Geros naujienos Utenos daugiabučiams
AktualijosGeros naujienos Utenos daugiabučiams
2019 balandžio 12, Penktadienis 11:43

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Utenos daugiabučių gyventojams, pagal paskutinį kvietimą pateikusiems paraiškas renovuoti būstą, geros naujienos – buvo priimta 10 paraiškų. Šįmet aplinkos ministerija nusprendė finansuoti visas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

Paraiškų finansavimas

Paskutinio kvietimo metu iš visos Lietuvos buvo sulaukta 719 paraiškų, iš kurių po Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) įvertinimo 707 buvo pripažintos kaip tinkamos įgyvendinti. Bendra šių investicijų suma siekia daugiau nei 300 mln. eurų. Jeigu ne šių metų išimtis, numatytų renovuoti daugiabučių skaičius būtų perpus mažesnis – kvietimo sąlygose numatyta, jog, jei pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija 150 mln. eurų, taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Vis dėlto šiais metais, atsižvelgiant į dabartinius Vyriausybės prioritetus energinio efektyvumo didinimo srityje ir daugiabučių namų atnaujinimo programą, buvo nuspręsta finansuoti visas sąlygas atitinkančias paraiškas.

Utena aktyvumu nepasižymėjo

Palyginti su kitais miestais, Utena šiais metais nepasižymėjo aktyvumu teikiant paraiškas. Palyginimui – daugiausia paraiškų pateikė Klaipėdos savivaldybė – 65, Vilniaus – 58, Kauno – 36.
Aktyvumu šio kvietimo metu taip pat pasižymėjo Šiaulių bei Panevėžio miestų savivaldybės, iš kurių buvo gauta po 23 paraiškas, taip pat Elektrėnų savivaldybė, pateikusi 30 paraiškų.

Džiugiausias – didžiųjų miestų aktyvumas

BETA direktorius Valius Serbenta labiausiai džiaugėsi paraiškų kiekiu, gautu iš trijų didžiųjų šalies miestų – jos sudarė beveik ketvirtadalį.
„Didžiojo Lietuvos miestų trejetuko rezultatai yra vieni svarbiausių, kadangi juose senų daugiabučių skaičius siekia beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Didindami pastatų energinį efektyvumą daugiausia gyventojų turinčiose savivaldybėse prisidedame ir prie visos šalies energetinio ūkio situacijos gerinimo", – pabrėžė V. Serbena.

Renovacija pritraukia vis daugiau Lietuvos gyventojų dėmesio

Kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos daugiabučių gyventojų nori atnaujinti pastatus, kuriuose gyvena. Šiais metais paraiškų skaičius išaugo penktadaliu – tai patvirtina ir kasmet atliekamų renovuotinų daugiabučių gyventojų apklausų rezultatas.
„Kuo daugiau renovacijos projektų yra įgyvendinama, tuo daugiau dėmesio ir paraiškų yra sulaukiama. Visgi gerieji pavyzdžiai padeda žmonėms matyti renovacijos metu įgyvendintus pokyčius ir jų privalumus – gyvenamoji aplinka tampa gražesnė, sąskaitos sumažėja, oras patalpose pagerėja", – pasakojo V. Serbenta.

Energijos sutaupymas – vienas iš pagrindinių privalumų

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra įgyvendinama per 400 daugiabučių atnaujinimo projektų, iš kurių 14 – Utenos rajone. Palyginimui – Kaune šiuo metu yra renovuojami net 43 būstai. Pasak pašnekovo, daugiau kaip 50 proc. naujojo kvietimo daugiabučių atnaujinimui yra iškelti tikslai pasiekti aukštesnę nei C energinio efektyvumo klasę.
„Energetinio efektyvumo poreikis tarp daugiabučių gyventojų auga. Planuojama, jog pagal priimtas naujas paraiškas renovuoti pastatai kiekvienais metais sutaupys mažiausiai 140 GWh energijos", – teigė BETA direktorius.

Informacija būsto administratoriams

Netrukus aplinkos ministerija paskutinio kvietimo patvirtintų projektų būstų administratoriams pasiūlys kreiptis į finansų įstaigas dėl projektų finansavimo. Gavus pritarimą jie bus pakviesti pasirašyti valstybės paramos teikimo sutartis.
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, kuri prasidėjo 2013 metais, Lietuvoje iki šiol atnaujinti 2 193 daugiabučiai – daugiau kaip 60 tūkst. butų, kurių bendra investicijų suma siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

BETA inf.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šalies daugiabučių gyventojai kviečiami teikti paraiškas mažajai renovacijai vykdyti

  Rugpjūčio 3 d. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), Lietuvoje administruojanti daugiabučių namų modernizavimo (atnaujinimo) programą, paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Paraiškų daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti bei įrenginiams, skirtiems karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos šaltinių, diegti laukiama iki 2021 m. vasario 1 dienos. Jas teikti galima visuose BETA regioniniuose padaliniuose, o kvietimui numatytas 5 mln. eurų finansavimas.

 • Paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

  Aplinkos ministerijai paskelbus jau aštuntą kvietimą, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, laukia naujų paraiškų – iki 2021 metų kovo 1 d. visi BETA regioniniai padaliniai priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti.

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:410
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:13713
Šį mėnesį apsilankė:75520
Viso (nuo 2015-02-16):14342680
Šiuo metu naršo:
52
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!