Vyžuonos parko tvarkymui – papildomai beveik vienas milijonas litų
AktualijosVyžuonos parko tvarkymui – papildomai beveik vienas milijonas litų
2014 rugsėjo 08, Pirmadienis 13:23

Vyžuonos parko tvarkymui – papildomai beveik vienas milijonas litų

Vyžuonos parko tvarkymui – papildomai beveik vienas milijonas litų

Praėjusią savaitę Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymą, kuriuo didinamas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimas Vyžuonos parko Utenoje ir jo prieigų kompleksiniam sutvarkymui.

Utenos rajono savivaldybės administracijos vykdomo projekto „Vyžuonos parko ir prieigose esančių viešųjų erdvių sutvarkymas" įgyvendinimui papildomai skirta iki bemaž 952 tūkst. Lt ES fondų lėšų. Dabar šiam projektui iš viso skirta daugiau nei 4 mln. Lt ES fondų paramos.
Papildomų lėšų uteniškiams prireikė dėl padidėjusios rangos darbų kainos po įvykusių viešųjų pirkimų.
Įgyvendinant projektą kuriama miesto aktyvaus poilsio zona ir pritaikoma miesto bendruomenės poreikiams: įrengiama vaikų ir jaunimo žaidimų infrastruktūra, amfiteatrinės aikštelė susibūrimams, apšvietimas, pėsčiųjų takelių jungtys, tiltas per Utenėlės upę, jungtis su miesto sodu, tvarkomi želdiniai, sporto aikštynas ir jo prieigos, ženklinama riedučių-dviračių-riedslidžių trasa, miesto įkūrimo akmens aplinkinės teritorija. Tikimasi, kad įgyvendintas projektas padidins Utenos rajono socialinį ir ekonominį patrauklumą, pagerins gyvenamąją aplinką, suteiks galimybę organizuoti daugiau įvairių renginių bei susibūrimų visuomenei, aktyviai poilsiauti, pritrauks įvairaus amžiaus lankytojų, svečių.
Šis projektas, kuriam jau panaudota apie 1,7 mln. Lt ES lėšų, įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamą priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra".
Pagal minėtą VRM administruojamą priemonę Utenos rajono savivaldybės administracija įgyvendina 11 projektų. Jų finansavimui skirta daugiau nei 48 mln. 280 tūkst. Lt ES fondų lėšų, už atliktus darbus jau išmokėta bemaž 42 mln. 107 tūkst. Lt. Visiškai įgyvendinti 6 šios priemonės projektai – kompleksiškai sutvarkyti Utenio aikštės pastatų fasadai ir viešosios erdvės, Dauniškio ir Vyžuonos parkai, Krašuonos upės krantinės ir Žalgirio bei Gedimino gatvės, miesto sodas, K. Donelaičio gatvės viešosios erdvės.

Vidaus reikalų ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje bus dar vienas parkas

  Ketvirtadienį, birželio 28 dieną, Utenos rajono savivaldybėje projekto vadovas Vainius Pilkauskas ir UAB „Želdynai“ projekto rengėjas Regimantas Pilkauskas pristatė želdynų teritorijos formavimo ir kraštovaizdžio būklės gerinimo Vyžuonaičio parke projektą. Pristatyme dalyvavo Utenos rajono savivaldybės vadovai, projekto organizatoriai Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus specialistai, gyventojai, žiniasklaidos atstovai.

 • Paskelbtas Puodžių parko prie Vytauto Valiušio keramikos muziejaus Leliūnuose projektų konkursas

  Utenos rajono savivaldybės administracija paskelbė Puodžių parko prie Vytauto Valiušio keramikos muziejaus, esančio Topolių g. 1, Leliūnuose, Utenos rajone, įrengimo projektų konkursą.

 • Ką verta aplankyti Lietuvoje?

