Geros naujienos Utenos daugiabučiams
AktualijosGeros naujienos Utenos daugiabučiams
2019 balandžio 12, Penktadienis 11:43

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Geros naujienos Utenos daugiabučiams

Utenos daugiabučių gyventojams, pagal paskutinį kvietimą pateikusiems paraiškas renovuoti būstą, geros naujienos – buvo priimta 10 paraiškų. Šįmet aplinkos ministerija nusprendė finansuoti visas paraiškas, kurios atitinka kvietime nustatytas sąlygas.

Paraiškų finansavimas

Paskutinio kvietimo metu iš visos Lietuvos buvo sulaukta 719 paraiškų, iš kurių po Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) įvertinimo 707 buvo pripažintos kaip tinkamos įgyvendinti. Bendra šių investicijų suma siekia daugiau nei 300 mln. eurų. Jeigu ne šių metų išimtis, numatytų renovuoti daugiabučių skaičius būtų perpus mažesnis – kvietimo sąlygose numatyta, jog, jei pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija 150 mln. eurų, taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Vis dėlto šiais metais, atsižvelgiant į dabartinius Vyriausybės prioritetus energinio efektyvumo didinimo srityje ir daugiabučių namų atnaujinimo programą, buvo nuspręsta finansuoti visas sąlygas atitinkančias paraiškas.

Utena aktyvumu nepasižymėjo

Palyginti su kitais miestais, Utena šiais metais nepasižymėjo aktyvumu teikiant paraiškas. Palyginimui – daugiausia paraiškų pateikė Klaipėdos savivaldybė – 65, Vilniaus – 58, Kauno – 36.
Aktyvumu šio kvietimo metu taip pat pasižymėjo Šiaulių bei Panevėžio miestų savivaldybės, iš kurių buvo gauta po 23 paraiškas, taip pat Elektrėnų savivaldybė, pateikusi 30 paraiškų.

Džiugiausias – didžiųjų miestų aktyvumas

BETA direktorius Valius Serbenta labiausiai džiaugėsi paraiškų kiekiu, gautu iš trijų didžiųjų šalies miestų – jos sudarė beveik ketvirtadalį.
„Didžiojo Lietuvos miestų trejetuko rezultatai yra vieni svarbiausių, kadangi juose senų daugiabučių skaičius siekia beveik 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Didindami pastatų energinį efektyvumą daugiausia gyventojų turinčiose savivaldybėse prisidedame ir prie visos šalies energetinio ūkio situacijos gerinimo", – pabrėžė V. Serbena.

Renovacija pritraukia vis daugiau Lietuvos gyventojų dėmesio

Kiekvienais metais vis daugiau Lietuvos daugiabučių gyventojų nori atnaujinti pastatus, kuriuose gyvena. Šiais metais paraiškų skaičius išaugo penktadaliu – tai patvirtina ir kasmet atliekamų renovuotinų daugiabučių gyventojų apklausų rezultatas.
„Kuo daugiau renovacijos projektų yra įgyvendinama, tuo daugiau dėmesio ir paraiškų yra sulaukiama. Visgi gerieji pavyzdžiai padeda žmonėms matyti renovacijos metu įgyvendintus pokyčius ir jų privalumus – gyvenamoji aplinka tampa gražesnė, sąskaitos sumažėja, oras patalpose pagerėja", – pasakojo V. Serbenta.

Energijos sutaupymas – vienas iš pagrindinių privalumų

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra įgyvendinama per 400 daugiabučių atnaujinimo projektų, iš kurių 14 – Utenos rajone. Palyginimui – Kaune šiuo metu yra renovuojami net 43 būstai. Pasak pašnekovo, daugiau kaip 50 proc. naujojo kvietimo daugiabučių atnaujinimui yra iškelti tikslai pasiekti aukštesnę nei C energinio efektyvumo klasę.
„Energetinio efektyvumo poreikis tarp daugiabučių gyventojų auga. Planuojama, jog pagal priimtas naujas paraiškas renovuoti pastatai kiekvienais metais sutaupys mažiausiai 140 GWh energijos", – teigė BETA direktorius.

Informacija būsto administratoriams

Netrukus aplinkos ministerija paskutinio kvietimo patvirtintų projektų būstų administratoriams pasiūlys kreiptis į finansų įstaigas dėl projektų finansavimo. Gavus pritarimą jie bus pakviesti pasirašyti valstybės paramos teikimo sutartis.
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, kuri prasidėjo 2013 metais, Lietuvoje iki šiol atnaujinti 2 193 daugiabučiai – daugiau kaip 60 tūkst. butų, kurių bendra investicijų suma siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

BETA inf.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Švenčionių savivaldybė dalijasi gerosios kvartalinės renovacijos pavyzdžiais

  Visoje Lietuvoje pagreitį įgauna Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos prioritetinė kryptis – kvartalinė renovacija. Jos tikslas – ne tik modernizuoti pavienius pastatus, bet ir įtraukti visą infrastruktūrą, esančią aplink. Vienus iš geriausių rezultatų šiuo metu demonstruoja Švenčionių savivaldybė, kuri prie renovuojamų kvartalų dar papildomai integruoja ir daugiau miesto infrastruktūros atnaujinimo projektų.

