Vyžuonaičio ežero prieigų netvarkys, kol neįkurs parko
AktualijosVyžuonaičio ežero prieigų netvarkys, kol neįkurs parko
2014 lapkričio 21, Penktadienis 14:14

Vyžuonaičio ežero prieigų netvarkys, kol neįkurs parko

Vyžuonaičio ežero prieigų netvarkys, kol neįkurs parko
 • Neringa JONAVIČIENĖ
 • 10 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kai visoje šalyje pasitelkus Europos Sąjungos paramą buvo pradėti puošti miestai ir miesteliai, kai buvo pradėtos tvarkyti rekreacinės, žaliosios zonos, šalia Vyžuonaičio ežero gyvenantys žmonės nudžiugo – pagaliau bus sutvarkyta ir šio vandens telkinio pakrantė. Jau tuomet nebeslinks čia žmogystos su pigaus alaus ir vyno buteliais, nebemėtys šiukšlių. Bus iškirsti meldynai ir brūzgynai, gal net stebėjimo kameras įrengs. Tačiau supratę, kad šalia jų namų esančios teritorijos greitu metu urbanizuoti neketinama, ėmė prašyti, kad ji būtų bent išvalyta ir elementariai prižiūrima.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio „Utenos dienoje".

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utena – šiukšlėse skęstantis laimės miestas?..

  Atliekos mūsų vartotojiškoje visuomenėje yra neiš­vengiamas dalykas. Jas turime tvarkingai surinkti ir kiek įmanoma perdirbti. Priešingu atveju paskęsime savo šiukšlių kalnuose. Tačiau ar sugebame jas surū­šiuoti ir tvarkingai pristatyti į tam skirtas vietas? Ar esame sąmoningi ne tik savo miesto, kaimo, bet ir vi­sos planetos gyventojai? Ar galvojame apie savo vai­kų, vaikaičių ateitį, ar remiamės trumparegišku po­sakiu: „Po manęs nors ir tvanas“? Utenoje baigiami atidaryti naujieji pusiau požeminiai konteineriai. Ar naujovė pakeis mūsų mąstymą? Ar tapsime sąmonin­gesni tiek savo, tiek aplinkinių atžvilgiu?

 • Po langais įrengiami konteineriai įaudrino gyventojus

  Tikriausiai ne vienas uteniškis jau pastebėjo daugiabučių namų kvartaluose įrengiamus pusiau požeminius konteinerius, kurie pakeis senuosius, statomus ant žemės. Trečiadienį prasidėjo tokių konteinerių įrengimo darbai Aukštakalnyje, tarp Taikos gatvės 12-o ir 16-o namų. „Utenos dienos" redakciją iškart užplūdo pasipiktinusių aplinkinių namų gyventojų, besiskundžiančių, kad šie darbai atliekami be jų sutikimo, skambučiai. Be to, anot jų, iškertami sveiki medžiai, mažinama automobilių stovėjimo aikštelė, o kur dar gresiantys šiukšlių kaupai šalia konteinerių bei nemalonus kvapas...

 • Baigusiems galioti dokumentams šiukšlių dėžės – ne vieta

  Uostamiesčio policijos pareigūnai pastebėjo, kaip neatsargiai žmonės kartais elgiasi: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriuje pasikeitę ir gavę naujus dokumentus – pasus bei asmens tapatybės korteles – senuosius jie išeidami tiesiog išmeta į šiukšlių dėžę.

 • Utenos rajono gyventojams – nemokami stiklo pakuotės surinkimo konteineriai

  Nuo šių metų rugpjūčio mėnesio Utenos rajono gyventojams pradedami nemokamai dalyti individualūs stiklo pakuotės surinkimo konteineriai.

 • Žmonių įžūlumui nėra ribų: šiukšles išverčia ir privačiuose miškuose

  Radinys privačiame miške vieną antalgiškę ypač nemaloniai nustebino. Aptikusi didžiulę krūvą maišų su automobilių servisų atliekomis, moteris negalėjo atsistebėti žmonių įžūlumu ir abejingumu gamtai. Tačiau tokie piktavaliai kartais elgiasi ir iš anksto neapgalvoję savo veiksmų.

