Savivaldybių apklausoje dėl mokslo metų trumpinimo Utena nedalyvavo
AktualijosSavivaldybių apklausoje dėl mokslo metų trumpinimo Utena nedalyvavo
2019 liepos 29, Pirmadienis 15:27

Savivaldybių apklausoje dėl mokslo metų trumpinimo Utena nedalyvavo

Savivaldybių apklausoje dėl mokslo metų trumpinimo Utena nedalyvavo

Šalies savivaldybės pasisako už mokslo metų trukmės trumpinimą, o absoliuti dauguma ugdymo įstaigų nėra pritaikytos dirbti per karščius – tai parodė Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) liepos mėnesį surengta savivaldybių apklausa. Tačiau Utenos rajono savivaldybė šioje apklausoje nedalyvavo.

„Savivaldybių nuomone, prailginti mokslo metai – nepasiteisino. Artimiausiu metu planuojame kreiptis į Vyriausybę, kad būtų grąžinta ankstesnė mokslo metų trukmė", – teigė LSA viceprezidentas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Dėl birželio mėnesį tvyrojusių didžiulių karščių šalies ugdymo įstaigos patyrė nemažai problemų. Savivaldybės nurodė, kad didžioji dauguma ugdymo įstaigų nėra pritaikytos dirbti šiltuoju metų laiku, kai temperatūra viršija 28 laipsnius karščio, tad mokiniams buvo sudėtinga dalyvauti ugdomajame procese. Anot savivaldybių, neįmanoma užtikrinti efektyvaus ugdymo proceso birželio mėnesį, kai tuo pačiu metu vyksta valstybiniai brandos egzaminai, pagrindinio ugdymo pasiekimų tikrinimas ir dalis mokytojų negali vesti pamokų.
Savivaldybės taip pat nurodė, jog Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teiktos rekomendacijos dėl ugdymo kitose edukacinėse erdvėse taip pat sukėlė nemažai problemų, kadangi vienu metu muziejai nepajėgūs visų norinčių priimti į ekskursijas ir edukacines programas. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad numatyta valstybės mokymo lėšų dalis pažintinėms veikloms yra nepakankama (vienam mokiniui per metus skiriama vos 4,20 Eur), tad tėvai reiškė nepasitenkinimą dėl nuolatinių ekskursijų ir kelionių išlaidų.
Dėl šių priežasčių birželį smarkiai suprastėjo ir mokinių pamokų lankomumas.
Pasak Š. Vaitkaus, kad būtų grąžinta ankstesnė tvarka bei mokslo metai būtų sutrumpinti pageidauja ir švietimo bendruomenė bei mokinių tėvai.
Iš 60 šalies savivaldybių apklausoje dalyvavo 49, ir dauguma jų – 40 – pasisakė už mokslo metų trukmės trumpinimą. Tai sudaro 81,6 proc. dalyvavusiųjų apklausoje. Kad mokslo metų trumpinti nereikia, pasisakė aštuonios savivaldybės (16,3 proc. dalyvavusiųjų apklausoje).
Taip pat paaiškėjo, kad tik trys mokyklos (iš visų apklausoje dalyvavusių 49 savivaldybių mokyklų) yra pritaikytos ar iš dalies pritaikytos dirbti lauke tvyrant karščiams.
Pagal švietimo mokslo ir sporto ministro patvirtintus ugdymo planus, šiemet mokslo metai pradinukams truko 35, vyresniems mokiniams – 37 savaites. Prieš dvejus metus mokslo metai buvo trumpesni trimis savaitėmis.
Utenos rajono savivaldybė apklausoje nedalyvavo, tad nepasisakė nei už mokslo metų ilginimą, nei prieš.

Laikraščio „Utenos diena" ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėję nauji mokslo metai – su permainų vėjais

  Mokslo metai ugdymo įstaigose pamažu įsibėgėjo, viskas susirikiavo į savo vietas. Mokiniai palengvėle įsitraukė į mokymosi procesą, o jiems greičiau įsilieti į mokslus padeda mokytojai, kurie šiuos metus pasitiko šiek tiek nesaugiai – įprasta, kad kiekviena reforma į pedagogų bendruomenę įneša šiek tiek nerimo ir sąmyšio. Naujus mokslo metus mūsų rajono įstaigos pasitiko su 130 mokinių deficitu. Mokinio krepšelį keitė klasės krepšelis, keitėsi švietimo finansavimo sistema, etatinis mokytojų darbo apmokėjimas – apie tai ir dar daug kitų dalykų kalbėjomės su Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėju Romualdu KRAULIŠU.

 • Kaip šalies mokyklos išnaudoja mokslo metų pailginimą?

  Šiais mokslo metais mokiniams ugdymo procesas truks kiek ilgiau – išskyrus pradinių klasių mokinius ir abiturientus, visos kitos klasės vasaros atostogų išsiskirstys birželio 15 dieną.  Mokyklos ir savivaldybės pačios galėjo nuspręsti, kaip prasmingai panaudos ir išdėlios pailgintas mokslo metų dienas.

 • Į naujus mokslo metus žengiant...

  Šiandien Utenos ugdymo įstaigos po vasaros atostogų vėl prisipildė vaikų šurmulio, kuris šiais mokslo metais mokyklose bus girdimas dešimčia dienų ilgiau nei kasmet. Tačiau šiųmetė Mokslo ir žinių šventė priminė ir dar vieną didžiausių šiandienos aktualijų – mokinių skaičiaus mažėjimą, kuris juntamas ir Utenos rajone. Šiais metais mokykliniuose suoluose sėdės kone pusantro šimto mokinių mažiau nei pernai. Rugsėjo 1-osios skambutis nuaidėjo 3 900 mokinių. Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas pasidžiaugė, kad yra ir gerų naujienų: pedagogų stygius nėra juntamas, mokinių pasiekimai geri, o naujus mokslo metus ugdymo įstaigos pasitiko šviesios ir sutvarkytos.

 • Savivaldybių valdomiems pastatams atnaujinti – 17 mln. eurų

  Finansų ministerija su Aplinkos ministerija ir UAB „Viešųjų investicijų plėtros agentūra" (VIPA) pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas savivaldybių pastatų fondas. Jo lėšomis numatoma finansuoti savivaldybių pastatų modernizavimo projektus – tam skirta 17 mln. eurų ES fondų lėšų. Dar 18 mln. eurų numatoma pritraukti iš privačių investuotojų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9180
Vakar apsilankė:9691
Šią savaitę apsilankė:78628
Šį mėnesį apsilankė:179260
Viso (nuo 2015-02-16):12229610
Šiuo metu naršo:
83
2020-01-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!