Susikirto dėl švęsto vandens buteliukų: klebonas siūlė įsigyti, vyskupija – prieš
AktualijosSusikirto dėl švęsto vandens buteliukų: klebonas siūlė įsigyti, vyskupija – prieš
2020 balandžio 09, Ketvirtadienis 13:24

Susikirto dėl švęsto vandens buteliukų: klebonas siūlė įsigyti, vyskupija – prieš

Susikirto dėl švęsto vandens buteliukų: klebonas siūlė įsigyti, vyskupija – prieš

Utenos Dievo apvaizdos parapijoje žmonės kviečiami įsigyti šventinto vandens buteliukus „išsinešimui“. Tuo metu Panevėžio vyskupijos kurijos teigimu, Utenos dvasininkų įrašas apie švęstą vandenį buvo neišmanymu ir neatsakingumu dvelkianti reklama.

Šalyje įvestas karantinas greitai privertė visus prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių. Ne išimtis – ir Bažnyčios. Apie galimybę „įsigyti" švęsto vandens parapija trečiadienio vakarą pranešė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook". Vis tik ketvirtadienio rytą įrašas iš Utenos Dievo apvaizdos parapijos paskyros buvo ištrintas. Pasak parapijos klebono Remigijaus Kavaliausko, tokiu būdu tikintiesiems sudaroma galimybė įsigyti to, ko kitaip šiuo metu jie gauti negalėtų.

„Anksčiau buvo indas vandens, kiekvienas jį lietė, kiekvienas su savo stiklainėliu ateidavo, įsipildavo. Dabar to tikrai negalima daryti ir nedarytume dėl saugumo sumetimų. Šią priemonę mes pasirinkome, kad žmogus, kuriam reikia, tai turėtų – mes saugiai išpilstėme, saugiai sutvarkėme", – lrytas.lt pasakojo klebonas. Jo teigimu, norintieji šventinto vandens turėtų atvykti į Bažnyčią. „Pristatyti neturime galimybių. Vis tiek žmonės ateina į bažnyčią po vieną. Vakarais visoje mūsų Bažnyčioje būna kokie keturi ar penki žmonės – jie labai saugiai sėdi. Tai jei per dieną po vieną ateina ir pasiima to švęsto vandens – tai viskas tvarkoje", – pasakojo R.Kavaliauskas ir patikino, kad ši galimybė – populiari.
„Taip, daug pasiima – žmonėms labai to reikia. Nes vis tik Velykos be švęsto vandens, tai kaip Verbų sekmadienis be verbų – panašiai taip", – juokėsi klebonas.
Anot jo, švęstą vandenį žmonės naudoja įvairiai – vieni jį geria, kiti šlakstosi, treti meldžiasi: „Įvairiausius dalykus daro. Jei gali tokią galimybę suteikti, tai kodėl ne?" Už švęstą vandenį, parduodamą parapijoje, nėra griežtai nustatytos kainos. „Kainos nėra jokios – iš dosnumo. Natūralu, kad žmogus, atėjęs į bažnyčią, vis tiek palieka kažkokį pinigėlį – ar žvakę uždega, ar įsigyja kokį nors lankstinuką ar tą patį švęstą vandenį.
Kitas pasiima ir nieko nepalieka – tai irgi natūralu: žmogui gal nėra galimybių arba nesupranta. Nes visgi, iš dangaus tie buteliukai nenukrito." – juokėsi klebonas. Utenos Dievo apvaizdos parapija – ne pirmoji, kuri įgyvendino tokią idėją. Klebonas pasakojo, kad šį pavyzdį perėmė iš kitų, mažesnių parapijų.

