Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę
AktualijosPo ekonomikos studijų – į restorano virtuvę
2018 rugpjūčio 27, Pirmadienis 10:23

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Po ekonomikos studijų – į restorano virtuvę

Neretai išgirstame istorijas apie žmones, kurie, baigę aukštąjį mokslą, pasuka visai į kitą sritį, nei mokėsi. Pasidavę aplinkos spaudimui, baigę bendrojo ugdymo mokyklas jaunuoliai pasirenka tuo metu populiarias studijų kryptis, tačiau ne visada pasirinkimas pasiteisina – dažnai diplomas lieka dulkėti stalčiuje, o jos savininkui tenka ieškoti savo kelio visiškai kitur. Tokią istoriją apie savo profesinį kelią pasakoja ir Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restorano „La Storia“ šeimininkas ir šefas Arūnas Jonaitis.

Amatas - pelningesnis

„Šiandien amato mokėjimas yra pelningesnis už aukštąjį išsilavinimą", – taip pašnekesį pradeda „La Storia" šeimininkas A. Jonaitis, pokalbiui pakvietęs rytą, kuomet dar nešurmuliuoja restorano svečiai.
A.Jonaitis jau penktus metus tobulina savo nedidelio restorano meniu, į jį įtraukdamas vietinius, lietuviškus produktus. Paskutinis jo atradimas – gamtine žemdirbyste užsiimantis ūkis, kurio daržoves šefas patieks Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restoranėlio lankytojams.
„Mano tėvai norėjo, kad aš universitete studijuočiau teisę, bet aš pasukau į ekonomiką, nes visą pasaulį matau skaičiais", – savo profesinio kelio pradžią šypsodamasis prisimena A.Jonaitis, pridurdamas, kad jam labai patinka Excel programos lentelės, kuriose viskas turi savo vietas.

Vietoj kompiuterio – virtuvės prijuostė

Po ekonomikos studijų Arūną įsuko darbas rinkodaros skyriuje vienoje stambioje bendrovėje, kur tikrai neblogai sekėsi. Bet greta rinkodaros ir kompiuterio greitai atsirado... bandelių kepyklėlė, nes maisto gaminimas pašnekovą traukė visuomet.
„Kepti bandeles atrodė taip romantiška", – su šypsena prisimena Arūnas. Ir nors užklupus krizei kepyklėlei sekėsi visai neblogai, vėliau nepavyko suvaldyti plėtros ir ją teko uždaryti.
Tuo pačiu metu kaip bandelių kepykla išbandytas investavimo konsultanto darbas A.Jonaičio taip pat nesužavėjo iki širdies gelmių.
„Kai teko svarstyti, kokį kelią pasirinkti toliau, supratau, kad nenoriu į biurą ir nusprendžiau grįžti ten, kur man gera", – pasakoja restorano šefas. Tik gera šį kartą buvo jau ne kepyklėlėje, o nuosavame restorane, nors iš pradžių nauja veiklos sritis gerokai baugino.

Išsilavinimas – svarbu

„Mokausi iki šiol", – pripažįsta A.Jonaitis, nors specialių mokslų maisto gaminimo srityje jis kol kas nėra pabaigęs. Vis pasvarstydamas apie praktinių žinių gilinimą, virtuvės šefas kol kas koncentruojasi į kitus dalykus – jo vis dar netenkina mūsų valgomo maisto kokybė, todėl nemažai laiko jis skiria kokybiškų maisto produktų paieškoms.
Šefas svajoja apie laikus, kai Lietuvoje nebus per didelė prabanga restoraną įkurti greta ūkio, auginančio tam tikrus maisto produktus – tada daug lengviau užtikrinti ir maisto kokybę, ir išsaugoti autentiką, skatinti įvairias ūkio sritis.
Paklaustas, kas svarbiau – įgyta profesija ar aukštasis išsilavinimas, – A.Jonaitis siūlo šių dviejų dalykų nesupriešinti. Amatas leidžia tvirčiau stovėti ant žemės, bet aukštasis išsilavinimas, savo ruožtu, leidžia plačiau matyti pasaulį ir suvokti savo vietą jame. Be ekonomikos studijų, anot Arūno, greičiausiai būtų buvę sudėtingiau kurti savo verslą, galbūt būtų padaryta daugiau klaidų, todėl mokslo reikšmės tikrai negalima sumenkinti. Tačiau jis sutinka, kad profesinių aukštumų ir žinių geriausia siekti ten, kur širdžiai miela. O tą gali sužinoti tik išbandęs save ir atradęs savo pašaukimą.

Kviečia susipažinti su profesiniu mokymu

Norintys išbandyti save ir suprasti, kas yra arčiausiai širdies, šiandien skatinami pasidomėti profesiniu mokymu. Siekiant jį populiarinti, šią vasarą įvairiuose Lietuvos miestuose bus organizuojami renginiai, kuriuose jaunimui bus pristatomas profesinis mokymas ir jo teikiamos galimybės, pasakojamos sėkmės istorijos, kurios atskleidžia augantį profesinio mokymo prestižą. Renginių ciklas, prasidėjęs Alytuje ir Marijampolėje, keliaus į Jurbarką, Telšius, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Kauną, Uteną ir Ukmergę.
Renginys vyks rugsėjo 11 d. pačiame Utenos centre, prie Utenos kultūros centro. Visi laukiami nuo 12:00 iki 18:00 val. Renginio atmosferą kurs ir ausis džiugins įvairūs atlikėjai bei grupės. Renginio balsas – Zip FM. Visą informaciją apie renginius rasite „Facebook" paskyroje – PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATIETIES KARJERA!
Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje" (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Restoranui „Kaukė“ – jau treji

    Restoranas „Kaukė" nuo pirmų dienų išsiskyrė maloniu ir šiltu aptarnavimu. Čia susiformavo nuolatinis klientų, valgančių dienos pietus, būrys, o rezervuoti salę banketui, furšetui ar gedulingiems pietums geriausia prieš mėnesį.
    Kokie ateities planai, pasakojo restorano vadovė Rasa Lucinavičienė, kuri išsiskiria neišsenkančia energija ir gera nuotaika.

  • Naujasis restoranas Utenoje duris atvers maždaug po mėnesio

    „Utenos dienos" skaitytojai klausia, kada Utenoje bus atidarytas didžiausio restoranų tinklo Baltijos šalyse bei Suomijoje „Hesburger" restoranas. Jau rašėme apie tai, kad netrukus naujoji maitinimo įstaiga kvies šeimas su vaikais pasimėgauti ne tik gardžiu maistu, bet ir erdvia žaidimų aikštele.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1134
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47607
Šį mėnesį apsilankė:80324
Viso (nuo 2015-02-16):14104316
Šiuo metu naršo:
92
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!