Senoliu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius
AktualijosSenoliu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius
2017 rugpjūčio 01, Antradienis 09:21

Senoliu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius

Senoliu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys iš kaimynystėje gyvenančios močiutės gavęs informacijos, kad ją terorizuoja telefoniniai sukčiai, padėjo sulaikyti įtariamuosius.

Liepos 24 dieną, apie 19.00 val., senolei (gim. 1936 m.) būnant namuose, Utenoje, į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris, prisistatęs gydytoju Romu Karbausku, paprašė už Anglijoje dirbančios dukros sužalotą mergaitę atvykusiam asmeniui (tariamam sužalotos mergaitės broliui) perduoti tam tikrą sumą pinigų, skirtų mergaitei gydyti. Sutrikusi senolė į namus atėjusiam nepažįstamam asmeniui atidavė turėtus 7 000 eurų.

Kitą dieną minėtai močiutei vėl paskambino tas pats apsišaukėlis gydytojas ir pranešė, kad sužalotai mergaitei gydyti reikia dar daugiau pinigų. Šį kartą močiutė jau nepasimetė – supratusi, kad tai gali būti sukčiai, informavo kaimynystėje gyvenantį pareigūną Utenos AVPK viršininko pavaduotoją V. Žilį. Nors pareigūnas ir atostogavo, tačiau operatyviai sureagavo į pagalbos prašymą ir toliau tęsė pokalbį su telefoniniais sukčiais.

V. Žilys, apsimetęs močiutės vyru Pranu, su sukčiais telefonu kalbėjo daugiau nei dvi valandas. Pokalbio metu tariamo Prano buvo klausiama, kiek jis turi pinigų, „patikrinus slėptuvę" ir pasakius, kad dar yra likę sutaupyti 9 000 eurų, tariamas gydytojas paprašė išsikvietus taksi juos atvežti į banką ir pervesti į nurodytą sąskaitą. Teko įtikinėti sukčius, kad Pranas to padaryti nesugebės, nes yra labai senas, silpnos sveikatos, raiša koja, į miestą beveik neišeina, o su bankais „nedraugauja", todėl jam reikia pagalbos. Pranas dėkojo vyr. gydytojui, kad dar yra tokių gerų žmonių, kurie padeda nelaimėje. Taip pat abu labai išgyveno dėl sužalotos mergaitės būklės, kuriai, kaip sakė sukčius, šiuo metu kaip tik atliekama kaukolės pamato lūžio operacija, dedama plokštelė. Vyr. gydytojas vis klausė, kaip jaučiasi močiutė, rūpinosi ir negaluojančio Prano savijauta, netgi pasiūlė nueiti atsigerti vandens. Po kiek laiko telefoninis sukčius paprašė Prano atsinešti visus pinigus prie telefono aparato ir juos garsiai suskaičiuoti. Pranas taip ir padarė. Tuomet laukė ilgas susitaikymo protokolo rašymas, kuriame Pranui reikėjo surašyti kone visų perduodamų banknotų nominalo numerius. Tokiu būdu buvo tempiamas laikas, kol sukčius suras asmenis, kurie atvažiuotų į Uteną paimti iš Prano 9 000 eurų. Tuo metu pareigūnas V. Žilys (Pranas) jau buvo iškvietęs pastiprinimą ir keli policijos pareigūnai laukė pasislėpę pasaloje namo viduje bei prieigose. Netrukus į močiutės namų duris pasibeldė vyras (gim. 1972 m.), kurį Pranas su kolegomis sulaikė. Taip pat buvo sulaikyti ir atokiau automobilyje laukę du sukčiaus bendrininkai: vyras (gim. 1992 m.) ir moteris (gim. 1993 m.). Visi įtariamieji uždaryti į Utenos AVPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, atliekami procesiniai ikiteisminio tyrimo veiksmai.

Per šiuos metus Utenoje tai jau 11-as ikiteisminis tyrimas, kai telefoniniai sukčiai (paprastai iš įkalinimo įstaigų) paskambina į laidinį telefoną senyvo amžiaus žmonėms ir, pranešdami apie tariamą nelaimę, iš senolių išvilioja pinigus. Utenoje šiais metais iš žmonių sukčiai išviliojo jau daugiau kaip 25 tūkst. eurų. Kadangi visus minėtus nusikaltimus Utenoje sieja tas pats braižas bei kiti turimi duomenys, planuojama visus tyrimus sujungti į vieną ir perduoti tirti specializuotam kriminalinės policijos padaliniui.

