Gitanas Nausėda tapo šalies Prezidentu
AktualijosGitanas Nausėda tapo šalies Prezidentu
2019 gegužės 27, Pirmadienis 09:28

Gitanas Nausėda tapo šalies Prezidentu

Gitanas Nausėda tapo šalies Prezidentu

Po sekmadienį vykusio antrojo prezidento rinkimų turo nepriklausomas ekonomistas Gitanas Nausėda tapo naujuoju Lietuvos prezidentu. Jis didele šalies gyventojų balsų persvara įveikė konservatorių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Už naująjį šalies vadovą savo balsus atidavė 65,86 proc., o už I. Šimonytę balsavo 32,86 proc. tautiečių.

Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, Utenos rajone dalyvavo 18 998 rinkėjai, o tai sudarytų 55,19 proc. visų rinkimo teisę turinčių gyventojų.

Mūsų rajono gyventojai palaikė G. Nausėdą, už jį atiduodami 12 313 savo balsų (65,53 proc.) I. Šimonytei atiteko kone per pusę mažiau balsų – 6 476 (34,47 proc.).
Gegužės 26 dieną Lietuva išsirinko ir europarlamentarus, kurie Briuselyje atstovaus savo šaliai. Į Europos Parlamentą pateko trys TS-LKD atstovai – Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, du socialdemokratai – Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, du LVŽS kandidatai – Bronis Ropė ir Šarūnas Marčiulionis, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir Liberalų sąjūdžio kandidatas Petras Auštrevičius, Visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys" lyderė A. Maldeikienė ir „Valdemaro Tomaševskio blokas" – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijos lyderis V. Tomaševskis.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • LR Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės sveikinimas Lietuvos žmonėms šv. Velykų proga

  Brangieji,

  atverkime duris ir langus pavasariui, žmogaus ir žemės atgimimui. Įkvėpkime šviežio oro gūsį, nusišypsokime vieni kitiems.

 • Utenoje viešėjęs Prezidentas G. Nausėda pasigedo regioninės politikos

  Antradienio rytą Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su savo palyda buvo sutiktas Utenoje. Šventiškai išpuoštoje Utenio aikštėje šalies vadovas pasisveikino su mažaisiais uteniškiais iš mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“, čia susirinko ir būrys uteniškių, žiniasklaidos atstovai. G. Nausėda savo darbą Lietuvos regionuose pradėjo nuo Utenos, tad pirmą susitikimą skyrė aptarti regioninės politikos bendradarbiavimo klausimams kartu su Utenos apskrities savivaldybių vadovais.

 • Prezidentas apdovanojo uteniškius – trečios vietos nugalėtojus

  Rugsėjo 19 dieną Vilniuje, LR Prezidentūroje vyko 2018-2019 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidinių bendrojo ugdymo mokyklų apdovanojimai. Renginio metu Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino ir apdovanojo 27 mokyklas bei paskelbė naujojo, jau penkioliktojo sezono pradžią. Aukštakalnio pradinė mokykla tapo pradinių mokyklų ir mokyklų–darželių trečios vietos nugalėtoja.

 • Kam naudinga šmeižti LFF prezidentą Julių Kvedarą?

  Lietuvos futbolo gyvenime vyksta daug įvairių, tiesiogiai su pačiu sportu nesusijusių įvykių. Visuomenei toli gražu ne visus užkulisinius manevrus yra lengva suprasti ir įvertinti.
  Kilus FIFA skandalui atsinaujino ir triukšmas dėl dabartinio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Juliaus Kvedaro reputacijos bei veiklos. Viešojoje erdvėje netrukus skambiai primintas ikiteisminis tyrimas dėl galimo LFF turto iššvaistymo ir apgaulingos buhalterijos tvarkymo.
  Ar tikrai šiuo metu kilęs ažiotažas futbolo bendruomenėje galėtų būti siejamas vien su prastu rinktinės žaidimu? Gal LFF prezidento ir vadovybės pozicija tam tikrais klausimais kertasi su kai kurių asmenų interesais? Apie rinktinės žaidimą ir rezultatus pastaruoju metu buvo tikrai daug ir iš įvairių tribūnų kalbama, o dėl vėl neatsitiktinai primintos LFF prezidento J. Kvedaro reputacijos ir prokuratūros nutraukto ikiteisminio tyrimo ir motyvų LFF vadovas rekomendavo kreiptis į jam atstovavusį advokatą Arūną Marcinkevičių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8865
Vakar apsilankė:8718
Šią savaitę apsilankė:8865
Šį mėnesį apsilankė:287639
Viso (nuo 2015-02-16):13734705
Šiuo metu naršo:
113
2020-05-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!