Po audringų ataskaitų tvirtinimų – savivaldybės administracijos struktūros pakeitimai
AktualijosPo audringų ataskaitų tvirtinimų – savivaldybės administracijos struktūros pakeitimai
2020 balandžio 30, Ketvirtadienis 15:10

Po audringų ataskaitų tvirtinimų – savivaldybės administracijos struktūros pakeitimai

Po audringų ataskaitų tvirtinimų – savivaldybės administracijos struktūros pakeitimai
 • Vytautas RIDIKAS
 • 13 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tradiciškai paskutinį mėnesio ketvirtadienį vykusiame rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje dalyvavo beveik visi politikai, išskyrus Robertą Miliauską, kuris pirmininkaujančiam merui Alvydui Katinui atsiuntė raštą, jog dėl pandemijos paskelbimo viešuose posėdžiuose jis nedalyvaus. Šį kartą Taryba balsavo net už 49 klausimų svarstymą. Pasibaigus posėdžiui paaiškėjo, jog trys iš jų atidėti ir sprendimai nepriimti.

Keisčiausia buvo tai, kad kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiais, vėl Tarybos nariai nepatvirtino VšĮ Utenos verslo informacijos centro 2019 metų metinių finansinių ataskaitų rinkinio, kurį pristatė vadovė Irina Šeršniova. Jau svarstant darbotvarkę Tarybos narys Sigitas Mecelica siūlė išbraukti antrą klausimą, kuriame svarstyta „Dėl pritarimo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 metų veiklos ataskaitai", nes, anot jo, posėdyje dėl ligos nėra paties direktoriaus. Tačiau meras patvirtino, jog yra jo pavaduotoja Zita Ringelevičienė, kuri gali pristatyti kompetentingą ataskaitą ir atsakyti į Tarybos narių klausimus. Įdomu dar ir tai, kad rajono savivaldybės tarybos etikos komisijos 2019 metų veiklos ataskaitai, kuriai vadovauja S. Mecelica, irgi buvo nepritarta. Kilo aršios diskusijos, mat kai kurie Tarybos nariai buvo nepatenkinti kai kuriais paties komisijos pirmininko veiksmais. Jau po balsavimo S. Mecelica replikavo ir siūlė atšaukti komisiją, nes nebuvo pritarta jos veiklos ataskaitai.

Tačiau Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2019 metų veiklos ataskaitai buvo pritarta vienbalsiai. Po balsavimo meras A. Katinas pasveikino šios tarnybos vadovę savivaldybės kontrolierę Daivą Karalienę, sulaukusią gražaus jubiliejaus.
Vėliau buvo svarstyta ir pakeista Utenos rajono savivaldybės administracijos struktūra. Nuo šiol savivaldybės administracijoje pasikeitus pavaldumui atskirai turėtų dirbti Jaunimo reikalų koordinatorius (vyriausiasis specialistas), kurio šiuo metu nėra. Todėl nuo šiol buvęs Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius dabar vadinsis Švietimo ir sporto skyriumi.
Vėl atsiradus naujam vyriausiajam architektui, kuriuo šiuo metu konkursą prieš kurį laiką laimėjęs dirba Saulius Zokas, grįžo senasis Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus pavadinimas. Vyr. architektas, kaip ir buvo mažiau nei prieš pora metų, vadovaus Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui.
Tarybos nariams kilo klausimų ir dėl Kultūros skyriaus būtinybės bei kompetencijos, tačiau jis išliko. Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus pavadinimas irgi keičiasi. Funkcijos, susijusios su civiline bei priešgaisrine sauga, dalyvavimu rengiant ir vykdant mobilizaciją, demobilizaciją, priimančiosios šalies paramą nutarta perkelti į Viešosios tvarkos skyrių. Todėl nuo šiol jis vadinsis Aplinkos apsaugos skyriumi.
Atsižvelgiant į naujo įstatymo pasikeitimus, Centralizuoto vidaus audito tarnyba nuo šiol vadinsis Centralizuoto vidaus audito skyriumi. Daugiau administracijos struktūroje pakitimų nėra.

Apie kai kuriuos kitus priimtus sprendimus skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena" numeriuose.

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tarybos posėdyje – sveikinimų su jubiliejais lavina

  Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis šį ketvirtadienį prasidėjo darbotvarkės pritarimu. Paraginus pirmininkaujančiam rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui, posėdžio metu dalyvaujantys 24 nariai balsavo vienbalsiai. Posėdyje nedalyvavo Robertas Miliauskas, kuris, pasak A. Katino, išvykęs į užsienį.

