Geros naujienos Utenos daugiabučiams
AktualijosGeros naujienos Utenos daugiabučiams
2019 balandžio 12, Penktadienis 11:43

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Utenos daugiabučių gyventojams, pagal paskutinį kvietimą pateikusiems paraiškas renovuoti būstą, geros naujienos – buvo priimta 10 paraiškų. Šįmet aplinkos ministerija nusprendė finansuoti visas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

Paraiškų finansavimas

Paskutinio kvietimo metu iš visos Lietuvos buvo sulaukta 719 paraiškų, iš kurių po Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) įvertinimo 707 buvo pripažintos kaip tinkamos įgyvendinti. Bendra šių investicijų suma siekia daugiau nei 300 mln. eurų. Jeigu ne šių metų išimtis, numatytų renovuoti daugiabučių skaičius būtų perpus mažesnis – kvietimo sąlygose numatyta, jog, jei pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija 150 mln. eurų, taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Vis dėlto šiais metais, atsižvelgiant į dabartinius Vyriausybės prioritetus energinio efektyvumo didinimo srityje ir daugiabučių namų atnaujinimo programą, buvo nuspręsta finansuoti visas sąlygas atitinkančias paraiškas.

Utena aktyvumu nepasižymėjo

Palyginti su kitais miestais, Utena šiais metais nepasižymėjo aktyvumu teikiant paraiškas. Palyginimui – daugiausia paraiškų pateikė Klaipėdos savivaldybė – 65, Vilniaus – 58, Kauno – 36.
Aktyvumu šio kvietimo metu taip pat pasižymėjo Šiaulių bei Panevėžio miestų savivaldybės, iš kurių buvo gauta po 23 paraiškas, taip pat Elektrėnų savivaldybė, pateikusi 30 paraiškų.

Džiugiausias – didžiųjų miestų aktyvumas

BETA direktorius Valius Serbenta labiausiai džiaugėsi paraiškų kiekiu, gautu iš trijų didžiųjų šalies miestų – jos sudarė beveik ketvirtadalį.
„Didžiojo Lietuvos miestų trejetuko rezultatai yra vieni svarbiausių, kadangi juose senų daugiabučių skaičius siekia beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Didindami pastatų energinį efektyvumą daugiausia gyventojų turinčiose savivaldybėse prisidedame ir prie visos šalies energetinio ūkio situacijos gerinimo", – pabrėžė V. Serbena.

Renovacija pritraukia vis daugiau Lietuvos gyventojų dėmesio

Kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos daugiabučių gyventojų nori atnaujinti pastatus, kuriuose gyvena. Šiais metais paraiškų skaičius išaugo penktadaliu – tai patvirtina ir kasmet atliekamų renovuotinų daugiabučių gyventojų apklausų rezultatas.
„Kuo daugiau renovacijos projektų yra įgyvendinama, tuo daugiau dėmesio ir paraiškų yra sulaukiama. Visgi gerieji pavyzdžiai padeda žmonėms matyti renovacijos metu įgyvendintus pokyčius ir jų privalumus – gyvenamoji aplinka tampa gražesnė, sąskaitos sumažėja, oras patalpose pagerėja", – pasakojo V. Serbenta.

Energijos sutaupymas – vienas iš pagrindinių privalumų

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra įgyvendinama per 400 daugiabučių atnaujinimo projektų, iš kurių 14 – Utenos rajone. Palyginimui – Kaune šiuo metu yra renovuojami net 43 būstai. Pasak pašnekovo, daugiau kaip 50 proc. naujojo kvietimo daugiabučių atnaujinimui yra iškelti tikslai pasiekti aukštesnę nei C energinio efektyvumo klasę.
„Energetinio efektyvumo poreikis tarp daugiabučių gyventojų auga. Planuojama, jog pagal priimtas naujas paraiškas renovuoti pastatai kiekvienais metais sutaupys mažiausiai 140 GWh energijos", – teigė BETA direktorius.

