Utenos apskrityje pajamas deklaravo 55 tūkst. gyventojų
AktualijosUtenos apskrityje pajamas deklaravo 55 tūkst. gyventojų
2020 liepos 02, Ketvirtadienis 13:09

Utenos apskrityje pajamas deklaravo 55 tūkst. gyventojų

Utenos apskrityje pajamas deklaravo 55 tūkst. gyventojų

Utenos apskrityje 55 tūkst. gyventojų pateikė pajamų deklaracijas už 2019 metus. Taip pat 7,5 tūkst. gyventojų pateikė turto deklaracijas.

Susigrąžinti mokesčių permokas šiemet galės 28 tūkst. Utenos apskrities gyventojų, kurių deklaruota grąžintina suma 5,4 mln. eurų. Iki šios dienos gyventojams VMI jau pervedė 3,2 mln. eurų. Pažymėtina, kad permokos jas tinkamai deklaravusiems asmenims bus grąžintos iki liepos 31 d.

Apie 13 tūkst. apskrities gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti beveik 5 mln. eurų GPM.
Utenos apskrityje taip pat gauti beveik 29 tūkst. prašymų skirti paramą įvairioms organizacijoms. Pažymėtina, kad pratęsiamas gyventojų pajamų mokesčio dalies skyrimo paramai terminas: tokiu būdu paremti pasirinktą organizaciją, meno kūrėją, politinę partiją ar profesinę sąjungą pajamas laiku deklaravę gyventojai (t. y. iki šių metų liepos 1 d.) galės iki šių metų rugpjūčio 20 d. Pažymima, kad paramą skirti gyventojai gali ir tiems gavėjams, kurie paramos gavėjo statusą įgijo po gegužės 1 d. (iki liepos 1 d.).
Prašymą skirti pajamų mokesčio dalį pasirinktam paramos gavėjui patogiausia pateikti prisijungus prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos - EDS (www.deklaravimas.vmi.lt), taip pat - užpildžius popierinius prašymus, kuriuos VMI reikia atsiųsti paštu (adresu Neravų g. 8, LT-66257 Druskininkai).
Atsižvelgiant į šalyje dėl COVID-19 susiklosčiusią situaciją, VMI paslaugos karantino laikotarpiu teiktos nuotoliniu būdu. Atitinkamai, ženkliai sustiprintos telefonu konsultuojančių specialistų pajėgos – įtraukus apskričių VMI padalinių specialistus, vien per gegužės – birželio mėnesį gyventojams telefonu Panevėžio AVMI suteikta 68 tūkst. konsultacijų. Birželio 1 d. atvėrus gyventojų aptarnavimo padalinius, gyvoms konsultacijoms priimami tik iš anksto telefonu užsiregistravę klientai, per mėnesį Panevėžio AVMI padaliniuose aptarnauta beveik 1800 gyventojų.
Dėl vienų ar kitų priežasčių deklaracijų nepateikusius gyventojus VMI ragina visgi nepamiršti ir šią pareigą atlikti deklaruojant pajamas ir po liepos 1 d. Pažymima, kad gyventojams, kurie susiduria su finansiniais sunkumais ir negalėjo iki liepos 1 d. sumokėti mokesčių, esant ekstremaliai situacijai ir dar du mėnesius po jos pabaigos, VMI delspinigių neskaičiuos ir išieškojimo veiksmų nevykdys.
Tačiau atkreipiame dėmesį, kad nuostatos individualią veiklą vykdantiems yra kiek kitokios. Gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą, kuri karantino metu nebuvo uždrausta, tačiau jie susidūrė su laikinais sunkumais dėl COVID-19, gali kreiptis į VMI ir pateikti prašymą dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo.

Panevėžio AVMI inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gyventojai prašo sugrąžinti mokesčius už atliktą automobilio remontą

  Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) primena, kad gyventojai vis dar gali susigrąžinti iki 400 eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) jei praėjusiais metais jiems buvo suteiktos būsto, automobilio remonto arba nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugos. Tai jie gali padaryti deklaravę pajamas naujojo gyventojų pajamų deklaravimo vedlio pagalba.

 • Pajamų deklaravimas šiais metais vyks kitaip

  Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiais metais pajamų deklaravimas vyks dviem etapais:

  • nuo balandžio 15 dienos, gyventojų pajamų deklaraciją Elektorinio deklaravimo sistemoje (EDS) jau galės pateikti gyventojai vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205 tūkst. gyventojų);
  • po savaitės, balandžio 22 dieną, deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

 • Aktyviausi VMI pasitikėjimo telefonu 1882 šiemet naudojosi uteniškiai

  Utenos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Utenos AVMI) informuoja, kad per devynis šių metų mėnesius Valstybinės mokesčių inspekcijos Pasitikėjimo telefonu 1882 sulaukė 127 pranešimų apie įvairius galimus mokestinius pažeidimus Utenos apskrityje. Dažniausiai pasitikėjimo telefonu naudojosi uteniškiai, o mažiausiai – visaginiečiai. Nuo negauto kvito už kavos puodelį iki neapskaitytų pajamų už paslaugas kaimo turizmo sodyboje; nuo nelegaliai tvorą mūrijančio statybininko iki sąskaitos neišrašančio santechniko; nuo nelegalius darbuotojus samdančio įmonės vadovo iki atlyginimų „vokeliuose" – tokių ir panašių pranešimų VMI pasitikėjimo telefonu 1882 sulaukiantys mokesčių inspektoriai atidžiai tiria ir vertina bet kokią gaunamą informaciją ir stebi augantį gyventojų sąmoningumą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1344
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:14647
Šį mėnesį apsilankė:76454
Viso (nuo 2015-02-16):14343614
Šiuo metu naršo:
69
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!