Vadina klaida

Apie galimybę „įsigyti" švęsto vandens parapija trečiadienio vakarą pranešė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook", tačiau vikaras Rimantas Rimkus teigė, kad klebonas rašydamas įrašą greičiausiai suklydo, nes vandens buteliukai dovanojami. „Galima sakyti, kad tai yra dovana, kadangi Didįjį šeštadienį yra šventinamas vanduo ir žmonės jį parsineša į namus, o šiemet į mišias jie negali eiti, tai jiems yra tokia galimybė sudaryta", – BNS sakė parapijos vikaras Rimantas Rimkus. Jo teigimu, pasiimti kelių šimtų mililitrų talpos buteliuką su šventintu vandeniu gali visi, kurie ateina į vadinamas privačias mišias.
Dvasininkas taip pat teigė, kad dalinti švęstą vandenį buteliukais sugalvota, nes šiemet dėl koronaviruso grėsmės pakeistas Velykų šventimas – pakoreguota liturgija. „Čia yra Negyvosios jūros simbolis, kai žydų tauta ėjo iš Egipto. Tas panardinimas Jėzaus Kristaus ir po to tai patampa šventu vandeniu", – pasakojo dvasininkas. „Didįjį šeštadienį būdavo vaikai krikštijami arba suaugusieji, tai, kaip žinia, šiemet šito nebus", – pridūrė jis. Vikaras taip pat tvirtino nebijantis, kad prie švęsto vandens pradės būriuotis žmonės, pasak jo, tikintieji drausmingai laikosi karantino. „Nemanau. Aš esu sužavėtas tikinčiaisiais, kad labai drausmingai laikosi karantino. Kai laidotuvės būna, tai kokie penki, šeši žmonės ateina į tas vadinamas privačias mišias", – kalbėjo vikaras R. Rimkus.

Vyskupija vadina neatsakingu poelgiu

Ketvirtadienio rytą įrašas iš Utenos Dievo apvaizdos parapijos paskyros buvo ištrintas. Panevėžio vyskupijos kurijos teigimu, Utenos dvasininkų įrašas apie švęstą vandenį buvo neišmanymu ir neatsakingumu dvelkianti reklama. „Visiems žmonėms šis karantino laikas nėra lengvas, pastebima daug pasimetimo ir įtampos. Ne išimtis ir kai kurių kunigų veiksmai viešose virtualiose erdvėse, kai siūloma ar kviečiama „saugiai įsigyti" švęsto vandens", – rašoma BNS perduotame kurijos komentare. „Tokio pobūdžio „reklama" dvelkia profanacija ir neatsakingumu šiuo pandemijos laikotarpiu. Gaila, kad atsakingų ir kompetetingų Lietuvos institucijų, taip pat vyskupų raginimai dėl karantino priimami nepakankamai rimtai", – teigiama jame.
Vyskupija pabrėžia, kad visuose bažnyčių prieinamuose induose vandens neturi būti, o švenčiant Velyknaktį vyskupai nurodę praleisti vandens šventinimo apeigas. „Tegul švęstas vanduo, šis regimas krikšto ženklas, šiuo laiku virsta ilgesinga prisikėlimo viltimi, o ne priežastimi nesaugumui, ginčams ir nesusipratimams", – BNS persiųstame komentare teigė linkėjo Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris kunigas Saulius Černiauskas. Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, šiemet Velykos švenčiamos kitaip – pakoreguota liturgija, pamaldas bus galima stebėti per televiziją, radiją ar internetu, taip pat dėl paskelbto karantino nevyksta viešos mišios.

Šaltinis: lrytas.lt

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • 100-metį švenčianti Spitrėnų bažnyčia sulaukė vyskupo dėmesio

  Sekmadienį visi keliai vedė į Spitrėnų bažnytkaimį. Iš šių apylinkių kilę, gyvenantys ar į svečius atvykstantys šio krašto žmonės gausiai sugužėjo į 100 metų švenčiančią Spitrėnų Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, bažnyčią, išpuoštą ir išdabintą bei svetingai atvėrusią duris kiekvienam tikinčiajam. Ryškiausias šios šventės akcentas – Panevėžio vyskupo Lino Vodopjanovo sutiktuvės ir šv. Mišių aukojimas.

