Spausdinti šį puslapį
2018 spalio 18, Ketvirtadienis 14:51

Stambios miško vagystės užfiksuojamos ir Utenos apskrityje

Stambios miško vagystės užfiksuojamos ir Utenos apskrityje

Šalies gyventojai bando nemokamai prasimanyti malkų šildymui, todėl tradiciškai padažnėja atvejų, kai fiksuojamos miško vagystės. Tokių pažeidimų netrūksta ir Utenos apskrityje. VĮ Valstybinių miškų urėdija perspėjo, kad į policiją bus kreipiamasi dėl kiekvieno užfiksuoto nelegalaus miško kirtimo ar kito pažeidimo.

„Norėtume atkreipti dėmesį, kad gyventojai gali kreiptis į mūsų teritorinius padalinius ir legaliai įsigyti medienos malkoms. Sudarius sutartį, miškininkai parodys, kuriuos medžius galima nukirsti. Bandant tai padaryti nelegaliai, malkos gali tapti labai brangios. Mūsų pareiga saugoti valstybės turtą – mišką, tad apie kiekvieną atvejį pranešame policijai ir labai dažnai atrandame tvarkos pažeidėjus", – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Nors vagystės iš miško fiksuojamos visus metus, ypač jų padaugėja rudenį prasidėjus šildymo sezonui. Štai Nemenčinės teritorinio padalinio darbuotojai spalio 8-ą Sužionių girininkijoje pastebėjo nukirstų medžių likučius. Pagal paliktus pėdsakus Sužionių girininkijos miškininkai greit surado pavogtą medieną Eitminiškių gyvenvietėje esančioje namų valdoje.
Nustatyta, kad iš viso nukirsta 40 medžių, tarp jų – vienas ąžuolas ir septyni uosiai, o valstybei padaryta žala siekia daugiau kaip 500 eurų. Medieną pasisavinusiam vyrui teks ne tik kompensuoti valstybei padarytą nuostolį, dėl bausmės spręs ir policijos pareigūnai.
Panašių atvejų užfiksuota ir išaiškinta ne viename Valstybinių miškų urėdijos padalinyje.
Fiksuojamos ir kitos stambesnės miškų vagystės. Štai šių metų rugsėjį Utenos regioninio padalinio Videniškių girininkijoje (Molėtų r.) rezervuotame nuosavybės teisių atstatymui miške nustatytas neteisėtas miško kirtimas, kurio metu plynu kirtimu iškirsta 1,68 ha miško. Miškininkų vertinimu, šioje teritorijoje yra iškirsta ir pagrobta 133,06 kub. metrų medienos. Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioniniam padaliniui padaryta žala, pagrobus neteisėtai iškirstą medieną ir įvertinus žalą aplinkai, siekia beveik 20 tūkst. eurų. Įvykį tiria Utenos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatas.
„Miško vagystės – ne vienintelė miškų ūkio problema. Fiksuojame daugiau nusikalstamų ar chuliganiškų įvykių, kuriuos visus taip pat perduodame tirti pareigūnams. Tad prieš darydami bet kokį teisės pažeidimą miške geriau dar sykį pagalvokite ir to nedarykite", – mokė M. Pulkauninkas.
Štai Kaišiadorių regioninio padalinio Būdos girininkijoje rugpjūčio 21-ą, pirminiais duomenimis, buvo padegtas tarnybinis automobilis „Toyota Hilux", šį įvykį tiria policija.
Nemenčinės regioninio padalinio darbuotojai spalio 3 dieną susidūrė su piktavaliu, kuris lengvuoju automobiliu blokavo kelią miškovežiui, vykusiam į Meros girininkiją vykdyti medienos krovos darbų. Automobilio vairuotojas savo veiksmus motyvavo tuo, kad jam nepatinka miško kirtimo darbai. Policija pradėjo tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
„Stengiamės kovoti su bet kokiais nusikaltimais miškų ūkyje, norime, kad visi žinotų, jog bet kokia neleistina veikla bus fiksuojama ir perduota tirti atitinkamoms tarnyboms", – sakė M. Pulkauninkas.
Siekiant miškų ūkio sistemą padaryti kuo skaidresnę, Valstybinių miškų urėdija atliko jau eilę veiksmų, kurie turėtų padėti ne tik mažinti teisės pažeidimų kiekį, bet veikti ir kaip prevencinė priemonė.
Šių metų liepą įsteigtas anoniminis pasitikėjimo elektroninio pašto adresas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Taip pat šiemet pasirašyti Valstybinių miškų urėdijos susitarimai su Specialiųjų tyrimų tarnyba bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, pagal kuriuos sutarta glaudžiau bendradarbiauti ne tik kovojant su užfiksuotais korupcijos atvejais, bet ir identifikuojant rizikos faktorius, rengiant korupcijos prevencijos priemones, sistemingai keičiantis aktualia informacija.

Valstybinių miškų urėdijos ir laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

traffix.lt