Naujus pedagogus į mokyklas savivaldybės vilioja būstu ir stipendijomis
AktualijosNaujus pedagogus į mokyklas savivaldybės vilioja būstu ir stipendijomis
2018 spalio 02, Antradienis 09:17

Naujus pedagogus į mokyklas savivaldybės vilioja būstu ir stipendijomis

Naujus pedagogus į mokyklas savivaldybės vilioja būstu ir stipendijomis

Motyvacines priemones naujiems mokytojams į mokyklas pritraukti taiko beveik trečdalis Lietuvos savivaldybių. Jie dažniausiai aprūpinami būstu, jiems mokamos stipendijos ir finansuojamos studijos, teikiamos darželio lengvatos jų vaikams, sudaromas tinkamas darbo krūvis ir sąlygos, teikiamos metų mokytojo nominacijos. Tai parodė Švietimo ir mokslo ministerijos atlikta savivaldybių apklausa, kurioje dalyvavo 59 savivaldybės iš 60.

Daugiausia motyvacinių priemonių naudoja Panevėžio miesto ir rajono, taip pat Ukmergės savivaldybės. 

Ignalinos ir  Kupiškio rajonų, Neringos savivaldybės naujiems pedagogams išnuomoja arba suteikia būstą. Lazdijų, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės būsimiesiems mokytojams skiria stipendijas. Kauno miesto savivaldybė finansuoja 1-erių metų pedagogines studijas mokyklose norintiems dirbti aukštųjų mokyklų dėstytojams.

Molėtų, Vilniaus rajono savivaldybės rūpinasi, kad naujiems pedagogams būtų skiriamas tinkamas darbo krūvis, sudarytos geros darbo sąlygos. Klaipėdos rajono ir Šilalės savivaldybės bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis kviesdamos studentus atlikti praktikas.

„Pritraukti naujus mokytojus į mokyklas jiems pasiūlant papildomas motyvacines priemones labai svarbu toms savivaldybėms, kuriose mokytojų trūksta ar trūks ateityje. Ir tai nėra vien tik materialinis skatinimas, žmogiškas rūpestis dėl naujo mokytojo gerovės rodo, kad jis yra laukiamas ir vertinimas. Savivaldybių skaičius, kurios imasi motyvacinių veiksmų, didėja“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Savivaldybės taip pat materialine pagalba – apmokamos būsto, kelionės į darbą, persikėlimo, kitos išlaidos – skatina mokyklose jau dirbančius mokytojus – ją teikia beveik trečdalis (27 proc.) arba 16 savivaldybių.

Jau dirbantiems mokyklose mokytojams apmokamos nuomojamo būsto nuomos išlaidos – tai daro Ignalinos, Kupiškio, Panevėžio miesto, Neringos ir Visagino savivaldybės. Taip pat kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos, mokama vienkartinė parama persikėlimo išlaidoms kompensuoti. 40 savivaldybių nurodė, kad jose gyvenančios jaunos mokytojų šeimos gali pasinaudoti pirmojo būsto įsigijimui skirta subsidija. 

Tačiau du trečdaliai (71 proc.), arba 42 savivaldybės atsakė netaikančios jokių priemonių, kad būtų pritraukta naujų mokytojų į laisvas darbo vietas. Iš jų 12 proc. savivaldybių nurodė, kad visos darbo vietos užimtos, todėl naujų mokytojų pritraukti nėra poreikio. Netoli Vilniaus esanti Švenčionių savivaldybė teigia, kad kiekviename konkurse mokytojo vietai užimti dalyvauja po keletą kandidatų, tad specialioms priemonėms taikyti nėra būtinybės.

Kasmet į mokyklas ateina apie 70 jaunų mokytojų, o savo profesinę karjerą baigia per 700 mokytojų, vidutinis mokytojų amžius šalyje – 50  metų.  

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykščius užplūdo pedagogai

  Birželio 18 dieną Anykščiuose prasidėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamas seminaras, skirtas užsienio šalių lituanistinių mokyklų mokytojams ir švietimo tarybų pirmininkams. Į tris dienas truksiantį seminarą atvyko kelios dešimtys lituanistinių mokyklų mokytojų iš JAV, Kanados, Urugvajaus, Argentinos, Australijos, Italijos, Airijos ir kitų šalių.

