį susirinko visi 25 rajono politikai svarstyti patvirtintų 26 darbotvarkės klausimų.

 • Rajono politikai rinkosi į Tarybos posėdį

  Ketvirtadienio rytą prasidėjo Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis, kurio pradžioje Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas paviešino socialdemokratų frakcijos siūlymą įtraukti į darbotvarkę papildomą 24 klausimą, susijusį su biudžetinių įstaigų aprašo pakeitimu. Posėdyje iš 25 Tarybos narių nedalyvavo opozicijos narė Daiva Pečionė.

 • Tarybos posėdis su siurprizu, arba naujų madų paradas

  Šiandien, paskutinį spalio ketvirtadienį, rajono politikai, susirinkę į eilinį kasmėnesinį posėdį, nutarė svarstyti 30 klausimų ir išklausyti dvi informacijas. Informacijos gana įdomios: viena – apie vykdytus viešuosius pirkimus, kita – apie politikų supažindinimą su savivaldybės nenaudojamuoju, nereikalingu turtu, laisvais žemės sklypais ir jų panaudojimo perspektyvomis.

 • Tarybos posėdis prasidėjo sporto apdovanojimais

  Ketvirtadienį, rugsėjo 27 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis prasidėjo džiugia žinia – į posėdį atvyko sporto organizacijų svečiai.

 • Tarybos posėdis prasidėjo apsižodžiavimais apie vištą ir kiaušinį

  Paskutinį šio mėnesio ketvirtadienį dėl informacinių technologijų sutrikimų rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis prasidėjo kiek vėliau. Jame nedalyvavo Gražina Kuliešienė ir Darius Šinkūnas. Svarstyta darbotvarkė, kuri buvo papildyta dviem klausimais. Tarybos nariai balsavo rankų pakėlimu, nes neveikė elektroninis balsavimas. Vienbalsiai papildžius darbotvarkę, taip pat vienbalsiai balsuota ir už 28 darbotvarkės klausimus.

 • Tarybos posėdis prasidėjo čekų delegacijos pasveikinimu

  Ketvirtadienį rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo netradiciškai, jame be politikų, savivaldybės administracijos darbuotojų ir žurnalistų dalyvavo svečiai iš Trebono miesto (Čekijos Respublika), su kuriuo savivaldybė turi pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį.

 • Tarybos posėdyje – svarbūs Utenai klausimai

  Ketvirtadienį, lapkričio 30 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdyje buvo svarstyti 33 klausimai. Posėdyje nedalyvavo liberalas Robertas Miliauskas, nes buvo išvykęs.

 • Tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs klausimai

  22 – tiek ketvirtadienį, gegužės 25 dieną, Utenos rajono savivaldybės tarybos narių susirinko į kiekvieną mėnesį vykstantį posėdį. Darbotvarkėje buvo svarstyti 26 klausimai, iš kurių – keturios informacijos. Pirmu klausimu buvo svarstomas 2017 metų fizinių asmenų žemės sklypo neapmokestinamojo dydžio nustatymas. Liberalų sąjūdžio frakcija pateikė alternatyvą siūlomam projektui, kolegas palaikė konservatoriai. Tarybos narių dauguma alternatyvai nepritarė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7464
Vakar apsilankė:9441
Šią savaitę apsilankė:16905
Šį mėnesį apsilankė:227480
Viso (nuo 2015-02-16):12578914
Šiuo metu naršo:
164
2020-02-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!