Policija dar kartą primena gyventojams, kad netikėtų paskambinusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prašo pinigų už tariamą nelaimę, o apie tai nedelsiant informuotų policiją.

Utenos AVPK inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Jasonių kaimo gyventoja patikėjo sukčių pažadais praturtėti

  Nuo aferistų nukentėjo pusamžė moteris, gyvenanti Jasonių kaime, Utenos rajone. Patikėjusi vieno vyriškio pažadais, moteris neteko apvalios pinigų sumos.

 • Nuo sukčių nukentėjo leliūniškė

  Praėjęs savaitgalis liūdnai baigėsi Leliūnų miestelio gyventojai: iš jos sąskaitos sukčiai pasisavino pustrečio tūkstančio eurų.

 • Uteniškiai buvo įvilioti į sukčių pinkles

  Pastaruoju metu padaugėjo pranešimų, jog sukčiai atakuoja Utenos krašto gyventojus: prisistatę policininkais pareigūnais praneša, kad kažkas naudojasi asmens banko duomenimis bei bando išgauti iš gyventojų elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

 • Iš zarasiškės išviliojo apvalią pinigų sumą

  Sukčiai nemiega ir toliau rezga pinkles visais įmanomais būdais stengdamiesi išvilioti pinigus iš šalies gyventojų.

 • Pervedęs pinigus už nuomą suprato, ką padarė

  Policijos pareigūnai informavo, kad praėjusį savaitgalį uteniškis kreipėsi į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą nurodydamas, kad nesėkmingai bandė išsinuomoti butą. Pervedęs pinigus ir nesusisiekęs su neva butą išnuomojančia moterimi suprato, kad jis skaudžiai apgautas.

 • Visaginiečiai bus teisiami dėl sukčiavimo organizuotoje grupėje

  Baigtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl organizuotoje grupėje vykdyto sukčiavimo. Į teisiamųjų suolą netrukus sės keturi Visagino gyventojai, interneto portaluose skelbę apie neva parduodamas transporto priemones, nekilnojamąjį turtą bei įvairius daiktus, už kuriuos iš pirkėjų išviliodavo avansą ir pradingdavo.

 • Kuktiškėse „gydytojas“ išviliojo didelę sumą pinigų

  Vasario 6 dieną į policijos pareigūnus kreipėsi kuktiškietė, praradusi daugiau kaip 8 tūkst. eurų. Juos moteris pati atidavė sukčiams.

 • Permokas už įvairias paslaugas į namus neša tik sukčiai

  Utenos apskrities vyriausiais policijos komisariatas įspėja apie naujausią sukčiavimo būdą. Pareigūnai ragina netikėti į namus atėjusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prisistato vandenų, dujų, elektros ūkio atstovais ar socialiniai darbuotojais bei išreiškia norą grąžinti permoką už suteiktas paslaugas.

 • Utenos vyriausiausis policijos komisariatas įspėja: sukčiai vėl siautėja

  Utenos vyriausiausis policijos komisariatas kartu su UAB „Utenos butų ūkis“ įspėja, kad šiuo metu vis dažniau pasitaiko atvejų, kai sukčiai, apsimetę atstovais iš UAB „Utenos butų ūkis“, atvažiuoja pas gyventojus ir tikrina netinkamai apmokėtas sąskaitas bei reikalauja apmokėti.

 • Utenoje startavo naujas kovos su telefoniniais sukčiais būdas

  Lietuvoje netyla telefoninių sukčių skambučiai, o nusikaltėlių išradingumas į pinkles įvilioja ir mobiliojo, ir fiksuoto ryšio telefonų savininkus. Vien pernai telekomunikacijų bendrovė „Telia“ užblokavo 800 sukčių telefonų ir SIM kortelių – bemaž penktadaliu daugiau nei 2016 metais. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) bendruomenės pareigūnės pasiūlė naują kovos su sukčiais būdą – su „Telia“ sąskaitomis už fiksuoto ryšio paslaugas Utenos mieste bei rajone bus išsiųsta tūkstančiai specialių lipdukų, kurie, tikimasi, padės gyventojams nepasimauti ant apsimetėlių, siekiančių išvilioti jų santaupas, kabliuko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3360
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:29345
Šį mėnesį apsilankė:62062
Viso (nuo 2015-02-16):14086054
Šiuo metu naršo:
124
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!