„Halls Winter Rally“ gerbėjai – su vandalų etikete
Aktualijos„Halls Winter Rally“ gerbėjai – su vandalų etikete
2015 vasario 09, Pirmadienis 09:46

„Halls Winter Rally“ gerbėjai – su vandalų etikete

„Halls Winter Rally“ gerbėjai – su vandalų etikete
 • Vytautas RIDIKAS
 • 9 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kai visi Utenoje ūžė ir džiaugėsi uteniškių automobilių ralio laimėjimu bei nugalėtojais Martynu Samsonu su Mindaugu Varža, kaimų, pro kuriuos driekėsi lenktynių trasos, gyventojai skaičiavo nuostolius ir stebėjosi žiūrovų nežmoniškumu, kultūros stoka, abejingumu. Galima surasti daugiau įvairių epitetų svečiams, atvykusiems pažiūrėti nuostabios žiemos šventės, tačiau – viskas iš eilės.

Iš pievos liko arimas
Anot kaimuose gyvenančių žmonių, viskas būtų buvę kaip visada, bet šiemet, kai vyko devintasis „Halls Winter Rally", buvo šilta, šeštadienį palijo. Pažliugo ne tik kelias, kuriuo lakstė automobiliai, bet ir šalikelės, pievos, kalneliai. Puodžių kaime (Utenos sen.) gyvenanti ūkininkė Akvilė Šimonelienė „Utenos dienai" pasakojo dalykus, kurių net bjauriausiame sapne nesusapnuosi. Jos šiuo metu jau vienos karvutės ganyklos yra šalia namų ir prie pat kelio, kuriuo lenktyniavo ralistai. Pasak moters, su lenktynininkais viskas gerai, tik ji nesupranta, kodėl žiūrovai važinėja po svetimą žemę ir ją bjauroja. Į redakciją ieškoti teisybės atėjusi ūkininkė nuogąstavo, kad nėra kam pasiskųsti, ir pasakojo, su kokiu ralio stebėtojų elgesiu susidūrė. „Utenos dienos" žurnalistai suskubo patikrinti, ką iškrėtė į Utenos apylinkes atvykę svečiai.
Kaip tvirtino Puodžių kaimo gyventoja, į jai priklausančią žemę šalia kelio, kuriuo važiavo lenktynininkai, dar naktį atvyko keletas automobilių, tačiau žmonės, paprašę leidimo čia stovėti kaip ralio sirgaliai, gavo moteriškės pritarimą. „Tik perspėjau, kad nevažinėtų, o vaikščioti gali kur nori. Jie taip ir pasielgė. Tačiau įdienojus vaizdas pasikeitė – kiti atvykę žiūrovai manęs leidimo nebeklausė, – pasakojo moteris. – Kreipiausi į pareigūnus prašydama, kad sudrausmintų važinėjančius po pievas, bet išgirdau atsakymą, kad savivaldybė leido, tai ir važiuoja." Moteris dar bandė prieštarauti, kad per laukus ir jos privačią nuosavybę važinėti su džipais ir keturračiais motociklais niekas neturi teisės, tačiau pastarieji į tai nekreipė dėmesio, tvirtindami, jog jie atvyko palaikyti tik viešosios tvarkos. Ūkininkė savo nuosavybę bandė ginti įvairiais būdais, stovėjo ant savo pievos, kuri jau buvo virtusi bekele, ir grūmojo neklaužadoms, tačiau džipai suko pro šalį ir lėkė kita nuokalne, vėl palikdami gilias provėžas. Anot moteriškės, žalos atvykėliai pridarė bene šešiuose hektaruose, kur anksčiau ji ganydavo savo gyvulius. „Liko arimas. Ką man dabar reikės daryti pavasarį?.." – nedviprasmiškai svarstė viena gyvenanti ūkininkė.
„O laužų kiek pridegino, toje vietoje žolė tikrai nebeaugs. Gal nerašykite šito, dar pakurs ką nors?.." – baiminosi ne vienas kaimo gyventojas, rodydamas į gretimai jų pastatų likusias ralio sirgalių laužavietes. „Gerai, kad neatsitiko nelaimių ir visi likome sveiki", – jau po ralio džiūgavo Šeduikių, Didžialaukio, Puodžių ir kitų kaimų gyventojai.

