Dulkėse skęstantis Aukštakalnis tapo ginčų židiniu
AktualijosDulkėse skęstantis Aukštakalnis tapo ginčų židiniu
2015 liepos 02, Ketvirtadienis 11:39

Dulkėse skęstantis Aukštakalnis tapo ginčų židiniu

Dulkėse skęstantis Aukštakalnis tapo ginčų židiniu
 • Lina NARČIENĖ
 • 7 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Jau kurį laiką Aukštakalnio mikrorajone – kaip po karo. Kvartalą dulkėse skandina technikos rausiami grioviai, juose triūsia būriai darbininkų – įsisiūbavo neseniai pradėti kvartalinių šilumos tiekimo tinklų ir įvadų į daugiabučius namus rekonstrukcijos darbai, kuriuos rengiamasi užbaigti rugpjūčio pabaigoje.
Tačiau nelyginiais numeriais pažymėtų gyvenamųjų namų pusėje vyksta ne vien darbai – čia netrūksta ir aistrų: gyventojai piktinasi laikinais nepatogumais – jų automobiliai įkalinami aplink grioviais iškastose aikštelėse, o darbininkai verkšlena, kad žmonės esą nesupratingi ir nepakantūs vykdomiems darbams.

Atkirto nuo pasaulio

Į redakciją paskambinusiai uteniškei Ievai Šakalienei, gyvenančiai Taikos gatvėje 31-uoju numeriu pažymėtame daugiabutyje, šią savaitę trūko kantrybė: automobiliai aplink apkasti dideliais grioviais, išvažiuoti esą neįmanoma. Be šių nepatogumų Aukštakalnio mikrorajono gyventoja dar piktinosi ir tuo, kad grioviai nėra aptverti nei „stop" juosta, nei specialiai tam pritaikytomis tvorelėmis, tad per juos šokinėjantys kvartalo vaikai gali bet kada prišaukti bėdą. „Nebeįmanoma gyventi. Įsivaizduokite, kaip mums patekti į namus, kaip aplink išrausta. Į daugiabutį patenkame tik apėję aplink, nuo pušyno pusės. Nutraukė interneto laidus, todėl antra diena sėdime be jokio internetinio ryšio ir televizijos", – savo skauduliais pasidalijo I. Šakalienė, tokiomis sąlygomis gyvenanti jau kokias tris savaites.
Pašnekovė tikino, kad ne kartą bandė kalbėtis ir su pačiais darbininkais, tačiau jie ne tik nenori apie tai kalbėtis, tačiau ne visuomet etiškai elgiasi atsakydami į vieną ar kitą gyventojų pateiktą klausimą. „Be to nakčiai paliko įjungtą generatorių – jis be perstojo ūžė visą naktį, nedavė miegoti", – prisiminė Ieva, po bemiegės nakties paskambinusi Aukštakalnio seniūnaitijos seniūnaičiui Dariui Pakajavui tam, kad jis padėtų užpūsti tarp gyventojų ir darbuotojų įsiplieskusią nesantaikos kibirkštį.
Prieš porą dienų pašnekovė vėl kreipėsi į darbuotojus. Moteriai rūpėjo tai, kada bus galima išvaduoti savo automobilį iš griovių gniaužtų. Jai buvo atsakyta: „Juk turėjote laiko išvaryti savo automobilius, tad ko čia piktinatės". Tačiau moteris dievagojosi, kad niekas neinformavo apie tai, kad aplink automobilių aikštelę bus rausiami grioviai. Taip pat niekas nė neužsiminė ir apie tai, kad gyventojai pasirūpintų savo automobiliais ir juos pastatytų gretimose aikštelėse.
Norėdami išspręsti esamą situaciją, daugiabučių namų kiemuose ėmė burtis ir šnekučiuotis kaimynai, ieškoti išeities, kaip išvažiuoti iš automobilių stovėjimo aikštelės. Kaip pabrėžė I. Šakalienė, Taikos g. 31 name yra sergančių senjorų, kuriems bet kurią minutę gali tekti šauktis greitosios pagalbos medikus.
Moteris pasakojo, kad vieni kaimynai įsigijo baldų, tačiau baldus atvežęs automobilis negalėjęs įsukti į kiemą.