 • Kvartalinė renovacija – savivaldybių ir nacionalinio masto prioritetas

  Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programai pasiekiant vis daugiau Lietuvos savivaldybių, dažniau pradedama kalbėti apie kompleksinius atnaujinimo procesus – kvartalinę renovaciją, kurios metu įgyvendinamas ne tik namų, bet ir tokios infrastruktūros kaip šilumos mazgai, poilsio erdvės ar gatvių apšvietimas modernizavimas. Šiandien sėkmingam proceso įgyvendinimui labiausiai trūksta savivaldybių įsitraukimo.

 • Valstybinės prioritetas kompleksinei kvartalų renovacijai padeda kurti visapusiškai geresnę gyvenamą aplinką

  Pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavomo programą, buvo svarstoma, ar nereikėtų daugiau dėmesio skirti ne pavienių, o kvartalų atnaujinimui. Šiandien kvartalinės renovacijos naudą vertina tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios pačio prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Negana to, net 35 savivaldybės – daugiau nei pusė – yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas.

 • Paskelbti „Metų renovacijos projekto“ rinkimų nugalėtojai

  Beveik visą balandžio mėnesį trukęs Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuotas konkursas „Metų renovacijos projektas“ supažindino su 2017–2018 m. renovuotų daugiabučių istorijomis bei, įvertinus ekspertų komisijos nuomonę ir visuomenės balsus, pristatė laimėtojus. Daugiausia visuomenės simpatijų po atviro balsavimo internete sulaukė Energetikų g. 11, Šiauliuose, atnaujintas gyvenamasis namas, o Marijampolėje, Kosmonautų g. 2, esantis daugiabutis daugiausia balsų gavo iš ekspertų komisijos.

 • Metų renovacijos projekto rinkimai: kviečiama ne tik balsuoti, bet ir siūlyti kandidatus

  Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai bei įvairių sričių specialistai kviečiami balsuoti už Lietuvoje renovuotus daugiabučius namus ir išrinkti metų renovacijos projektą. Visuomenė kviečiama taip pat siūlyti kandidatus. Vienintelis kriterijus – tai turi būti daugiabutis, kurio renovacija buvo baigta 2017–2018 metais.

 • Renovacija Utenoje: su stabtelėjimais, bet pirmyn

  Baigėsi šiltasis sezonas, kuris buvo tikrai labai palankus Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) įgyvendinantiems statybininkams, atvėso orai, prasidėjo šildymo sezonas, bet darbai prie renovuojamų daugiabučių vis dar vyksta. Taip pat vyksta pasiruošimo darbai naujam paraiškų teikimui – rengiami namo gyventojų susirinkimai, ruošiami investiciniai planai. Procesas nestovi vietoje, juda į priekį. Apie aktualiausias Programos naujienas bei tendencijas Utenos regione kalbėjomės su renovacijos specialistais.

 • Surėmus pečius – už renovaciją

  Specialistų teigimu, vienas aktyviai nusiteikęs daugiabučio namo gyventojas gali paraginti kitus kaimynus pritarti daugiabučio namo atnaujinimui ir inicijuoti susirinkimo organizavimą, kad pajudintų ledus iš vietos. Ką reikia daryti, kad taptum Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos (toliau – Programa) dalyviu, kokių veiksmų imtis, nuo ko pradėti ir į ką kreiptis? Apie tai plačiau – šiame straipsnyje.

 • Valstybė padeda susimokėti ne tik už šildymą, bet ir renovaciją

  Praktika įrodė, kad, atlikus daugiabučio namo modernizavimą, gerokai sumažėja šildymo kaštų suma, tenkanti vienam butui. Tačiau daug butų savininkų, ypač tuos, kurie gauna mažesnes pajamas, gąsdina būsimos išlaidos, kurias jie patirs mokėdami renovacijos kreditą ir palūkanas. Visgi baimintis nereikėtų, nes tiems daugiabučių namų gyventojams, kuriems taikomos kompensacijos už šildymą, teikiama valstybės parama apmokant kreditą ir palūkanas.

 • Atnaujinamo daugiabučio administratorius – bemaž svarbiausias proceso dalyvis

  Užsakovas arba administratorius yra turbūt svarbiausias asmuo daugiabučio atnaujinimo procese po pačių namo gyventojų. Jis padeda visuose daugiabučio atnaujinimo etapuose: dalyvauja susirinkimuose, organizuoja investicinio plano ruošimą, padeda įsigyti techninį projektą bei kokybiškus rangos darbus, prižiūri darbų kokybę, dalyvauja priduodant objektą, taip pat nuolat bendrauja su namo bendruomene ir atsako gyventojams į iškylančius klausimus bei padeda spręsti problemas, jei jų atsiranda.

 • Ignalina – renovacijos lyderė visoje šalyje

  Ignalinos miesto gyventojai jau įprato prie pasikeitusios aplinkos, modernizuotų daugiabučių namų vaizdo. Malonaus nustebimo gali sulaukti tik iš atvykusiųjų. Pirmoji pradėjusi renovaciją ir visai Lietuvai pateikusi savivaldybės sukurtą naują jos modelį Ignalina ir toliau išlieka lyderė. Gyventojų nereikia įtikinėti, kad modernizuotas būstas yra jaukesnis, šiltesnis, sunaudoja mažiau šilumos energijos ir, žinoma, yra patrauklesnis pirkėjui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7523
Vakar apsilankė:6450
Šią savaitę apsilankė:27014
Šį mėnesį apsilankė:163564
Viso (nuo 2015-02-16):10451227
Šiuo metu naršo:
80
2019-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!