Girtų buvo pilni laukai
Gretimo Didžialaukio kaimo ūkininkai Gražina ir Gintautas Žviniai irgi negalėjo atsistebėti chuliganiškais atvykėlių poelgiais. „Keturračių, džipų-monstrų – gausybė. Kas juos ir leidžia? Policija visai bejėgė sutramdyti, net per kiemą lekia... Vienas, maniau, jau į kieme stovintį traktorių rėšis, tačiau šiaip taip išsuko ir nurūko. Kur tu jį sugausi?.. Po kiemą vaikštant reikėjo dairytis į šalis, kad nenutrenktų..." – stebėjosi ūkininkė G. Žvinienė.
„Aš nesuprantu, kas čia Lietuvoje per žiūrovai. Jie atvyksta ne pasimėgauti gamta, įkvėpti gryno oro, bet gerti. Ir tiek nusitašo, kad net nebepaeina", – stebėjosi moteris, nesuprasdama, kodėl važiuojant į tokią pramogą reikia prisigerti iki žemės graibymo. „Girtų vyrų ir jaunuolių buvo pilni laukai", – tvirtino žemdirbiai.
Kaip sakė vieno kaimo gyventojai, paskutiniai ekipažai iš laukų pasitraukė tik apie 21 val., kai Utenoje jau vyko koncertai. Pasibaigus raliui, prie buvusių trasų linksmybės ir besaikis alkoholio vartojimas truko dar ilgai. Vienas iš gyventojų sakė netikintis, jog žiūrovai prie vairo sėdo blaivūs. „Apie tai būtinai reikia parašyti į laikraštį, kad visi sužinotų ir policija tokius atvykėlius labiau kontroliuotų", – baimindamiesi dėl savo saugumo „Utenos dienai" pasakojo žmonės.
„Bandžiau prieštarauti, kad vagia mano malkas, kurios man kainuoja, tai jie atsakė, kad greičiau nešdinčiausi, ir dar pasiūlė ta pačia malka man į veidą duoti", – pasakojo negalinti atsistebėti tokia atvykėlių kultūra ūkininkė G. Žvinienė. Anot moteriškės, atvykėliai buvo girti, taigi nežinia, ko gali iš jų sulaukti.
Ūkininkų G. ir G. Žvinių, kurie laiko apie 50 galvijų bandą, ganyklos irgi nukentėjo. G. Žvinys sakė, jog gali turėti problemų ir su Nacionaline mokėjimų agentūra. „Atvažiuos, patikrins ir ras kelią per žalienas, skirs pievą į dvi dalis, o deklaruota juk vienas plotas", – baiminosi ūkininkas, svarstydamas, kad pavasarį teks kabinti kultivatorių ir suniokotas pievas tvarkyti.

Seniūnas tvirtina pievas atsėsiąs
Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas „Utenos dieną" patikino, kad visas šias problemas žino – nuo pirmadienio neužsiveria durys, žmonės eina ir klausia, ką jiems daryti. Kaip sakė seniūnas, rajono savivaldybės posėdyje buvo nutarta pagalbos kreiptis į melioratorius, kurie pavasarį sutvarkytų nuniokotus laukus ir organizatorių nupirkta žole užsėtų pievas. Todėl žmonės šiuo metu gali kreiptis į seniūniją ir ieškoti nuostolių atlyginimo. „Sutvarkysime ir proto ribose užsėsime, aišku, ne ištisus laukus," – patikino seniūnas.

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Žiemiškas ralio savaitgalis bus pilnas intrigų ir dalyviams, ir žiūrovams

  Šį savaitgalį Utenos ir Molėtų apylinkėse kelius skros Lietuvos automobilių ralio čempionato dalyviai, kurie prieš pirmąjį čempionato etapą „Winter Rally“ jau spėjo pažerti naujienų ir intriguojančių detalių tiek apie savo pasirodymą paskutinį šių metų sausio savaitgalį, tiek apie visą ateinantį sezoną. Tačiau, kaip aiškėja, ralio organizatoriai taip pat nesiruošia nuvilti dalyvių ir sportininkų.

