Slaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė
AktualijosSlaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė
2020 birželio 04, Ketvirtadienis 10:39

Slaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė

Slaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė

Slaugomų arba nuolatinės priežiūros reikalaujančių vaikų bei suaugusių žmonių su negalia artimieji gali teikti prašymus savivaldybėms dėl laikino atokvėpio paslaugos. Tokia paslauga buvo teikiama ir anksčiau, tačiau dabar ji gali būti teikiama lanksčiau, teikiant paslaugą asmens namuose, dienos centruose.  Paprastai laikino atokvėpio paslaugos yra vystomos norint padėti žmones su negalia ir senyvo amžiaus asmenis prižiūrintiems artimiesiems derinti asmeninį bei visuomeninį gyvenimą su artimojo slauga bei priežiūra.

Kas gali prašyti laikino atokvėpio?

Vaikų su negalia iki 18 m. tėvai, globėjai, jeigu:
• Vaikui nustatytas neįgalumo lygis + specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
• Vaikui nustatytas didelių ar vidutinių poreikių lygis + specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
Suaugusio asmens su negalia ar senyvo amžiaus artimieji, kurie gyvena kartu ir globoja asmenį, jeigu:
• Asmeniui su negalia nustatytas 55 proc. ar mažesnis darbingumo lygis.
• Asmeniui su negalia arba senyvo amžiaus žmogui nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis + specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
Vaiko ar suaugusio asmens su negalia artimieji dėl laikino atokvėpio turi pateikti prašymą savivaldybei, pridėti asmens dokumentų kopijas, nustatytą neįgalumą ar darbingumą liudijančius dokumentus, laisvos formos negalią turinčio asmens dienotvarkę ir dokumentus, pagal kuriuos būtų galima spręsti, kad asmeniui turėtų būti teikiamas prioritetas – pastarieji gali praversti, jeigu paslauga toje savivaldybėje labai paklausi ir susiformuoja laukiančiųjų eilė.
Prioritetas pirmiausia teikiamas asmenims su sunkia negalia ir nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiu, taip pat jeigu šeimoje gyvena kitas asmuo, kuris arba serga lėtinėmis ligomis, arba yra vaikas iki 14 metų, arba pats turi negalią. Toliau prioritetų sąraše yra vieniši žmones su negalia ir senyvo amžiaus asmenis prižiūrintys asmenys, taip pat atsižvelgiama, jeigu asmeniu tampa sunku pasirūpinti dėl pasikeitusios darbotvarkės arba ištikusios krizės (artimojo netekties, sveikatos problemų, skyrybų).

Kokį atokvėpį ir kokiu dažnumu galima gauti?

Žmones su negalia ir senyvo amžiaus asmenis prižiūrintys artimieji gali derinti šias laikino atokvėpio formas pagal savo poreikius – vieną kartą rinktis pagalbą namuose, kitą kartą – dienos globą arba trumpalaikę globą. Jei prižiūrintiems asmenims nėra poreikio gauti pagalbos į namus ar dienos socialinės globos, šios valandos gali būti perkeltos į trumpalaikę socialinę globą ir atvirkščiai. Svarbiausia, kad bendra paslaugų trukmė vienai šeimai per metus negali viršyti 720 valandų.
Laikino atokvėpio paslaugos poreikį nustato socialinis darbuotojas. Priimtas sprendimas dėl laikino atokvėpio paslaugų suteikimo galioja 24 mėnesius. Tai reiškia, kad šeima dvejus metus be jokių papildomų rūpesčių gali naudotis laikino atokvėpio paslaugomis: planuoti asmeninį ir darbinį gyvenimą, išvykas, jai nereikia nuolat kreiptis į savivaldybę.

Kas teikia laikino atokvėpio paslaugas?

Tokias paslaugas pagal poreikį gali teikti socialiniai darbuotojai, psichologai, socialiniai pedagogai, individualiosios priežiūros personalas ar kiti socialinių paslaugų bei sveikatos srities darbuotojai, kurie turi bent metų patirtį dirbdami su negalią turinčiais ar senyvo amžiaus žmonėmis.
Kai paslaugos teikiamos namuose, artimieji turi arba suteikti visas prižiūrimam ar slaugomam asmeniui būtinas priemones arba apmokėti išlaidas už maistą, higienos priemones, įvairių įstaigų lankymą. Pačiam darbuotojui taip pat turi būti sudaromos sąlygos darbui, maitinimuisi, o jei reikia likti nakvoti – miegui.
Kai paslaugos teikiamos įstaigoje, žmogumi su negalia ar senyvi amžiaus asmeniu rūpinasi įstaigos personalas.

