Uteniškiai įsitikino: pirkti lietuviškas maisto prekes apsimoka
AktualijosUteniškiai įsitikino: pirkti lietuviškas maisto prekes apsimoka
2019 vasario 14, Ketvirtadienis 14:14

Uteniškiai įsitikino: pirkti lietuviškas maisto prekes apsimoka

Uteniškiai įsitikino: pirkti lietuviškas maisto prekes apsimoka

„Nusprendęs dažniau rinktis lietuviškus pieno produktus, duoną ir čia užaugintas daržoves, užuot pirkęs importines, vos per mėnesį sutaupiau dešimtis eurų“, – dalijosi uteniškis Dominykas. Jis neslėpė, kad anksčiau nekreipė ypatingo dėmesio į perkamų produktų kilmę, tačiau sužinojęs apie prekybos tinkle „Maxima“ vykdomą akciją nusprendė padaryti eksperimentą ir apsipirkti tik iš lietuvių gamintojų tiekiamo asortimento.

Kampanija „Lietuva, ačiū!“

„Sužinojęs apie prekybos tinkle vykdomą kampaniją „Lietuva, ačiū!" nusprendžiau paeksperimentuoti ir pirkti tik lietuviškas prekes. Akcijos taisyklės skelbia, kad už įsigytą lietuvišką produkciją – duoną, pieno produktus ar daržoves – į mano AČIŪ kortelę grįš 10 proc. nuo sumokėtos sumos. Anksčiau maistą pirkdavau nežiūrėdamas į etiketes – turėjau mėgstamus produktus ir net negalvodamas apie gamintojo kilmę juos dėdavau į prekių vežimėlį. Akcija buvo puiki proga eksperimentui – nuvykęs į parduotuvę nusprendžiau apsipirkti rinkdamasis tik lietuvių gamintojų produktus. Kampanijoje dalyvaujančios prekės buvo pažymėtos specialiais karuliais, tad greitai ir lengvai jas radau", – sakė Dominykas.
Pašnekovas pasakojo, kad nuo sumokėtų 26 eurų, už kuriuos pirko akcijoje dalyvaujančias lietuviškas daržoves (salotas, morkas, burokėlius, bulves, česnakus), pieno produktus (jogurtą, pieną, sūrį, varškės sūrelius) ir mėgstamą juodą duoną, į AČIŪ kortelę jam sugrįžo 1,62 euro. „Tai per porą dienų suvartojamos prekės mūsų šeimoje, tad jas perku beveik kasdien. Iš viso per sausio mėnesį į AČIŪ kortelę sugrįžo apie 20 eurų, kuriuos mėnesio gale skyrėme vaikų žiemos laisvalaikio pramogoms", – įspūdžiais dalijosi Dominykas.

Padeda konkuruoti su importuotojais

2019 m. sausio mėnesį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, Utenoje lietuviško pieno produkcijos paklausa išaugo 15,7 proc., lietuviškos duonos paklausa išaugo net 19,8 proc., o į uteniškių pirkėjų krepšelius lietuviškų daržovių keliavo net 18 proc. daugiau nei praėjusių metų sausio mėnesį.
Porus Utenos rajone įsikūrusioms „Maximos" parduotuvėms tiekiantis ūkininkas Vidas Navikas pastebėjo, kad tokia akcija padeda sumažinti lietuviškos prekės kainą ir tai padaro ją patrauklesnę nei importinės prekės.
„Maxima" į pirkėjų AČIŪ korteles, grąžindama dalį prekės kainos, vietos produkciją paverčia patrauklesne pirkėjams – juk visada smagu sutaupyti apsiperkant", – sakė V. Navikas.