 • Henriko Kalpoko įpėdinis – vargonininko sūnus, kunigo kelią pradėjęs Utenoje

  Kunigų rotacija yra įprastas dalykas. Liepos mėnesio pabaigoje Utenos Dievo Apvaizdos parapijos tikintieji atsisveikino su bemaž 15 metų juos tikėjimo keliu vedusiu Utenos dekanato dekanu, parapijos klebonu kun. lic. Henriku Kalpoku, kuris išvyko į Pasvalį. Jo vietą užėmė Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. Remigijus Kavaliauskas. Kiek daugiau nei prieš savaitę vadinamosios Utenos naujosios bažnyčios slenkstį peržengęs dvasininkas mielai sutiko „Utenos dienai" papasakoti apie savo vaikystę, Utenoje prasidėjusį kunigo kelią, laisvalaikio pomėgius ir lūkesčius.

 • Piktavaliams užkliūti gali net ir šventoje vietoje augantis medelis

  Vietų, kuriose galima būtų iškrėsti vieną ar kitą nevykusį pokštą, piktos valios žmonės toli neieško. Jiems gali užkliūti net ir sakraliose vietose augantys medeliai.
  Taip atsitiko ir šįkart. Po praėjusios nakties Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios šventoriuje nulaužtas kanadinis klevelis, kuris trečius metus ne tik puošė šventorių, bet ir ne vienam parapijiečiui priminė vieną labai svarbų įvykį.

 • Bažnyčiose bus prašoma Dievo palaimos keliaujantiesiems

  Šį sekmadienį, rugsėjo 25-ą, Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Katalikų bažnyčiose šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, su visuomene bendraus policijos pareigūnai, bus dalijami atšvaitai, kita prevencinė saugaus eismo medžiaga, policijos pareigūnai šiai dienai paminėti organizuoja ir kitus renginius.

 • Panevėžio vyskupu paskirtas G. L. Vodopjanovas

  Gegužės 20 dieną Šventasis Tėvas Pranciškus naujuoju Panevėžio vyskupu paskyrė dabartinį Telšių vyskupijos augziliarą Genadijų Liną Vodopjanovą. Kol paskirtasis vyskupas perims vyskupijos valdymą, vyskupijai toliau vadovaus arkivyskupas Lionginas Virbalas apaštalinio administratoriaus teisėmis.

 • Utenos parapijos ir Tiberiados broliai vykdo evangelizacijos misiją

  Švenčiant Gailestingumo metus Popiežius Pranciškus pasiūlė per Gavėnią skirti „24 val. Viešpačiui". Atsiliepiant į Popiežiaus kvietimą, kovo mėnesį penkias dienas Utenoje vyksta evangelizacijos misija. Penki jaunuoliai iš tarptautinės katalikiškos Evangelizacijos mokyklos „Jaunimo šviesa", „Jeunesse Lumiere", broliai Egidijus, Stepanas ir Linas, gyvenantys savanorystės metus Baltriškėse, Tiberiados vienuolyne, pasidalino savo tikėjimo patirtimi.

 • Bažnyčios galerijoje eksponuojami ir uteniškio darbai

  Rygos šv. Petro bažnyčios galerijoje veikia O. Zvejsalnieks tapybos darbų paroda, kurioje eksponuojama ir Latgalės plenerų kolegų kūryba. Tarp jų – ir Utenos dailės mokyklos direktoriaus Jono Pleckevičiaus dveji tapybos darbai. Paroda veiks iki rugpjūčio 31 dienos.

 • Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas paskirtas Kauno Arkivyskupu Metropolitu

  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį Panevėžyje susitiko su paskirtuoju Kauno Arkivyskupu Metropolitu Lionginu Virbalu SJ ir pasveikino jį su naujomis pareigomis.

 • Velykėlės netradicinėje aplinkoje

  Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos jaunimas kviečia vaikus ir jų tėvus į šventę „Mažosios vaikų Velykėlės".

  Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje 11 val. vyks jaunimo šv. Mišios. 12 val. vyks vaikų Velykėlės šventoriuje.

 • Išaiškintas asmuo, apvogęs Visagino katalikų bažnyčią

  Vasario 20 dieną Visagino policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad iš Visagino katalikų bažnyčios pavogti tikinčiųjų paaukoti auksiniai kryželiai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:327
Vakar apsilankė:8871
Šią savaitę apsilankė:46847
Šį mėnesį apsilankė:46847
Viso (nuo 2015-02-16):13848409
Šiuo metu naršo:
71
2020-06-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!