Paklausią profesiją galės įgyti 3 tūkst. bedarbių
AktualijosPaklausią profesiją galės įgyti 3 tūkst. bedarbių
2014 gruodžio 08, Pirmadienis 09:03

Paklausią profesiją galės įgyti 3 tūkst. bedarbių

Paklausią profesiją galės įgyti 3 tūkst. bedarbių

„Įgyk paklausią profesiją" – startuojantis nuo gruodžio projektas, skirtas teritorinėse darbo biržose registruotiems bedarbiams. 3 tūkst. darbingo amžiaus nedirbančių gyventojų turi galimybę įgyti naują kvalifikaciją arba patobulinti turimą, dalyvaudami profesinio mokymo priemonėje. Šį projektą įgyvendina Lietuvos darbo birža Europos socialinio fondo lėšomis.

Prioritetas dalyvauti projekte bus suteikiamas žmonėms, atleistiems iš įmonių dėl Rusijos embargo daugumai maisto produktų, importuojamų iš JAV, Kanados, Australijos, Norvegijos Karalystės ir Europos Sąjungos šalių.
Darbo birža kviečia registruotus bedarbius mokytis paklausių darbo rinkoje profesijų, nes darbą lengviau randa tas, kurio kvalifikacija ir kompetencijos atitinka darbo rinkos poreikius ir kuris nebijo konkurencijos darbo rinkoje. Projekto profesinio mokymo priemonė padės jo dalyviams įgyti kvalifikaciją ar patobulinti gebėjimus ir greičiau sugrįžti į darbo rinką.
Numatoma, kad projekto metu 95 proc. dalyvių įgis naują profesiją ar patobulins turimas kompetencijas, o 40 proc. – įsidarbins laisvose darbo vietose ar pradės dirbti savarankiškai.
Projekto trukmė –  14 mėn., projekto vertė – 15 mln. Lt.

Lietuvos darbo biržos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pritarta dėl Darbo biržos pertvarkymo į Užimtumo tarnybą

  Šią savaitę Vyriausybės posėdyje Ministrų kabinetas pritarė Užimtumo ir kitų susijusių įstatymų pataisų paketui, kuriuo Lietuvos darbo birža kartu su teritoriniais vienetais tampa Užimtumo tarnyba – vienu juridiniu vienetu. Taip siekiama didinti teikiamų paslaugų kokybę darbo ieškantiesiems ir darbdaviams, orientuojantis į konkretaus darbdavio poreikius ir konkretaus bedarbio situaciją, bei optimizuoti įstaigos veiklą.

 • Darbo birža: gruodį įdarbinimas sulėtėjo

  Gruodį dėl darbo rinkos sezoniškumo įdarbinimas sulėtėjo – beveik 26 proc. mažiau norinčių dirbti pateko į darbo rinką. Tarpininkauta įsidarbinant 521 asmeniui ir 121 buvo nusiųstas į aktyvios darbo rinkos politikos priemones, 134 pradėjo savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus. Darbo jėgos poreikis šiek tiek smuktelėjo – Utenos teritorinės darbo biržos specialistai darbo neturintiems asmenims galėjo pasiūlyti 393 laisvas darbo vietas, tai beveik 24 proc. mažiau nei praėjusį mėnesį.

 • Greitėja įdarbinimo procesas, mažėja bedarbių

  Preliminariais Lietuvos darbo biržos duomenimis, 14-oje klientų aptarnavimo skyrių pagal naująjį modelį aptarnaujant klientus, trumpėja klientų eilės ir jų laukimo pas specialistą laikas, o darbdaviai gali greičiau sulaukti kandidatų į savo pateiktas laisvas darbo vietas.

 • Augo darbo paklausa ir mažėjo nedarbas

  Praėjusį mėnesį situacija regiono darbo rinkoje buvo palankesnė norintiems įsidarbinti. Utenos teritorinėje darbo biržoje įregistruota – 858 darbo pasiūlymai. Tai 226 daugiau nei kovą. Darbo jėgos poreikis labiausiai didėjo statybos ir paslaugų sektoriuose.

 • Pavasarėjant darbo rinka vėl tapo aktyvesnė

  Darbdaviai vasarį įregistravo beveik 15 proc. daugiau laisvų darbo vietų nei sausį. Daugiausia darbo pasiūlymų registruota siuvėjams, pardavėjams, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams, plataus profilio statybininkams, verslo paslaugų ir pardavimo vadybininkams, apskaitos bei administravimo darbuotojams. Išlieka nekvalifikuotų darbininkų poreikis.

 • Darbo rinka tampa aktyvesnė

  Pavasarėjant Utenos rajone darbo rinka tapo vėl aktyvesnė. Darbdaviai vasarį įregistravo 201 laisvą darbo vietą. Daugiausia galimybių įsidarbinti turėjo darbo biržoje įsiregistravę tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojai, pardavėjai, suvirintojai, šaltkalviai, pardavimo vadybininkai, statybininkai, pagalbiniai darbininkai. Per vasario mėnesį Utenos teritorinės darbo biržos Utenos skyrius į darbo rinką padėjo sugrįžti 301 asmeniui. Padėta įsidarbinti 209 asmenims, iš jų 181 – pagal neterminuotas sutartis. Veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn. laikotarpiui, pradėjo 32 bedarbiai. Į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 67 asmenys.

 • Brendantys iš nedarbo liūno trokšta dirbti savarankiškai

  Portalo udiena.lt skaitytojams pateikiame praėjusių metų Utenos teritorinės darbo biržos apžvalgą: kokie praėjusieji metai buvo bedarbiams? Kokios galimybės įsidarbinti ar persikvalifikuoti ir įgyti kitą specialybę.

 • Šiemet dvigubai daugiau prašymų išduoti leidimus dirbti trečiųjų šalių piliečiams

  Ar atvykstančių dirbti trečiųjų šalių piliečių skaičiaus augimas signalizuoja apie pagerėjusią situaciją darbo rinkoje? Iš dalies taip. Ekonominės krizės laikotarpiu nedarbas buvo labai aukštas, laisvų darbo vietų nedaug, o ir konkurencija dėl kiekvieno darbo pasiūlymo buvo daug didesnė. Atsigaunant ekonomikai laisvų darbo vietų skaičius augo, kartu išryškėjo tam tikrų profesijų darbuotojų trūkumas ir, visų pirma, tai pasakytina apie tarptautinių pervežimų vairuotojus.

 • Išlieka paklausios darbininkiškos specialybės

  Šių metų lapkričio 1 dieną Utenos teritorinės darbo biržos Utenos skyriaus duomenimis teritorijoje buvo įregistruoti 2508 bedarbiai. Jie sudarė 10,0 proc. (9,4 proc. – spalio 1 d.) visos teritorijos darbingo amžiaus gyventojų. Tarp jų – jaunesnių kaip 29 metų amžiaus 532 asmenys. Jaunimo nedarbas sudarė 7,5 proc.

 • Projektas „Išlik darbo rinkoje“ karjeros pokyčiams paskatino 1,8 tūkst. Utenos teritorinėje darbo biržoje registruotų bedarbių

  Ilgalaikiai, vyresni kaip 50 metų ir jauni bedarbiai beveik dvejus metus vykusiame projekte „Išlik darbo rinkoje" įgijo paklausias darbo rinkoje profesijas, reikalingus darbo įgūdžius tiesiogiai darbo vietoje arba keitė darbuotojus jų tikslinių atostogų metu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8554
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:55027
Šį mėnesį apsilankė:87744
Viso (nuo 2015-02-16):14111736
Šiuo metu naršo:
131
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!