  Kviečiame keliauti po ypatingą Lietuvą – mūsų krašto saugomas teritorijas. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, kuruojanti nacionalinių ir regioninių parkų veiklą, šią vasarą siūlo aplankyti naujai sutvarkytas ir pritaikytas lankyti vietoves. Kadangi šiais metais Lietuvos nacionaliniai parkai mini 25-metį, tai siūlomi maršrutai daugiausiai drieksis Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionalinių ir Trakų istorinio nacionalinio parko ribose.

 • Latvės domėjosi Utenos parkais

  Birželio 16 dieną Utenos rajono savivaldybėje lankėsi Preili (Latvija) miesto, jau ne pirmus metus bendradarbiaujančio su Utena, delegacija, kurią sudarė Preili rajono merė Maruta Plivda bei Preili rajono savivaldybės Plėtros departamento projektų koordinatorės Liga Upeniece ir Inese Matisone.

 • Į nacionalinius ir regioninius parkus – su lankytojo bilietu

  Nuo gegužės 15 dienos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojai galės paremti saugomas teritorijas ir įsigyti savanorišką lankytojo bilietą. Šią žinią gegužės 6 dieną pristatė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis.

 • Smėlynės parkui kurti – novatoriški pasiūlymai

  Utenos rajono savivaldybės administracija organizavo Smėlynės parko (teritorija prie Smėlio gyvenamųjų namų kvartalo) ir beisbolo aikštelių įrengimo projektų konkursą, kuriame penkis darbus pateikė autoriniai kolektyvai ir autoriai. Šie projektai kurį laiką buvo eksponuojami Utenos rajono savivaldybės administracijos I aukšte – juos įvertinti buvo galima kiekvienam į savivaldybę užsukusiam mūsų rajono gyventojui ar miesto svečiui.

 • Krašuonos parkas taps patrauklesnis miestelėnams ir svečiams

  Gražiai sutvarkyti parkai gražina mūsų miestą ir tarnauja uteniškiams – tai puiki vieta ne tik į darbą ar iš darbo skubantiems, bet ir sportą pamėgusiems miestelėnams.
  Šiuo metu baigiamas tvarkyti Krašuonos parkas, kurio erdvės pritaikytos miesto bendruomenės poreikiams, jis džiugina miesto gyventojus ir svečius.

 • Smėlynės parkas uteniškiams taps traukos centru?

  Utenos rajono savivaldybės administracija organizavo Smėlynės parko (teritorija prie Smėlio gyvenamųjų namų kvartalo) ir beisbolo aikštelių įrengimo projektų konkursą ir šių metų spalio mėnesį 31 dieną buvo gauti penkių autorių ar autorių grupių darbai. Projektai eksponuojami visą gruodį Utenos rajono savivaldybės administracijos patalpose Utenio a. 4, Utena, I aukšte.
  Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vyr. specialistė Jūratė Paragytė kviečia uteniškius aplankyti parodą darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val. ir šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. Viešas projektų aptarimas, dalyvaujant komisijos nariams, kuriame projektus vertins recenzentas, vyks gruodžio mėnesį.

 • Kitąmet uteniškių laukia naujos pramogos

  Kitąmet vasarą tiek mažieji, tiek suaugę uteniškiai galės džiaugtis dar viena pramoga: žaidimo aikštelėmis ir sveikatingumo taku, kurie iki 2015 metų liepos 1 dienos turėtų atsirasti Vyžuonos parke.

 • Pirmasis Lietuvos nacionalinis parkas mini 40 metų jubiliejų

  Aukštaitijos nacionalinis parkas įkurtas kalvotoje ir miškingoje Rytų Lietuvos teritorijoje, maždaug 100 km atstumu į šiaurę nuo Vilniaus, trijų administracinių rajonų – Ignalinos, Utenos ir Švenčionių – sandūroje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1161
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:7177
Šį mėnesį apsilankė:68984
Viso (nuo 2015-02-16):14336144
Šiuo metu naršo:
45
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!