Paklausa gerokai auga

Per pirmąjį kampanijos mėnesį lietuviškus maisto produktus įsigijusiems pirkėjams visoje Lietuvoje sugrąžinta suma iš viso viršijo 1 mln. eurų, o lietuviškos duonos, pieno ir daržovių pardavimai išaugo apie 8 proc. Pirkėjų, kurie renkasi lietuviškus maisto produktus, padaugėjo 7 proc., palyginti su statistika prieš akcijos pradžią.
„Visos kampanijos „Lietuva, ačiū!" metu pirkėjų gaunamos naudos skiriamos prekybos tinklo pelno sąskaita, skatinant žmones rinktis Lietuvos gamintojų ir augintojų produkciją, taip prisidedant prie šalies ekonomikos augimo. Per pirmąsias akcijos savaites užfiksavome 8 proc. didesnius lietuviškų prekių pardavimus, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai", – teigė „Maximos" komercijos vadovė Vilma Drulienė ir pastebėjo, kad už susigrąžintus pinigus žmonės dažniausiai pirko sausio mėnesį ypač paklausius citrusinius vaisius, šviežią mėsą ar žiemos laisvalaikio prekes.

Sugrąžinta suma gali siekti apie 12 mln. eurų

Kortelėje sukauptus „Maximos" pinigus pirkėjai gali panaudoti pirkdami bet kurią kitą prekę, išskyrus alkoholį, tabaką bei paslaugas. Skaičiuojama, kad visos kampanijos metu į „Maximos" klientų korteles sugrąžinta suma gali siekti apie 12 mln. eurų. „Lietuva, ačiū!" kampanijoje dalyvauja apie 1 000 lietuviškos kilmės prekių: apie 650 pieno produktų, per 200 duonos gaminių bei daugiau kaip 50 Lietuvoje užaugintų šviežių daržovių.

„Maximos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Maxima“ į Anykščius atveža 78 tonas prekių po 1 eurą

  Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jau kitą penktadienį prisijungs prie Anykščių miesto šventės ir pradės „Ačiū“ turą per Lietuvą. „Maxima“ atvyksta padėkoti Anykščių krašto gamintojams ir augintojams bei pateikti ypatingų pasiūlymų gyventojams – anykštėnų lauks pilnutėliai sunkvežimiai prekių po 1 eurų. Šiais pasiūlymais galės pasinaudoti visi „Ačiū" kortelių turėtojai, kurie šventinį savaitgalį lankysis Anykščiuose.

 • Bendruomenių mokymosi veikloms skirs 80 000 eurų

  „Diena be mokslo yra tuščiai praleista diena", – yra sakęs Albertas Einšteinas. Šiemet visos Lietu­vos bendruomenės turi galimybę gauti finansavimą veikloms, skatinančioms jų narių mokymąsi ir tobu­lėjimą. Geriausioms idėjoms bus padalytas 80 tūkst. eurų fondas, kurį įsteigė lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis jau penkerius metus gyvuojan­čią programą „Mes – bendruomenė“.

 • Pirkėjams svarbiausia – patogumas ir mažos kainos

  Lietuvoje atlikti pirkėjų tyrimai atskleidė, kad renkantis parduotuvę žmonėms svarbiausi kriterijai yra galimybė apsipirkti vienu ypu, kainos ir kokybės santykis, maloni aplinka, asortimentas bei nuolatinė prekių pasiūla.

 • Paskelbė datą, kada atidaroma nauja „Maxima“ Utenoje

  Rugsėjo 6 dieną lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ Utenoje atvers naujos parduotuvės duris. Tai bus 244-oji „Maximos“ tinklo parduotuvė Lietuvoje. Basanavičiaus g. pradėsiančioje veikti parduotuvėje uteniškiai ras gausiausią mieste – daugiau nei 21 500 prekių – asortimentą. Į parduotuvės įrengimą investuota per 750 000 eurų bei sukurta daugiau nei 50 naujų darbo vietų.