Gyventojams trūksta supratingumo

Trečiadienio priešpietę darbus vykdančios bendrovės „Utenos melioracija" darbų vykdytojas Romas Valiulis geranoriškai sutiko parodyti laikiną per pušyną vedantį keliuką, pro kurį gali išvažiuoti Taikos gatvės 31-o ir kitų daugiabučių namų gyventojai. Pasak R. Valiulio, sprendimas jau yra, tad jis neįžvelgia jokių problemų ir gyventojai esą piktinasi be jokio reikalo. „Ne jie turėtų piktintis, bet mes. Mato, kad reikia kasti trasą, o darbų pradėti negalime todėl, kad aikšteles užstato automobiliais", – aimanavo R. Valiulis, kuris dievagojosi, jog iš anksto žmonės buvo informuojami užklijuojant lapukus ant automobilių langų.
Darbų vykdytojas parodė iškastą trasą, kurios sujungti iki šiol negali todėl, kad perkasus į vieno daugiabučio kiemą vedantį keliuką aikštelėje esantys automobiliai negalėtų išvažiuoti. Apie tai gyventojai žino, tačiau antrą savaitę nesiima jokių veiksmų.
Darbuotojai kvietė policiją, tačiau atvykę pareigūnai tik skėsčiojo rankomis – jie juk negali ištempti visų automobilių.
Apie tai, kad darbininkai neetiškai elgiasi su gyventojais, Romas Valiulis girdi pirmą kartą.
„Aš dėl laikinų nepatogumų suprantu ir gyventojus, tačiau ką darysi – reikia pakentėti ir išlaukti iki to momento, kada visiems bus gerai: ir mums, ir jiems", – samprotavo pašnekovas.
Kelias dienas gyventojų ir darbininkų problemas bandė spręsti ir Aukštakalnio seniūnaitijos seniūnaitis Darius Pakajavas, kreipėsi į kelias institucijas, tačiau, pasak jo, šiandien darbininkams galima tik patarti griovius apjuosti apsauginėmis juostomis, pavojingesnes vietas – tvorelėmis. O gyventojams belieka būti šiek tiek atlaidesniems ir supratingesniems.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Subaru“ susidūrimas su pėsčiąja baigėsi tragiškai

  Antradienį, rugpjūčio 14 dieną, apie 15.32 val., Utenoje įvyko itin skaudi nelaimė. Taikos gatvėje, netoli daugiabučio namo Nr. 13, blaivaus uteniškio (gim. 1979 m.), gyvenančio Vilniaus gatvėje, vairuojamas automobilis „Subaru Forester“ partrenkė staiga į važiuojamąją kelio dalį išėjusią senolę (gim. 1939 m.). Dėl patirtų kūno sužalojimų – smegenų sutrenkimo bei daugybinių kairiojo blauzdikaulio lūžių – nukentėjusioji paguldyta į Utenos ligoninės Reanimacijos skyrių.

 • Nelaimė Aukštakalnyje: priežastis gali būti itin reta

  Penktadienio popietę daugiabučio namo, esančio Aukštakalnio g. 78, trečio aukšto balkone kilo gaisras. Sudegė viduje buvę namų apyvokos daiktai, išdužo virtuvės langas ir stiklinės balkono durys, aprūko virtuvės bei kambario sienos ir lubos. Buto savininkai džiaugėsi tik tuo, kad ugniagesiams gelbėtojams pavyko sutramdyti ugnį ir ji neišplito į kambarius, nes jie, kaip ir virtuvė, iškalti mediena.

 • Eismo įvykis Utenoje: kaltininkas nugabentas į ligoninę

  Rugpjūčio 9 dieną, prieš 15 val., Utenoje, Kupiškio ir Aukštakalnio gatvių sankryžoje, nereguliuojamoje šviesoforu, įvyko avarija.

 • Azoto trąšų normos šiemet turės būti didesnės

  Jau daugiau kaip dešimtmetį Žemės ūkio ministerijos užsakymu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorijos specialistai šalyje vykdo mineralinio azoto tyrimus. Ši informacija ypač svarbi žemdirbiams teisingai parenkant azoto trąšų normas. Balandžio pradžioje atlikti tyrimai rodo, kad šį pavasarį mineralinio azoto Lietuvos dirvožemyje yra mažai, todėl būtina augalus tręšti papildomai.

 • Laukus jau galima tręšti mėšlu ir srutomis

  Nuo vakar šalyje jau leidžiama tręšti laukus mėšlu ir srutomis. Atsižvelgus į tai, kad meteorologinės sąlygos daugelyje šalies regionų yra palankios aktyviai augalų vegetacijai prasidėti, šiemet skleisti laukuose mėšlą ir srutas galima nuo kovo 15 d. iki lapkričio 15 d. Pagal Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus tai leidžiama daryti nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 15 d.

 • Pasitelkus ES paramą modernizuojami šilumos tiekimo tinklai

  2015 m. balandžio mėnesį užbaigus 2014–2015 m. šildymo sezoną, pradėti vykdyti ne tik šildymo sezono metu Utenos miesto šilumos tiekimo tinkluose nustatytų defektų šalinimo darbai, planiniai remontai bet ir projektai, kuriems skirta Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Aukštakalnio mikrorajono Taikos g. prieigose, nelyginiais numeriais pažymėtų gyvenamųjų namų pusėje, vykdomas projektas „Boilerinės Nr. 9 rajono kvartalinių šilumos tiekimo tinklų ir įvadų į daugiabučius namus rekonstrukcija" bei Naujasodžio mikrorajono Aukštakalnio g. ir Kupiškio plento prieigose „Boilerinės Nr. 12 kvartalinių šilumos tiekimo tinklų ir įvadų į daugiabučius namus rekonstrukcija bei šilumos tiekimo atšakos link labiausiai nutolusių vartotojų rekonstrukcija“.

 • Numatoma rekonstruoti visą Aukštakalnio daugiabučių namų mikrorajoną

  Šios savaitės pradžioje Berlyne vyko Lietuvos ir Vokietijos institucijų atstovų darbiniai susitikimai miestų kvartalų kompleksinės renovacijos klausimais. Pirmieji tokie susitikimai, kuriuos inicijavo Aplinkos ministerija, buvo surengti Berlyne prieš mėnesį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:520
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:24524
Šį mėnesį apsilankė:112935
Viso (nuo 2015-02-16):14136927
Šiuo metu naršo:
66
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!