 • Vaidotas Žala dalyvaus „Winter Rally“ Utenoje

  „Agrorodeo“ ekipažas Vaidotas Žala bei šturmanas Andris Malnieks dalyvaus sausio 25–26 dienomis vyksiančiame „Winter Rally“ Utenos ir Molėtų apylinkėse. Pirmajame 2019 metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etape sportininkai varžysis „Škoda Fabia R5“ automobiliu.

 • Uteną šturmuos greičiausias žiemos ralis ir koncertas apie automobilius

  „Eurovizijos" atrankose dalyvaujantys „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ neslepia jausmų automobiliams, tačiau šie jausmai, kaip ir visa jų kūryba, šiek tiek persmelkta ironijos. Grupės nariai prasitaria, jog automobilius gerbia ir myli, tačiau pastarieji mėgsta juos „lepinti“ – jų kelionės į koncertus neretai paženklinamos nuotykiais. Pavyzdžiui, kartą vyrai pametė valstybinius numerius, kelissyk „užkalė“ variklį, per žioplumą bent penkis kartus pozavo greičio radarams ir tai – toli gražu ne visos istorijos.

 • Artėjant žiemos raliui specialistai žarsto patarimus

  Sausio 27-ą dieną Utenos ir Molėtų apylinkėse organizuojamas pirmasis metų festivalis „Winter Rally“. Jau 12-tą kartą vyksiantis žiemos ralis suburs automobilių sporto gerbėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Artėjant festivaliui, kviečiame susipažinti su Edvinu Vašteriu – licencijuotu trasos saugumo viršininku arba tiesiog žmogumi be kurio saugus „Winter Rally“ – neįsivaizduojamas.

 • Pagrindinis ralio trofėjus iškeliavo į Uteną

  „Netikėjau, kad tokio miestiečių ir rajono gyventojų dėmesio susilauks praėjusį savaitgalį ir taip gausią Jonų respublikos šventinių renginių programą papildęs istorinių automobilių ir motociklų ralis", – sveikindamas jo prizininkus ir nugalėtojus kalbėjo Jonavos meras Eugenijus Sabutis.

 • „Versmėje“ – „Rally raid“ čempionato ir taurės batalijų pradžia

  Tik 10 dienų beliko iki gegužės 13-os, kai šalia Ukmergės esančioje „Versmės" trasoje prasidės Lietuvos automobilių „Rally Raid" čempionato ir taurės pirmųjų etapų varžybos, kurias rengia VšĮ „Bekelės fiesta".

 • Pirmasis šalies festivalis atsisveikino iki kitų metų

  Per pirmojo metų festivalio „Halls Winter Rally" uždarymą Vytauto Samsono įmonėje „Umaras" netrūko pagyrų Utenos rajono valdžiai, Molėtų ir Utenos rajonų seniūnijoms, kuriose vyko ralio etapai, specialiosioms tarnyboms.

 • Ralio žiūrovams – keturių šalių virtuvės ir efektingi šou

  „Halls Winter Rally", kuris vyks sausio 27–28 dienomis Utenos apylinkėse, žiūrovai šįmet ne tik stebės geriausių Lietuvos ralio meistrų lenktynes, tačiau ir pramogaus ypač aktyvioje žiūrovų zonoje. Šeštadienį nuo ryto vos už 10 kilometrų nuo Utenos veiks „Halls" festivalio miestelis su gausybe pramogų, vaikų erdve ir net keturių šalių virtuvėmis.

 • Paskelbta pirmojo metų festivalio „Halls Winter Rally“ data

  Šio tradicinio festivalio organizatoriai skelbia, kad „Halls Winter Rally" Utenos ir Molėtų apylinkėse vyks 2017 metų paskutinį sausio savaitgalį, 27–28 dienomis. Dėl šių datų ir žiemos bei automobilių sporto šventės susitarė ralio organizatoriai ir rajonų savivaldybės.

 • „300 Lakes Rally“ globėjas – LR Ministras Pirmininkas

  Septintus metus vykstantis ir jau ne vieną apdovanojimą pelnęs trijų šalių ralio festivalis „300 Lakes Rally" šiemet sulaukė ir Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus įvertinimo. Džiaugdamasis tuo, kad festivalis į vieną gražią šventę apjungia tris kaimynines šalis, Premjeras paskyrė jam savo asmeninę globą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1006
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:13184
Šį mėnesį apsilankė:101595
Viso (nuo 2015-02-16):14125587
Šiuo metu naršo:
80
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!