Kiek kainuoja laiko atokvėpio paslauga?

Laikino atokvėpio paslaugos yra iš dalies mokamos, bet priklauso nuo negalią turinčio suaugusio asmens ar vaiko pajamų – paprastai negalią turintys asmenys gali gauti tikslines kompensacijas, šalpos pensijas arba netekto darbingumo pensijas.
Pagalba į namus – iki 20 proc. negalią turinčio asmens pajamų.
Dienos arba trumpalaikė globa institucijoje – iki 50 proc. asmens pajamų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nepasiturintiems senjorams ir neįgaliesiems – svarbios žinios

  Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamųjų vaistų ir jiems reikiamų medicinos pagalbos priemonių gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1 d., įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.

 • Kalėdinė „Vilties šventė“ Prezidentūroje subūrė neįgaliuosius ir vaikus

  Prieš šv. Kalėdas pasiklausyti nuostabių muzikos kūrinių į Prezidentūros Baltąją salę susirinko įvairią negalią turintys žmonės, vaikų globos namų auklėtiniai iš Vilniaus, Utenos ir Pabradės. Koncertą simboliniu pavadinimu „Vilties šventė“ globojo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, atlikėjus bei žiūrovus artėjančių švenčių proga pasveikino ir Prezidentas Gitanas Nausėda.

 • Ignalinoje vyko renginys, skirtas neįgaliesiems

  Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena Ignalinoje paminėta gruodžio 2-ą. Šventinis renginys vyko Ignalinos kultūros ir sporto centre. Po sveikinimo kalbų visiems susirinkusiems dovanotas Ignalinos, Visagino ir Adutiškio meno mėgėjų kolektyvų koncertas, pasidžiaugta rajono neįgaliųjų draugijos narių rankdarbių paroda.

 • Neįgaliųjų laukia dar viena naujovė

  Senyvo amžiaus neįgaliesiems nuo šių metų liepos 1 dienos specialiųjų poreikių nustatymas taps paprastesnis, nes klausimyną, pagal kurį nustatomas asmens savarankiškumas, pildys nebe Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), o vietos savivaldybės darbuotojai.

 • Kolonas gali padėti apeiti tik mobilusis specialistas

  Neįgalieji yra tie visuomenės nariai, kuriems jaus­tis pilnaverčiais individais bent iš dalies padeda spe­cialiai jiems pritaikyta infrastruktūra. Į „Utenos dienos“ redakciją kreipėsi judėjimo negalią turinti moteris, kuri susidūrė su problema norėdama patek­ti į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisari­ato Migracijos skyrių (toliau – Migracijos skyrius).

 • Prie lovos prikaustytų uteniškių likimai skirtingi, o problemos – vienodos

  Kasdien uteniškė Drąsutė Gaižauskienė, sėdusi į automobilį, rieda įprastu maršrutu – lanko ir prižiūri tuos, kuriems svarbu ne tik gauti tinkamą priežiūrą, bet ir išgirsti jautrų žodį ar pajusti nuriedėjusią ašarą braukiančią švelnią ranką. Padėti susitvarkyti, išklausyti ar tiesiog pasikalbėti apie kasdienius dalykus – toks slaugytojo padėjėjo darbas, kurį D. Gaižauskienė Utenos rajono socialinių paslaugų centre pareigingai atlieka ne vienus metus, kiekvieną dieną mindama savimi pasirūpinti negalinčių uteniškių namų slenksčius.

 • Naujieji neįgaliojo pažymėjimai bus patogesni

  Nuo sausio 1 dienos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.

 • Didinamas slaugos paslaugų prieinamumas

  Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nustatyti naujus sveikatos priežiūros paslaugų kriterijus, kurie leis pagerinti palaikomojo gydymo ir slaugos bei paliatyviosios pagalbos paslaugų prieinamumą gyventojams.

 • Neįgaliesiems didės išmokos, atsisakoma diskriminuojančių sąvokų

  Seime ketvirtadienį priimti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti įstatymų projektai, kuriais, naikinama neįgaliuosius diskriminuojanti nedarbingo asmens sąvoka bei didinamos slaugos ir pagalbos (priežiūros) išlaidų tikslinės kompensacijos.

 • Neįgaliesiems naujais įstatymais bus skiriamos didesnės išmokos

  Sąvokos „nedarbingas“, „iš dalies darbingas“ ne vienam neįgaliajam yra užkirtusios kelią įsidarbinti net nepilnai darbo dienai ir yra visuotinai pripažįstamos kaip diskriminuojančios.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4002
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:29987
Šį mėnesį apsilankė:62704
Viso (nuo 2015-02-16):14086696
Šiuo metu naršo:
214
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!