Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais
AktualijosŠvenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais
2019 birželio 19, Trečiadienis 15:00

Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

Kvartalų renovacija

„Švenčionių rajono savivaldybė kvartalų energinio efektyvumo programas pasirengė 2017 m. ir dabar rajone atnaujiname tris kvartalus: Švenčionėliuose, Švenčionyse ir Pabradėje. Nors toliau vyksta pavienių daugiabučių renovacija, tuo pačiu metu pagreitį įgauna ir kvartalinė renovacija. Per paskutinį kvietimą renovuoti daugiabučius gavome finansavimą devyniems namams, iš kurių net šeši priklauso renovuojamiems kvartalams", – sakė Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Jovita Rudėnienė.
Rezultatus lemia tinkamas planavimas
Pašnekovė teigė, jog darbai sklandžiai vyks tik tada, jeigu jie bus tinkamai suplanuoti: „Kvartalinę renovaciją mes pradėjome nuo požeminės infrastruktūros atnaujinimo, modernizuodami centralizuotus šilumos tiekimo tinklus – likusius nerenovuotus magistralinių vamzdynų bei kvartalinių trasų ruožus – dabar jie jau pritaikyti renovuotų daugiabučių šiluminės energijos poreikiui."
Atlikus „požeminius darbus" tvarkomi šaligatviai, aikštelės ir tiesiami dviračių takai. Anot J. Rudėnienės, aiškiai suplanuota darbų tvarka padeda išvengti tokių situacijų, kai naujus šaligatvius reikia išardyti, kadangi kyla poreikis pakeisti vamzdynus.

Kiemų tvarkymas atnaujina viso kvartalo veidą

Šiuo metu kvartalinė renovacija Švenčionyse persikelia į renovuojamų pastatų kiemus – vyksta automobilių stovėjimo aikštelių darbai, išnaudojant tinkamas kiemų erdves ir keliant aikšteles už kvartalo ribų. Tuo pačiu metu atnaujinami ir kvartalo šaligatviai bei keliai ir tiesiami nauji dviračių takai. Toks darbų organizavimas lemia, jog viso kvartalo veidas keičiasi.
Pašnekovė pasakojo, jog kiekviename renovuojamo kvartalo kieme yra įrengiamos skirtingos vaikų žaidimų aikštelės, o aplink kvartalus – sporto aikštynai su krepšinio ir futbolo aikštelėmis, naujos rampos riedlentininkams, dviratininkams: „Dėl šios infrastruktūros jaunimas ir vaikai gali daugiau laiko leisti šalia namų. Ieškantiems ramesnio poilsio yra įrengiamos pavėsinės bei stalai žaisti šaškėmis."
Be kvartalinės renovacijos įgyvendinimo priemonių, vyksta ir kiti projektai – įrengiamos požeminės konteinerinės aikštelės, kuriose sumontuojami šiuolaikiški konteineriai atliekoms surinkti. Jie pakeitė jau daugelį metų naudojamus nusidėvėjusius plastikinius konteinerius.
J. Rudėnienė pabrėžė, kad Švenčionių savivaldybė ne tik organizuoja kvartalinės renovacijos procesą rajone, bet ir aktyviai ieško finansavimo galimybių šiems projektams įgyvendinti. Taip pat ir pati savivaldybė iš savo biudžeto lėšų finansuoja dalį darbų.

20 proc. energijos sutaupymas ir aplinkos kūrimas

Įgyvendinant Kvartalo efektyvumo didinimo programą, reikia pasiekti ne mažesnį nei 20 proc. kvartale suvartojamos energijos sutaupymą ir įgyvendinti daugiau nei dvi energinį efektyvumą didinančias priemones. Tai reiškia, kad neužtenka renovuoti tik viešuosius pastatus ir daugiabučius. Dar galima modernizuoti šilumos tiekimo tinklus ir neefektyvų gatvių apšvietimą pakeisti energiškai efektyvesniu. Papildomai reikėtų ir gyvenimo kokybę kvartele didinančių priemonių – įrengti vaikų žaidimo aikšteles, dviračių takus, automobilių stovėjimo aikšteles ir pan.
Kvartalinė renovacija.
      

                                                   Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

  Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

  Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

 • Startuoja dar vienas daugiabučių renovacijos etapas

  Šiomis dienomis jau startuoja dar vienas šalies daugiabučių renovacijos etapas, prasidėjęs Aplinkos ministerijos praėjusią vasarą paskelbtu kvietimu teikti paraiškas valstybės paramai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Šią programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra pradėjo pasirašinėti valstybės paramos sutartis konkretiems projektams įgyvendinti.

 • Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

  Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.

 • Valstybinės prioritetas kompleksinei kvartalų renovacijai padeda kurti visapusiškai geresnę gyvenamą aplinką

  Pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavomo programą, buvo svarstoma, ar nereikėtų daugiau dėmesio skirti ne pavienių, o kvartalų atnaujinimui. Šiandien kvartalinės renovacijos naudą vertina tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios pačio prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Negana to, net 35 savivaldybės – daugiau nei pusė – yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

 • Paskelbti „Metų renovacijos projekto“ rinkimų nugalėtojai

  Beveik visą balandžio mėnesį trukęs Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuotas konkursas „Metų renovacijos projektas“ supažindino su 2017–2018 m. renovuotų daugiabučių istorijomis bei, įvertinus ekspertų komisijos nuomonę ir visuomenės balsus, pristatė laimėtojus. Daugiausia visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11, Šiauliuose, atnaujintas gyvenamasis namas, o Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

 • Geros naujienos Utenos daugiabučiams

  Utenos daugiabučių gyventojams, pagal paskutinį kvietimą pateikusiems paraiškas renovuoti būstą, geros naujienos – buvo priimta 10 paraiškų. Šįmet aplinkos ministerija nusprendė finansuoti visas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

 • Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus

  Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai bei įvairių sričių specialistai kviečiami balsuoti už Lietuvoje renovuotus daugiabučius namus ir išrinkti metų renovacijos projektą. Visuomenė kviečiama taip pat siūlyti kandidatus. Vienintelis kriterijus – tai turi būti daugiabutis, kurio renovacija buvo baigta 2017–2018 metais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10582
Vakar apsilankė:8842
Šią savaitę apsilankė:19424
Šį mėnesį apsilankė:193269
Viso (nuo 2015-02-16):11411116
Šiuo metu naršo:
106
2019-10-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!