 • Utena – prekybininkų rojus: dygsta dar viena „Maxima“ su dviem iksais

  Uteną kaip iš gausybės rago vienas po kito okupuoja prekybos centrai. Praėjusiais metais buvo atidaryti trys: „Utenos prekybos“ baldų centras, LIDL ir IKI. J. Basanavičiaus g. 108B, priešais prekybos centrą „Norfa“, ką tik pradėta statyti dar viena „Maxima XX“. Ateityje „Maxima XX“ bus sublokuota su „Ermitažo“ prekės ženklo parduotuve, kurios projektavimo darbai dar tik pradėti. Jos statyba bus vykdoma kiek vėliau.

 • Utenos regione „Maxima“ parduotuvės per šv. Velykas dirbs, bet trumpiau nei įprasta

  Per artėjančias šv. Velykas prekybos tinklo „Maxima" parduotuvės Utenos regione dirbs visos, tačiau trumpiau nei įprastomis dienomis. Taigi velykinius stalus ruošiantys ar artimuosius lankantys pirkėjai galės įsigyti trūkstamų maisto produktų, velykinių dovanų ar kitų prekių, juolab, kad šventiniam savaitgaliui paruošta specialių akcijų – su nuolaida bus pardavinėjami visi rudi vištų kiaušiniai, Velykiniai saldainiai ir kt.

 • Grasino nuo žemės paviršiaus nušluoti „Maximą“ ir reikalavo pinigų

  Praėjusio šeštadienio pavakarę policijos pareigūnus ant kojų sukėlė neįprastas skambutis: pakeistu balsu kalbėjęs skambinusysis pagrasino, kad jeigu prie konteinerio neras nurodytos pinigų sumos, už valandos nebeliks prekybos centro „Maxima".

 • Keičiasi „Maxima LT“ vadovas

  UAB „Maxima LT" valdybos sprendimu nuo sausio 9 dienos keičiasi bendrovės vadovas – „Maxima LT" generaline direktore tapo Kristina Meidė, kuri pakeitė „Vilniaus prekybos" grupę palikusį Žydrūną Valkerį. K. Meidė taip pat dirbs bendrovės valdyboje. Iki šiol K. Meidė vadovavo kitai „Vilniaus prekybos" įmonei „Euroapotheca" ir buvo jos direktorė bei valdybos pirmininkė.

 • Utenos regione šventiniu laikotarpiu „Maxima“ parduotuvės dirbs trumpiau

  Siekiant, kad prekybos tinklo „Maxima" darbuotojai per didžiąsias metų šventes galėtų kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, dauguma tinklo parduotuvių šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus, tačiau trumpiau nei įprasta. Prie Kūčių stalo su namiškiais galės susėsti visi „Maximos" darbuotojai – beveik visos tinklo parduotuvės tą dieną Utenos regione dirbs iki 19 val. ar dar trumpiau.

 • Protestuotojų ryžtą „Maxima“ gesino įspūdingomis akcijomis

  Dėl kylančių maisto produktų kainų prekybos centruose ir mažų atlyginimų per šalį nuvilnijo gyventojų pasipiktinimo banga ir visuotinis raginimas neiti į parduotuves. Prie akcijos prisidėjo ir dalis uteniškių – pirmąją prekybos centrų boikoto dieną parduotuvėse jų buvo gerokai mažiau, tačiau vėliau ryžtas sumažėjo ir prekeiviai pasitiko grįžtančius pirkėjus. Nežinia, kiek uteniškių aplenkė tinklines parduotuves, tačiau dalis atkakliausiųjų nesitenkino tik trijų dienų nepirkimo akcija ir šeštadienį rinkosi prie kūrybinių industrijų centro „Taurapilis", kur buvo suorganizuotas mitingas. Nors mitinguotojų gretos buvo negausios, vienas pagrindinių jo organizatorių Utenoje Ramutis Bielinis „Utenos dienai" tvirtino, jog svarbiausia, kad pavyko apskritai žmones išjudinti ir paskatinti reikšti nepasitenkinimą, užuot tyliai kentus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3608
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:15786
Šį mėnesį apsilankė:104197
Viso (nuo 2015-02-16):14128189
Šiuo metu naršo:
129
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!