 • Pastačius naują gamyklą, gyventojų laukia auksinės šiukšlių kainos

  Lietuvoje nuo 2016 metų įvestas sąvartyno mokestis – taip norima paskatinti atliekas tvarkyti kitais būdais, o ne laidojant sąvartyne. Tačiau iškilus grėsmei, kad šis mokestis ypač pabrangins šiukšlių išvežimo mokesčius šalies gyventojams, Seimas baigiantis 2015 m. priėmė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nuo 2016 m. įsigaliosiantį mokestį už nepavojingų atliekų sąvartyne šalinamas atliekas sumažinti septynis kartus. Tačiau Utenos regiono atliekų tvarkymo centro (toliau – URATC) direktorius Mindaugas Bobelis gyventojų nepaguodė – jiems šiukšlių išvežimas brangs bent dvigubai, nes reikės išlaikyti mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) įrenginius.

 • Banko išrašas privertė surinkti šiukšles paežerėje

  Utenos rajono savivaldybės tarybos narys ir Leliūnų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Udras portalo udiena.lt redakcijai atsiuntė nuotrauką, ironiškai ją pavadinęs „Kitas padaras" ir dedikavęs konkursui „Žvilgsnis į gamtą". Politikas dėstė, kad rugpjūčio 12-ą po karštos dienos, pavakarę užsuko pasimaudyti prie Kermežio ežero, esančio Leliūnų seniūnijoje. „Poilsiautojų kaip ir nebuvo, tik taip nesijaučiau, nes greta ežero buvo šiukšlynas, o kas paliko galit nuvažiuot – pamatysit, – rašė K. Udras, kartu su laišku atsiuntęs ir užfiksuotus įkalčius – šiukšlių krūvą paežerėje ir joje rastą banko išrašą su nurodyta tikėtinos šiukšlintojos Ramunės vardu ir pavarde. – Geriausiai būtų, jog Ramunė nuvažiuotų susirinkt..."

 • Abiturientai švenčia, komunalininkai pluša it skruzdės

  Paskutiniojo skambučio šventė, prasidėjusi šiąnakt Utenoje, neliko be atgarsio: portalui udiena.lt paskambinę uteniškiai piktinosi, kad šalia „Utenio" stadiono esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje akis bado kalnai šiukšlių – vėjas sklaido popiergalius, tuščius plastikinius išgerto alaus butelius, sulčių pakelius. Taip pat mėtėsi ir sudaužytų butelių šukės.

 • Žiemos ralis baigėsi, bet prisiminimui liko šiukšlių kalnai

  Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas su socialine darbuotoja Rima Petrošiene suorganizavo talką, skirtą pakelėms, kurios „pasipuošė" šiukšlėmis po sausio 30-31 dienomis vykusio žiemos ralio. Iš Pačkėnų, Biliakiemio, Alių, Šeduikių, Puodžių kaimų susirinko 13 socialinių pašalpų gavėjų. Pirmas šiukšlių rinkimo etapas vyko iškart po ralio, tačiau tuomet surinktos ne visos šiukšlės, mat žemė buvo įšalusi ir apsnigta. Per kovo mėnesį vykusią talką surinkta apie 10 maišų įvairių šiukšlių iš pakelių, esančių Puodžių, Alių, Šeduikių kaimuose.

 • Pakrantėse neturi likti šiukšlių

  Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams įkliuvo keturi netvarkingi žvejai. Šie Vokės ir Neries upių pakrantėse žvejoję vyrai nesutiko susitvarkyti aplinkos ir surinkti aplink išmėtytų šiukšlių. Jiems surašyti protokolai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8663
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:55136
Šį mėnesį apsilankė:87853
Viso (nuo 2015-02-16):14111845
Šiuo metu naršo:
144
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!