Rajono savivaldybė žada įsigyti penkis socialinius būstus
AktualijosRajono savivaldybė žada įsigyti penkis socialinius būstus
2014 lapkričio 20, Ketvirtadienis 15:10

Rajono savivaldybė žada įsigyti penkis socialinius būstus

Rajono savivaldybė žada įsigyti penkis socialinius būstus

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui paskirstyti savivaldybėms 11,9 milijono litų socialiniam būstui įsigyti. Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės teigimu, jau šiemet daugiau kaip 300 asmenų ar šeimų gaus socialinį būstą, nes metų pradžioje soc. būstui įsigyti buvo skirta 18,25 mln. litų, o dabar savivaldybes pasieks kone 12 milijonų litų.

Pasak Utenos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyr. specialistės Zitos Paškonienės, 175 tūkstančius litų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija mūsų rajono savivaldybei skyrė šių metų birželio mėnesį, o šiuo metu biudžetą papildys dar 104 tūkstančiai litų – už visą šią sumą – 279 tūkst. Lt – artimiausiu metu bus nupirkti 5 socialiniai būstai: trys butai mieste ir du namai seniūnijose.
Šių metų sausio 1 dienai eilėje socialiniam būstui gauti laukė 278 mūsų rajono asmenys ir šeimos. Šiandien situacija kažkiek pasikeitė, tačiau laukiančiųjų eilė, anot specialistų, nemažėja. „Nuo kitų metų pradžios pasikeis Valstybės paramos būstui įsigyti įstatymas, todėl dėl tam tikrų reikalavimų bus pakoreguotos ir eilės. Įsigaliojus naujam įstatymui, laukiančiųjų sąrašai socialiniam būstui gauti sutrumpės, mat kiekvienas asmuo, įrašytas į sąrašus, kasmet privalės deklaruoti savo turtą ir pajamas", – teigė Z. Paškonienė, suskaičiavusi, kad šiandien rajono savivaldybė turi 178 socialinius būstus: 144 mieste ir 34 seniūnijose.
Į socialinį būstą pretenduoja žmonės, neturintys būsto arba jų turimas neatitinka įstatyme nustatytų sąlygų. Tarp jų – jaunos šeimos, našlaičiai ir likę be tėvų globos asmenys, neįgalūs asmenys (šeimos), šeimos, turinčios tris ar daugiau vaikų. Kasmet laukiančiųjų socialinio būsto eilė šalyje pailgėja maždaug 3 procentais. Šiuo metu socialiniuose būstuose gyvena apie 27, 8 tūkst. šeimų (asmenų), apie 30 tūkst. laukia, kol jiems toks būstas bus suteiktas.
Skirtas lėšas šalies savivaldybės panaudos pradėtų socialinių būstų statyboms finansuoti, esamų pastatų pritaikymui būsto paskirčiai, taip pat naujų socialinių būstų pirkimui.
Iš viso 2014 metais socialiniam būstui bus skirta virš 30 milijonų.

„Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos gyventojai dalyvavo apklausoje: paaiškėjo jų nuomonė

  39 proc. Utenos apskrities daugiabučių gyventojų nenorėtų, kad jų kaimynystėje būtų įrengti socialiniai būstai. Tai paaiškėjo 60-tyje šalies miestų ir miestelių surengus eksperimentą, kurio metu daugiau nei 8 tūkst. daugiabučių gyventojų gavo pranešimus, kad šalia jų gali būti įrengti butai socialiai remtiniems asmenims.

 • Savivaldybės galės greičiau padėti žmonėmis, kuriems reikalingas socialinis būstas

  Lietuvos Seimui pateikti Vyriausybės siūlymai sudaryti sąlygas savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tai reiškia, kad savivaldybės galėtų greičiau padėti žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto. Tokia tvarka būtų palanki ir pačioms savivaldybėms – kur kas greičiau ir paprasčiau nekilnojamąjį turtą išsinuomoti nei nusipirkti.

 • Savivaldybėms –parama socialiniams būstams įsigyti

  Savivaldybės gali jau visu pajėgumu vykdyti socialinio būsto plėtros programą – finansų ministrė Rasa Budbergytė, laikinai einanti socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigas, pasirašė įsakymus skirti finansavimą dar 28 savivaldybėms. Jau pasirašyti 45 tokie sprendimai, tai reiškia, kad tiek savivaldybių turi lėšų socialiniams būstams pirkti ar rekonstruoti. Iš viso Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), kuri prižiūrės projektų įgyvendinimą, yra įvertinusi 57 savivaldybių paraiškas.

 • Socialinė parama būsto neturinčioms varganoms šeimoms – nepigu, bet būtina

  Pastaraisiais dešimtmečiais šalies gyventojų būsto rinkoje vyko dideli poslinkiai. Jei sovietiniais laikais daugiabučiai namai ir juose esantys butai buvo laikomi gerovės viršūne, tai šiandien juose gyvena jau arba senyvi, arba nesugebėję kažkaip prisitaikyti prie naujų ekonominių sąlygų ir naujų technologijų reikalavimų žmonės. Daugelis persikėlė į individualius arba naujos statybos visai kito planavimo namus bei butus. Tačiau dar liko nemažai žmonių, kuriuos netgi primityvių būstų totalinė privatizacija paliko be pastogės. Jiems būtinai reikalinga valstybės, savivaldybių parama.

 • Nuo šiol visiems socialinių būstų nuomininkams – vienodos sąlygos

  Vyriausybei pritarus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui patvirtinti socialinio būsto nuomos sutarties pavyzdinę formą, nuo šiol sudarydamos socialinio būsto nuomos sutartis su nuomininkais galės vadovautis visos šalies savivaldybės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:13685
Vakar apsilankė:15582
Šią savaitę apsilankė:53911
Šį mėnesį apsilankė:122121
Viso (nuo 2015-02-16):13196286
Šiuo metu naršo:
153
2020-04-09
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!