 • Prisiekė naujas Tarybos narys

  Ketvirtadienį po mėnesio pertraukos prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos 7-ajame posėdyje buvo nuspręsta svarstyti 37 klausimus ir kelias informacijas. Į posėdį atvyko visi rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai.

 • Šį kartą direktoriaus pavaduotojai balsų pakako

  Ketvirtadienį, birželio 13 dieną, vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) 4-ajame posėdyje iš antro bandymo buvo išrinkta Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja jau aštuonerius metus šiose pareigose dirbusi Zita Ringelevičienė. Praėjusiame Tarybos posėdyje surinkus vienodą balsų skaičių (12–12; 9 prieš , susilaikė 3 Tarybos nariai) ji nebuvo išrinkta.

 • Naujai išrinktos rajono tarybos nariai prisiekė dirbti žmonėms

  Ketvirtadienį, balandžio 11 dieną, iki pietų vykęs naujosios rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis pažėrė įvairių netikėtumų. Jo metu ne tik prisiekė naujieji ir senieji rajono politikai, buvo laikinai paskirtas savivaldybės administracijos direktorius, bet slaptu balsavimu išrinktas ir naujas mero pavaduotojas.

 • Tarybos nariai susirinko į paskutinį šios kadencijos posėdį

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje dalyvavo visi 24 nariai, nes vienas iš jų Darius Šinkūnas, tapęs bendrovės „Utenos šilumos tinklai“ direktoriumi, Vyriausiai rinkimų komisijai privalėjo pateikti atsistatydinimo prašymą iš Tarybos narių.

 • Taryboje buvo priimtas šių metų biudžetas

  Vasario 21 dieną, ketvirtadienį, prasidėjusioje Utenos rajono savivaldybės taryboje buvo numatyta svarstyti 28 klausimus, tačiau papildžius vienu klausimu dėl įgaliojimų suteikimo savivaldybės vadovų veiklos vertinimą perleisti mero pavaduotojui Vidmantui Valinčiui, nes, kaip tarybos nariams paaiškino savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius vedėjas Egidijus Šinkūnas, meras negali vertinti Dauniškio gimnazijos vadovės veiklos (ten dirba jo žmona Daiva), papildomas klausimas buvo priimtas svarstymui. Vienbalsiai priimti svarstyti 29 klausimai, tarp kurių vienas iš pagrindinių yra rajono savivaldybės biudžeto priėmimas. Posėdyje nedalyvavo Gediminas Valdas Griškevičius ir Raimundas Čepukas.

 • Meras savo pavaduotojui linkėjo nebūti drūtam ir nekandidatuoti į merus

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) nariai susirinko į posėdį, kurio darbotvarkę papildė vienu klausimu. Rugpjūčio 30 dieną darbotvarkėje buvo svarstomi 26 klausimai, tarp kurių – dvi informacijos. Tarybos posėdyje nedalyvavo valstietis Vytautas Kazela, socdemė Roberta Macelienė ir konservatorius Kęstutis Udras.

 • Taryboje buvo svarstomi 32 klausimai

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės taryba (toliau – Taryba) darbą pradėjo neįprastai: nors posėdžio pradžioje buvo patvirtinti 34 klausimai, merui Alvydui Katinui perskaičius sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Verygos įsakymą dėl funkcijų perėjimo ministerijai, buvo sprendžiama dėl dviejų klausimų svarstymo tikslingumo.

 • Tarybos nariai taršė merą

  Ketvirtadienio rytą prasidėjusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nutarta laikytis anksčiau skelbtos darbotvarkės ir ji patvirtinta. Svarstyti 47 klausimai, tarp kurių – trys informacijos, susirinko 22 nariai. Kaip pranešė posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, dėl įvairių priežasčių nedalyvavo Vytautas Kazela, Žydrūnas Urbonas ir Liuonius Purvinis.

 • Taryba patvirtino rajono savivaldybės biudžetą

  Antrasis šių metų Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis ketvirtadienį, vasario 22 dieną, prasidėjo darbotvarkės tvirtinimu. Jai pritarė visi posėdyje dalyvavę rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nariai. Posėdyje dėl ligos nedalyvavo Gediminas Valdas Griškevičius. Prieš tvirtinant darbotvarkę, kurioje buvo svarstomi 44 klausimai, aptartas opozicijos siūlymas įtraukti į darbotvarkę svarstyti ir klausimą dėl tolygaus atstovavimo stebėtojų tarybose, turint mintyje, kad jose būtų ir opozicinių partijų atstovų. Tačiau šiam siūlymui pritarus tik aštuoniems politikams, klausimas buvo atmestas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6627
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:33208
Šį mėnesį apsilankė:33208
Viso (nuo 2015-02-16):13834770
Šiuo metu naršo:
143
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!