Informacija būsto administratoriams

Netrukus aplinkos ministerija paskutinio kvietimo patvirtintų projektų būstų administratoriams pasiūlys kreiptis į finansų įstaigas dėl projektų finansavimo. Gavus pritarimą jie bus pakviesti pasirašyti valstybės paramos teikimo sutartis.
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, kuri prasidėjo 2013 metais, Lietuvoje iki šiol atnaujinti 2 193 daugiabučiai – daugiau kaip 60 tūkst. butų, kurių bendra investicijų suma siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

BETA inf.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Kokius darbus turėtų atlikti gyventojai prieš teikdami paraišką daugiabučio renovacijai?

  Įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą nuo 2013 m. atnaujinta beveik 2 300 daugiabučių pastatų. Renovacijos apimtys ir toliau didėja – Aplinkos ministerija dar kartą kviečia teikti paraiškas ir atnaujinti savo būstą. Į ką turėtų dėmesį atkreipti gyventojai, norintys renovuoti savo daugiabučius?

 • Prasidėjo dar vienas daugiabučių renovacijos etapas: bus skiriamas 150 mln. eurų biudžetas

  Aplinkos ministerija septintą kartą pakvietė gyventojus ir savivaldybes teikti paraiškas daugiabučiams namams renovuoti – Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) priims paraiškas iki 2020 m. sausio 31 d. Šiuo metu į daugiabučių modernizavimo programą yra investuota apie 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių renovacijos procesas įsibėgėja – prasidės rangos darbų įgyvendinimas

  Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą daugiabučių atnaujinimo projektams. Tai antras daugiabučių atnaujinimo etapas, einantis po kvietimo teikti paraiškas. Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą nuo 2013 m. Lietuvoje iš viso atnaujinta 65 tūkst. butų – investicijos į šių namų atnaujinimą siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

 • Daugiabučių gyventojai įvardijo, kas pagerintų gyvenimo kokybę

  Vis daugiau lietuvių svarbi ne tik jų individualaus gyvenamojo būsto kokybė, bet ir greta esanti aplinka: kiemas, gatvė, šalia esančios erdvės. Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa parodė, kad daugelio daugiabučių gyventojų gyvenimo kokybę pagerintų ne tik renovuotas daugiabutis, bet ir sutvarkyta asfalto danga kiemuose, tvarkingi šaligatviai bei padidinta automobilių stovėjimo aikštelė.

 • Startuoja dar vienas daugiabučių renovacijos etapas

  Šiomis dienomis jau startuoja dar vienas šalies daugiabučių renovacijos etapas, prasidėjęs Aplinkos ministerijos praėjusią vasarą paskelbtu kvietimu teikti paraiškas valstybės paramai pagal daugiabučių modernizavimo programą. Šią programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra pradėjo pasirašinėti valstybės paramos sutartis konkretiems projektams įgyvendinti.

 • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

  Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

 • Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

  Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.

 • Valstybinės prioritetas kompleksinei kvartalų renovacijai padeda kurti visapusiškai geresnę gyvenamą aplinką

  Pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavomo programą, buvo svarstoma, ar nereikėtų daugiau dėmesio skirti ne pavienių, o kvartalų atnaujinimui. Šiandien kvartalinės renovacijos naudą vertina tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios pačio prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Negana to, net 35 savivaldybės – daugiau nei pusė – yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

 • Paskelbti „Metų renovacijos projekto“ rinkimų nugalėtojai

  Beveik visą balandžio mėnesį trukęs Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuotas konkursas „Metų renovacijos projektas“ supažindino su 2017–2018 m. renovuotų daugiabučių istorijomis bei, įvertinus ekspertų komisijos nuomonę ir visuomenės balsus, pristatė laimėtojus. Daugiausia visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11, Šiauliuose, atnaujintas gyvenamasis namas, o Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

 • Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus

  Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai bei įvairių sričių specialistai kviečiami balsuoti už Lietuvoje renovuotus daugiabučius namus ir išrinkti metų renovacijos projektą. Visuomenė kviečiama taip pat siūlyti kandidatus. Vienintelis kriterijus – tai turi būti daugiabutis, kurio renovacija buvo baigta 2017–2018 metais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4114
Vakar apsilankė:8478
Šią savaitę apsilankė:43217
Šį mėnesį apsilankė:163684
Viso (nuo 2015-02-16):11381531
Šiuo metu naršo:
80
2019-10-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!