Ar po tėvų santuokos nutraukimo galima pakeisti pavardę vaikui
AktualijosAr po tėvų santuokos nutraukimo galima pakeisti pavardę vaikui
2015 spalio 08, Ketvirtadienis 09:58

Ar po tėvų santuokos nutraukimo galima pakeisti pavardę vaikui

Ar po tėvų santuokos nutraukimo galima pakeisti pavardę vaikui

Klausimas:
Su vyru esu nutraukusi santuoką prieš 10 metų, viena auginu vaiką. Norėčiau vaikui pakeisti pavardę (po santuokos nutraukimo susigrąžinau savo mergautinę pavardę), tačiau vyras nesutinka dėl vaiko pavardės keitimo. Ar yra būtinas jo sutikimas.

Atsako teisingumo ministras Juozas Bernatonis

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą vaikams suteikiama teisė įgyti bendrą tėvų pavardę ar vieno iš tėvų pavardę, kai jų pavardės yra skirtingos. Dėl vaiko pavardės keitimo reikėtų kreiptis į savo deklaruotos gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės metrikacijos įstaigą. Jeigu gyvenate užsienyje ir neturite gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje, prašymą dėl pavardės pakeitimo galite pateikti paskutinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės metrikacijos įstaigai arba Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigai.
Priėmusi prašymą ir įvertinusi kitus, su pavardės pakeitimu susijusius dokumentus, civilinės metrikacijos įstaiga kreipsis į Teisingumo ministeriją, siūlydama pakeisti pavardę arba jos nekeisti. Teisingumo ministerija, gavusi civilinės metrikacijos įstaigos pateiktus dokumentus, nuspręs, ar pritarti pateiktam siūlymui. Civilinės metrikacijos įstaiga, gavusi Teisingumo ministerijos nuomonę dėl pateikto prašymo keisti pavardę ir atlikusi kitus reikalingus veiksmus, informuos pareiškėją apie pavardės pakeitimo procedūros užbaigimą.
Jeigu keičiama nepilnamečio vaiko pavardė, tai kartu su nustatytos formos prašymu, kuris Jums bus pateiktas civilinės metrikacijos įstaigoje, ir vaiko gimimo liudijimu civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateikiamas kito iš vaiko turimų tėvų rašytinis sutikimas ir vaiko, jeigu jam yra suėję 10 metų, rašytinis sutikimas dėl pavardės pakeitimo. Kito iš vaiko turimų tėvų rašytinio sutikimo nereikalaujama, kai jam teismo sprendimu yra neterminuotai apribota tėvų valdžia. Visais kitais atvejais, jeigu vaiko tėvas nurodytas vaiko gimimo liudijime, nepaisant aplinkybės, kad esate išsituokę, būtina, kad vaiko tėvas sutiktų dėl vaiko pavardės keitimo. Pastebėtina, kad jeigu su buvusiu sutuoktiniu nepavyksta pasiekti susitarimo dėl vaiko pavardės keitimo, turite teisę kreiptis į teismą su prašymu pakeisti vaiko pavardę be kito iš vaiko turimų tėvų sutikimo. Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad teismų praktikoje pasitaiko atvejų, kuomet tokie pareiškimai nėra tenkinami.
Kilus papildomiems klausimams dėl vaiko pavardės pakeitimo procedūros, dokumentų pateikimo, įvertinę pateiktą prašymą, išsamią informaciją galėtų suteikti civilinės metrikacijos įstaigos, į kurią kreiptumėtės, darbuotojai.
Šiame atsakyme pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturėtų būti vertinama kaip oficialus teisės aiškinimas ar konkrečiu atveju priimtas sprendimas.
Daugiau informacijos teisinio švietimo klausimais ieškokite Teisingumo ministerijos interneto svetainėje http://www.tm.lt/klausimai/duk

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1000
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47473
Šį mėnesį apsilankė:80190
Viso (nuo 2015-02-16):14104182
Šiuo metu naršo:
97
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!