Daugelis savitarnos automatų nuo Naujųjų priims tik eurus
AktualijosDaugelis savitarnos automatų nuo Naujųjų priims tik eurus
2014 gruodžio 19, Penktadienis 09:16

Daugelis savitarnos automatų nuo Naujųjų priims tik eurus

Daugelis savitarnos automatų nuo Naujųjų priims tik eurus

Nors 2015 m. sausio 1–15 d. bus galima atsiskaityti litais bei eurais, tačiau automatinėms prekybos ir paslaugų teikimo vietoms numatyta išimtis: prekybos centruose įrengtose savitarnos kasose, automobilių stovėjimo aikštelėse esančiuose parkomatuose, taip pat kavos, saldumynų bei kitose automatinėse prekyvietėse nuo sausio 1 d. leista priimti vien eurus. Dauguma pardavėjų ketina pasinaudoti šia išimtimi.

Prekybos tinklo „Iki" parduotuvėse įrengtose savitarnos kasose nuo sausio 1 d. atsiskaityti bus galima tik eurais ir banko kortelėmis. Įprastose kasose sausio 1–15 d. bus priimami ir litai, ir eurai, o grąža atiduodama naująja valiuta.
Tuo tarpu 62 „Neste" degalinėse įrengtuose mokėjimo automatuose pereinamuoju 15 dienų laikotarpiu bus galima atsiskaityti ir litais, ir eurais, o nuo sausio 16 d. – tik euro banknotais arba kortele.
„Kadangi daug klientų pirmosiomis sausio dienomis dar turės ir grynųjų litų, visus degalinių automatus pritaikėme, kad būtų galima atsiskaityti abiem valiutom – ir eurais, ir litais", – pasakojo Audrius Miežys, UAB „Neste Lietuva" Mažmeninės prekybos skyriaus vadovas.
Įmonės „Lukoil Baltija" degalinėse įrengtose savitarnos kasose nuo sausio 1 d. bus priimamos bankinės ir degalų kortelės. Sausio 2 dieną planuojama pradėti įrangos atnaujinimo darbus, kurie visame degalinių tinkle bus baigti iki sausio pabaigos. Pakeitus įrangą, savitarnos kasose bus galima atsiskaityti ir grynaisiais eurais.
Automobilių stovėjimo mokamų vietų automatuose taip pat nebus galimybės atsiskaityti dviem valiutomis – nuo sausio 1 d. bus priimami tik mokėjimai eurais.
„Vilniuje parkomatai veiks paprastai, jų programinė įranga jau dabar yra baigiama ruošti priimti eurus, ir bus įjungta sausio 1 d. T.y. nuo sausio parkomatai priims tik eurus. Taip numatyta ir teisės aktuose: naudojantis automatine paslaugų teikimo įranga, jeigu nėra galimybės atsiskaityti abiem valiutomis, atsiskaitoma eurais", – komentavo Inga Simanonytė, Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė.
Nustatant naujuosius įkainius už automobilių stovėjimo paslaugas vadovaujamasi Rinkliavų įstatymo nuostata: jei rinkliava mažesnė nei 10 eurų, jos dydis nustatomas dešimčių euro centų tikslumu. Todėl gali būti atvejų, kai dėl suapvalinimo iki dešimčių euro centų automobilių stovėjimo paslaugos šiek tiek pabrangs. Pavyzdžiui, šiuo metu Žaliojoje zonoje Vilniuje 1 val. automobilio statymas kainuoja 1 Lt (0,29 euro), Raudonojoje zonoje – 3 Lt (0,87 euro). Nuo kitų metų ši paslauga atitinkamai kainuos 0,3 ir 0,9 euro. Kita vertus, kai kuriose zonose automobilį bus galima pastatyti trumpesniam laikui, todėl minimali paslaugos kaina sumažės.
Pereiti prie atsiskaitymų vien eurais nuo sausio 1 d. planuoja ir bendrovė „Pardavimo automatai", teikianti prekybos iš kavos, vandens, užkandžių pardavimo automatų paslaugas.
„Mūsų naudojamų prekybos automatų mechanizmas – pinigų skaičiuoklis – gali priimti tik litus arba tik eurus. Daugiau nei 60 specialistų dirba kasdien – pertvarkydami prekybos automatus, ruošiasi sausio 1 dienai. Į pinigų skaičiuoklių mechanizmų pakeitimą, perprogramavimą jau investavome per 80 tūkst. litų. Priimti grynus eurus būsime pasirengę", – teigė bendrovės Vilniaus regiono vadovas Tomas Raulynaitis.

Euras.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vėlinės su euru: kapai šiemet puošiami kukliau

  Prekybos tinklo „Maxima" duomenimis, šiais metais ruošdamiesi Vėlinėms ir visų Šventųjų dienai, lietuviai artimųjų kapus rengiasi puošti šiek tiek kukliau: šiuo laikotarpiu aktualioms prekėms jie išleidžia vidutiniškai 3 proc. mažiau nei pernai. Šiemet pačios populiariausios pigiausios ir vidutinės kainos žvakės, gyvos vazoninės bei dirbtinės gėlės. Tikėtina, kad lietuvių apsipirkimo įpročius kiek pakoregavo nuo šių metų pradžios įvestas euras: perkama racionaliau, renkamasi kuklesnės prekės, aktyviau ieškoma žemesnės kainos pasiūlymų bei nuolaidų.

