Utenos apskrities vaiko teisių apsaugai vadovaus Irena Gaigalienė
AktualijosUtenos apskrities vaiko teisių apsaugai vadovaus Irena Gaigalienė
2018 liepos 31, Antradienis 10:20

Utenos apskrities vaiko teisių apsaugai vadovaus Irena Gaigalienė

Utenos apskrities vaiko teisių apsaugai vadovaus Irena Gaigalienė

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui liepos 30 dieną vadovauti pradėjo dešimtiems metų patirtį vaiko teisių apsaugos srityje turinti Irena Gaigalienė.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities skyriaus vedėja džiaugiasi galėdama prisidėti prie naujos, kitos kokybės vaiko teisių apsaugos sistemos kūrimo. „Aš sieksiu užtikrinti, kad vaiko teisių apsaugos sistema funkcionuotų kuo geriau, kad ji būtų dar aukštesnio lygio. Atėjau dirbti į šias pareigas dėl to, kad tikiu sistema. Tikiu, jog vaiko teisės gali būti saugomos dar efektyviau", - sakė Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja I.Gaigalienė.
Nauja vadovė vaiko teisių apsaugos srityje dirbo ir anksčiau. Prieš tai ji buvo Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja. I. Gaigalienė yra įgijusi psichologijos magistro ir socialinio darbo bakalauro kvalifikacinius laipsnius.
Pernai Mykolo Romerio universitete įgijo teisės bakalauro laipsnį, šiuo metu studijuoja administracinės teisės magistrantūrą. I. Gaigalienė, dirbdama vaiko teisių apsaugos sistemoje, taip pat vadovavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamam projektui „Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima".

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pagalba vaikui – svarbiausios permainos vaiko teisių apsaugos sistemoje

  Nuo liepos mėnesio įsigaliojo naujoji vaiko teisių apsaugos sistema, kuria siekiama visai Lietuvai vienodos vaiko teisių apsaugos ir tinkamos pagalbos bet kuriai šeimai, susiduriančiai su sunkumais. Naujosios sistemos prireikė visuotinai pripažinus, kad smurtas prieš vaikus, smurtinė aplinka, nepriežiūra itin neigiamai veikia vaikų vystymąsi ir raidą, o greitas bei vieningas valstybės institucijų darbas gali padėti ne vienai šeimai. Apie naujoves „Utenos diena" kalbėjosi su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – Skyrius) Utenos rajono savivaldybėje patarėja, laikinai einančia Skyriaus vedėjos pareigas Gailute Blažiene.

 • Vaiko teisių apsaugai – naujas startas

  Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, prie kurio pastarosiomis savaitėmis dirbo keturiose darbo grupėse apie 100 vaiko teisių specialistų, psichologų, nevyriausybinio sektoriaus ir savivaldos atstovų, teisininkų, taip pat Seimo nariai ir Vyriausybės atstovai, jau bus pateikiamas svarstymui Seime.

 • Vaiko teisių apsaugai skirtame įstatyme – daugiau aiškumo

  Įvairių institucijų atstovų, teisininkų, psichologų pastangomis ryškėja pakeitimai, kurie bus padaryti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, siekiant kuo tikslesnio sąvokų apibūdinimo.

 • Vaiko teisių apsaugos sistemoje – pertvarkos daigai

  Sausio 30 dieną iki vėlaus vakaro Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko pirmieji skubos tvarka sudarytų darbo grupių dėl vaiko teisių apsaugos posėdžiai, kuriuose dalyvavo ministerijos ir kitų institucijų bei nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

 • Paminėta Vaiko teisių konvencijos sukaktis

  Lapkričio 20 d. suėjo 25-eri metai, kai buvo ratifikuota Jungtinių Tautų (JT) Vaiko teisių konvencija.
  Vaiko teisių konvencija – tarptautinė konvencija (sutartis), nustatanti civilines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines vaikų teises. Šiame tarptautiniame teisės akte įtvirtintas pamatinis vaikų teisių apsaugos principas, t. y. vaiko interesų viršenybės principas; principo ištakos – 1959 m. JT Vaiko teisių deklaracijos preambulėje, kurioje pabrėžiama visos žmonijos pareiga vaikui duoti viską, ką ji turi geriausia. Konvencija taikoma vienodai visiems vaikams, nepriklausomai nuo to, kas jie yra ar iš kur jie kilę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6330
Vakar apsilankė:9112
Šią savaitę apsilankė:15442
Šį mėnesį apsilankė:138518
Viso (nuo 2015-02-16):11109249
Šiuo metu naršo:
90
2019-09-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!