Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais
AktualijosŠvenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais
2019 birželio 19, Trečiadienis 15:00

Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

Kvartalų renovacija

„Švenčionių rajono savivaldybė kvartalų energinio efektyvumo programas pasirengė 2017 m. ir dabar rajone atnaujiname tris kvartalus: Švenčionėliuose, Švenčionyse ir Pabradėje. Nors toliau vyksta pavienių daugiabučių renovacija, tuo pačiu metu pagreitį įgauna ir kvartalinė renovacija. Per paskutinį kvietimą renovuoti daugiabučius gavome finansavimą devyniems namams, iš kurių net šeši priklauso renovuojamiems kvartalams", – sakė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Jovita Rudėnienė.
Rezultatus lemia tinkamas planavimas
Pašnekovė teigė, jog darbai sklandžiai vyks tik tada, jeigu jie bus tinkamai suplanuoti: „Kvartalinę renovaciją mes pradėjome nuo požeminės infrastruktūros atnaujinimo, modernizuodami centralizuotus šilumos tiekimo tinklus – likusius nerenovuotus magistralinių vamzdynų bei kvartalinių trasų ruožus – dabar jie jau pritaikyti renovuotų daugiabučių šiluminės energijos poreikiui."
Atlikus „požeminius darbus" tvarkomi šaligatviai, aikštelės ir tiesiami dviračių takai. Anot J. Rudėnienės, aiškiai suplanuota darbų tvarka padeda išvengti tokių situacijų, kai naujus šaligatvius reikia išardyti, kadangi kyla poreikis pakeisti vamzdynus.

Kiemų tvarkymas atnaujina viso kvartalo veidą

Šiuo metu kvartalinė renovacija Švenčionyse persikelia į renovuojamų pastatų kiemus – vyksta automobilių stovėjimo aikštelių darbai, išnaudojant tinkamas kiemų erdves ir keliant aikšteles už kvartalo ribų. Tuo pačiu metu atnaujinami ir kvartalo šaligatviai bei keliai ir tiesiami nauji dviračių takai. Toks darbų organizavimas lemia, jog viso kvartalo veidas keičiasi.
Pašnekovė pasakojo, jog kiekviename renovuojamo kvartalo kieme yra įrengiamos skirtingos vaikų žaidimų aikštelės, o aplink kvartalus – sporto aikštynai su krepšinio ir futbolo aikštelėmis, naujos rampos riedlentininkams, dviratininkams: „Dėl šios infrastruktūros jaunimas ir vaikai gali daugiau laiko leisti šalia namų. Ieškantiems ramesnio poilsio yra įrengiamos pavėsinės bei stalai žaisti šaškėmis."
Be kvartalinės renovacijos įgyvendinimo priemonių, vyksta ir kiti projektai – įrengiamos požeminės konteinerinės aikštelės, kuriose sumontuojami šiuolaikiški konteineriai atliekoms surinkti. Jie pakeitė jau daugelį metų naudojamus nusidėvėjusius plastikinius konteinerius.
J. Rudėnienė pabrėžė, kad Švenčionių savivaldybė ne tik organizuoja kvartalinės renovacijos procesą rajone, bet ir aktyviai ieško finansavimo galimybių šiems projektams įgyvendinti. Taip pat ir pati savivaldybė iš savo biudžeto lėšų finansuoja dalį darbų.

20 proc. energijos sutaupymas ir aplinkos kūrimas

Įgyvendinant Kvartalo efektyvumo didinimo programą, reikia pasiekti ne mažesnį nei 20 proc. kvartale suvartojamos energijos sutaupymą ir įgyvendinti daugiau nei dvi energinį efektyvumą didinančias priemones. Tai reiškia, kad neužtenka renovuoti tik viešuosius pastatus ir daugiabučius. Dar galima modernizuoti šilumos tiekimo tinklus ir neefektyvų gatvių apšvietimą pakeisti energiškai efektyvesniu. Papildomai reikėtų ir gyvenimo kokybę kvartele didinančių priemonių – įrengti vaikų žaidimo aikšteles, dviračių takus, automobilių stovėjimo aikšteles ir pan.
Kvartalinė renovacija.
      

                                                   Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

 • Mažėja laiko pateikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabutį žadama suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2416
Vakar apsilankė:10251
Šią savaitę apsilankė:21722
Šį mėnesį apsilankė:300496
Viso (nuo 2015-02-16):13747562
Šiuo metu naršo:
116
2020-05-27
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!