 • Euras kėlė sumaištį Utenoje

  Nuo sausio 1 d. Lietuvai prisijungus prie euro zonos šalių, oficialiai džiūgauta sklandžiu perėjimu prie naujosios valiutos. Išties, jei nekreiptume dėmesio į stringančią bankomatų veiklą, buksuojančią Lietuvos paštų veiklą bei galimybę vyresnio amžiaus žmonėms prisiminti, o jauniems – pajusti mindžikavimo besivyniojančiose eilėse džiaugsmą, mūsų šalyje perėjimas prie naujos valiutos vyko sklandžiau nei kaimynėje Latvijoje. Europos Komisijos apklausos „Flash Eurobarometer 409", atliktos 2014 m. gruodžio 29–30 d., duomenimis, didelė dalis Lietuvos gyventojų grynųjų eurų turėjo dar prieš euro įvedimą, tačiau po sausio 1 d. „Utenos dienos" redakcija sulaukė uteniškių antplūdžio ir klausimų lavinos.

 • Penktadienį vienintele Lietuvos valiuta tampa euras

  Penktadienį, sausio 16 d., baigiasi 15 dienų po euro įvedimo trukęs dviejų valiutų apyvartos laikotarpis ir vienintele teisėta mokėjimo priemone atsiskaitant grynaisiais pinigais tampa euras.

 • Namuose surašinėdami pinigus lankosi sukčiai

  Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad apsimesdami mokesčių inspekcijos darbuotojais gyventojus lanko sukčiai, siūlydami namuose laikomų pinigų surašymo paslaugą. Sukčiai netgi atsineša falsifikuotą deklaraciją „Valstybinės mokesčių inspekcijos deklaracijos dokumentas", į kurią turėtų surašyti turimus litų ir eurų banknotus.

 • Euras – ne žiaurusis Hanibalas, bet jau nekantriai trypčioja prie vartų

  Galima tvirtai pasakyti, kad Lietuvos žmonės jau seniai Naujųjų metų laukė ne tik su džiaugsmu, bet ir su didžiuliu nerimu. Euro įvedimas, be abejo, bus labai svarbus tolimesnei valstybės ir tautos istorijai. Dar niekada taip nežiro kibirkštys nuo sukryžiuotų euro entuziastų ir euro skeptikų iečių. Vieni bendroje Europos valiutoje mato naujas galimybes ir ekonominį suklestėjimą, kiti tuo labai abejoja. Ir vienoje, ir kitoje stovykloje – įtakingi politikai, žinomi ekonomistai. Kol mokslo korifėjai ginčijasi, piliečių balsas jau visai negirdimas. Jiems aiškiai pasakyta – euras bus, litas – jau praeitis. Tik nežinia, kokie praradimai ir atradimai visų laukia. Apie naudą kalbėti visus jau atpratino šiemet vos ne kasdien didėjusios būtiniausių prekių, maisto ir pramoninių, kainos. Nors euras dėl to dar niekuo dėtas.

 • Lietuvos pašto mobilios komandos jau ruošiasi valiutos keitimui

  Nuo kitų metų sausio 2 dienos 330-yje paštų nemokamai bus keičiami litai į eurus. Dalyje šių paštų dirbs mobilios komandos, kurios valiutą keis nustatytu darbo metu.

 • Sąžiningo verslo žemėlapis: Utenos apskrityje aktyviausi – Ignalinos, pasyviausi – Molėtų verslininkai

  Ignalinos ir Utenos įmonės aktyviausiai Utenos apskrityje jungiasi prie Geros verslo praktikos memorandumo, įsipareigodamos nepiktnaudžiauti euro įvedimu. Ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Sąžiningiausio verslo savivaldybė" gruodžio 8 d. duomenimis, pagal sąžiningo verslo reitingą Ignalinos savivaldybė pirmauja ne tik apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje. Utenos savivaldybė kol kas užima šeštą vietą šioje lentelėje.

 • Lietuvos paštas – apie euro įvedimą

  Artėjant euro įvedimui, vis daugiau klausimų sulaukia Lietuvos pašto darbuotojai. Gyventojai domisi, kur bus galima išsikeisti litus į eurus, ar galios pašto ženklai su litų nominalais, kaip dirbs paštai ir pan. Į visus šiuos klausimus atsako Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

 • Dėl euro įvedimo „Maxima“ priims papildomų darbuotojų

  2015 m. sausio 1 dieną įvedus naują nacionalinę valiutą prekybininkams teks didesnis nei įprasta krūvis – dvi savaites pirkėjai galės atsiskaityti dviem valiutomis, per jas turės būti pakeistos visos kainų etiketės, užtikrinant operatyvų atsiskaitymo procesą – dirbti maksimalus kasų skaičius. Siekdamas užtikrinti kuo sklandesnį perėjimą prie naujos valiutos savo klientams ir darbuotojams, prekybos tinklas „Maxima" šiuo periodu papildomai ketina įdarbinti kelis tūkstančius darbuotojų.

 • Mokiniams eurą pažinti padės elektroniniai dienynai

  Būsimus euro naudotojus – mokinius – esminės žinios apie bendrąją euro zonos valiutą pasieks per jiems įprastus elektroninius dienynus, kurie pakeitė tradicines pažymių knygeles ir popierinius dienynus daugelyje šalies mokyklų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8287
Vakar apsilankė:9221
Šią savaitę apsilankė:8287
Šį mėnesį apsilankė:96698
Viso (nuo 2015-02-16):14120690
Šiuo metu naršo:
155
2020-07-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!