 • Reforma įnešė sumaišties, bet pedagogų nuo skurdo neišgelbės

  Pastaruoju metu bene daugiausia dėmesio gauna ne tik šalies pedagogai, po įsigaliojusios etatinio apmokėjimo tvarkos šio mėnesio pradžioje į rankas gavę jau „patobulintas“ algas, bet ir švietimo ir mokslo ministrė mūsų kraštietė Jurgita Petrauskienė. Tiesa, dėmesys ministrei nebuvo toks malonus: Tarptautinės mokytojų dienos proga sveikinimo kalbą pedagogams dedikavusi ministrė buvo nušvilpta. Vieni mokytojai džiaugiasi, kad į jų varganą biudžetą įkrito papildomi grašiai, kiti ir toliau aimanuoja, jog nuo tokio dėmesio švietimui jų gyvenimas nė kiek neprašviesės. Kokia situacija mūsų rajone? „Utenos diena“ kalbino Utenos rajono mokytojus, ugdymo įstaigų vadovus, kurie atskleidė ir daugiau skaudulių.

 • Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

  Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. Jos bus paskirstytos matematikos, informacinių technologijų, chemijos, fizikos, biologijos, geografijos dalykų mokytojams rengti.

 • Streikas įtraukė 16 Utenos rajono pedagogų

  Šią savaitę per Lietuvą ritasi mokytojų streikų banga. Šiandien, ketvirtadienį, į įspėjamąjį streiką įsijungė ir 16 uteniškių pedagogų. Visi jie – Dauniškio gimnazijos mokytojai, priklausantys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai ir vieningai kovojantys už šviesesnį tiek savo, tiek jaunosios kartos rytojų.

 • Utena sulaukė svečių – atvyko pedagogai iš Kaliningrado

  Šiomis dienomis Utenoje lankosi Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos vasaros metodinio pažintinio seminaro dalyviai. Dvidešimtmetį skaičiuojanti Kaliningrado regioninė lietuvių kalbos mokytojų asociacija jau devintą vasarą pasitinka aplankydami vis kitą Lietuvos kampelį.

 • Anykščiai svetingai pasitiks įvairių šalių pedagogus

  Nuo trečiadienio Anykščiuose laukiami svečiai iš įvairiose pasaulio šalyse esančių lituanistinių mokyklų. Anykščių sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai" vyks Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas užsienio šalių lituanistinių mokyklų mokytojų seminaras „Auginame lituanistinę mokyklą: kūrybiško mokytojo galia". Į seminarą atvyks keliasdešimt mokytojų iš Ukrainos, Gruzijos, Baltarusijos, Rusijos lituanistinių mokyklų.

 • Pedagogų laukia džiugesni nauji metai

  Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui nuo sausio 1 d. 10 proc. padidinti mažiausiai uždirbančių pedagogų – darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – algas. Tam 2015 m. skiriama per 30 mln. Lt. Vidutiniškai atlyginimas didės apie 200 Lt.
  Vyriausybė padidino ir mokinio krepšelį. 2015 m. jis bus didesnis 36 Lt ir sudarys 3384 Lt, arba 980 eurų.

 • Optimistinės prognozės: kils pedagogų algos, didės mokinio krepšelis

  2015 m. valstybės finansavimas švietimui auga 47 mln. Lt.
  „Finansavimo augimo norime didesnio ir mes jo sieksime. Nuo sausio 1 d. 10 proc. didėja mažiausiai uždirbančių pedagogų – darželių auklėtojų algos. Svarbu, kad toliau auga mokinio krepšelis. Kelerius metus iki 2014 m. jis ne tik nebuvo didintas, bet dėl vaikų mažėjimo sutaupytos švietimo lėšos būdavo atimamos iš mokyklų. Ši Vyriausybė tokią praktiką sustabdė ir pradėjo didinti švietimo finansavimą", – po biudžeto priėmimo sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

 • Mitinge dalyvavę uteniškiai pedagogai: „Ieškome ministro, mylinčio mokytojus ir mokinius"

  Spalio 28 dieną Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė surengė mitingą prie Švietimo ir mokslo ministerijos Vilniuje. Šiame mitinge dalyvavo ir keli Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogai, kurie pritaria protesto akcijos rengėjams ir sako neketinantys „taikstytis su dabartine situacija, kai neatkuriamas krizės metu sumažintas mokinio krepšelis, nesirūpinama tinkama švietimo kokybe, mokytojų socialinėmis garantijomis ir dėl to švietimas prioritetu lieka tik dokumentuose".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6099
Vakar apsilankė:9377
Šią savaitę apsilankė:6099
Šį mėnesį apsilankė:185556
Viso (nuo 2015-02-16):12235906
Šiuo metu naršo:
125
2020-01-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!